Skocz do zawartości

Czy wymagany jest odbiór pompy ciepła?


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...

W pierwszej kolejności należy sprawdzić warunki gwarancji opisane w karcie gwarancyjnej producenta urządzenia. Zazwyczaj dla jej uzyskania wymagany jest montaż systemu przez certyfikowanego partnera.

 

W przypadku urządzeń De Dietrich przede wszystkim produkty muszą zostać zakupione w jednym z Autoryzowanych Punktów Sprzedaży lub u Autoryzowanego Partnera Handlowego lub u Autoryzowanego Instalatora/Serwisanta, a pierwszego uruchomienia musi dokonać firma Serwisu Gwarancyjnego lub Autoryzowany Instalator De Dietrich.

 

Aktualny wykaz partnerów De Dietrich znajduje się na stronie internetowej www.dedietrich.pl, a szczegółowe informacje dotyczące warunków gwarancji znaleźć można pod adresem https://dedietrich.pl/serwis/warunki-gwarancji/

 

Pompa ciepła to wydajne i ekonomiczne rozwiązanie, ale też złożona i specyficzna technologia. Do jej poprawnego działania wymagana jest zarówno właściwa instalacja, odpowiednia konfiguracja, jak i coroczne przeglądy systemu.

 

Warto więc zaufać przeszkolonym specjalistom!

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Witam, 

Montaż warto powierzyć wykwalifikowanej firmie instalacyjnej, gdyż instalacja hydrauliczna w przypadku pomp ciepła ma kluczowe znaczenie dla poprawności pracy urządzenia i przyszłych kosztów eksploatacyjnych. Większość producentów pomp ciepła wymagają przeprowadzenia montażu oraz pierwszego uruchomienia urządzenia przez ich Autoryzowanych Serwisantów. Jest to podstawa do uzyskania gwarancji na pompę ciepła. 
Przy okazji polecam sprawdzić ofertę pomp ciepła Logatherm marki Buderus. Nasze urządzenia cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/. W sprawie doboru, wyceny oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801. 
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant marki Buderus 
 

Link do komentarza
Dnia 24.10.2018 o 16:24, Eksperci De Dietrich - systemy grzewcze, OZE napisał:

Pompa ciepła to wydajne i ekonomiczne rozwiązanie, ale też złożona i specyficzna technologia. Do jej poprawnego działania wymagana jest zarówno właściwa instalacja, odpowiednia konfiguracja, jak i coroczne przeglądy systemu.

 

Warto więc zaufać przeszkolonym specjalistom!

Ta złożona i specyficzna technologia na skalę masową została udostępniona jeszcze przed pierwszą wojną światową i dziś jest wykorzystywana w każdym gospodarstwie domowym pod nazwą "lodówka".

Pewnie że urządzenie o jakimś tam stopniu skomplikowania wymaga do uruchomienia/obsługi pewnej wiedzy, ale nie róbcie z tego wiedzy tajemnej dostępnej tylko grupie namaszczonych wybrańców.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Trzeba było od razu napisać, że to pod dachem... 
    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...