Skocz do zawartości

PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO


Recommended Posts

Witam jestem właścicielką ponad 2 h. ziemi rolnej ale jeszcze w granicach miasta nawet ta ziemia ma ulice swoją ,chciałabym podzielic tą ziemie na działki buowlane ale juz wiem, ze nie ma w mieście nowego planu .... ziemia jest prz samej drodze głównej ,a do działek byłaby droga wewnętrzna ,wiem że gdybym chciała się sama budowac ,a mam taki zamiar w przyszłym roku to od samej drogi nie ma przeszkód ,ale kiedy powstanie ten PZP czy ktos ma szerszą wiedze na ten temat ,ostatnio cos się mówi na ten temat w telewizji ale ile w tym prawdy icon_sad.gif
Link do komentarza
witam
trudno zacząć bo to temat rzeka,ale:

1 ziemia orna może być wyłączona z produkcji ustawa o gospod. nieruch. opłaty z tym związane itd. a plan miejscowy może to wszystko uprościć, bo sam plan może dopuszczać teren pod zabudowę.
2. z tą budową własną to bym sprawdził występując o warunki zabudowy, muszą odpowiedzieć jeżeli nie przystąpili do opracowywania planu miejscowego lub procedura zajmie ponad 12 mies. wtedy wydzielić z całości pod własne siedlisko a z resztą czekać
3. podzielić własną ziemię owszem można ale jako rolna będzie musiała mieć działki po 3000m2, jako działki z przeznaczeniem pod zabudowę mogą być mniejsze( ale to w planie) trzeba wytyczyć drogę dojazdową a to dopiero po zmianie lub aktualizacji planu, wszystkie stare plany straciły ważność.
4. zmiana przeznaczenia jak w pkt 1 oraz jaka klasa bonitacji gruntu, czy w ogóle jest możliwe przekwalifikowanie gruntu ? jeden minister wyleciał a drugi który wyda zgodę nieprędko!!!!!
pozdr. piotrekk
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...