Skocz do zawartości

Makita HR2630x7 czy DeWolt d25133K lub D25144K


Grzech189

Recommended Posts

Witam,

nie wiem czy podpiąłem się pod odpowiedni dział, jeżeli nie bardzo proszę o pomoc,

szukam młotowiertarki, ponieważ planuje remont domu,

skuwanie starej glazury, kucie pod puszki i sporo wiercenia,

 

zastanawiam się jak w temacie która młotowiertarka jest najbardziej odpowiednia?

pytanie do osób które maja porównanie co by wybrali?

dziękuje

Link do komentarza

wolę kupić raz a po żądnie na lata ;)
a wydam raz te 650/700 zł i mam profesjonalny sprzęt który posłuży mi.

zastanawiam się tylko na tym który wybrać makita jakoś tak w rękach wydaje się pewniejsza,
ale ten deWolt d25144K jest w opcji z dodatkowych szybko mocującym uchwytem i moc jest lepsza,
a słyszałem od wielu użytkowników że jest konkretny.

podobno makita już nie jest tak wytrzymała jak kiedyś, ale też mi się bardzo spodobała

i teraz ne wiem czy kupić HR2360x7 za 560zł czy lepiej dołożyć te 140zł i mieć deWolta który jest mocniejszy, ma niby mocniejszy udar i lepsze obroty....

https://www.budujesz.pl/porownaj/ids=3105863,3190113,3105865&cat=10182
 

szybkie porównanie sprzętów

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Grzech189 napisał:

wolę kupić raz a po żądnie na lata ;)
 czy lepiej dołożyć te 140zł i mieć deWolta który jest mocniejszy, ma niby mocniejszy udar i lepsze obroty...

 

Mnie się ostatnio spaliła kątówka Makity na skutek przeciążenia, więc bym wybrał Dewalta bo ma sprzęgło przeciążeniowe. Dodatkowo ma opinię bardziej pancernego. Skąd wziąłeś to że Dewalt jest mocniejszy, jak obie mają po 5 Dżuli i tyle samo Watt ?.

Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

Mnie się ostatnio spaliła kątówka Makity na skutek przeciążenia, więc bym wybrał Dewalta bo ma sprzęgło przeciążeniowe. Dodatkowo ma opinię bardziej pancernego. Skąd wziąłeś to że Dewalt jest mocniejszy, jak obie mają po 5 Dżuli i tyle samo Watt ?.

też niedawno spaliłem ale małego flexika Makity

Link do komentarza

Tylko czy ta Makita była Makitą? Niedawno osobiście spotkałem się z młotowiertarką Makity (dostałem ją do naprawy) ku[piłem zębatki i okazało sie że są o 2 mm za duże, po dogłębnej analizie okazało się że to podróbka, a kilka lat temu miałem podobna styczność z kątówką Makity, było trzeba dokupić zębatki do przekładni kątowej i też okazało się że oryginalne nie pasują.

O Dewoldzie nie słyszałem ani nie spotkałem sie aby ktoś te narzędzia podrabiał, więc też byłbym za tym aby kupić Dewolta.

Link do komentarza

sorry w sensie jak klikniesz w d25144K to tam już jest wyszczególnione dokładnie ile ma Watt
w dodatku jak się wchodzi w oficjalna stronę DeWolta jest tam oficjalne podana moc wyjściowa bodajże 700W, a w przypadku makity nigdzie tej informacji nie mogę wyjść

*znaleść

 

właśnie słyszałem takie opinie że makita jest strasznie podrabiana, a to też przemawia za DeWoltem

Link do komentarza
7 minut temu, demo napisał:

Była z Castoramy, nie z Allegro więc raczej oryginał.

Tego akurat nie wiem, ale są te modele dalej w sprzedaży. Chodzi o model Makita hr5001c i muszę przyznać, że jak na podróbkę to  była bardzo dobra podróbka, różnica była tylko w częściach ale kto gdy kupuje rozbiera maszynę i sprawdza części :) Miałem wymienić  zębatkę stożkową (pierścieniowa) i zębatkę stożkową (sworzeń) i dopiero okazało się że to nie te części gdy próbowałem złożyć i cóż ponad 200 zł poszło w błoto. I jeszcze jedna różnica w tej maszynie to w podróbce obudowa aluminiowa korbowodu jest mocowana na 6 śrub/wkrętów a w oryginale na 4.

Link do komentarza

Trochę nie na temat......
elektronarzędzia "budowlane" itp. Makity są względnie dobre
ale ogrodnicze to porażka
spalinowa kosiarka po niecałym sezonie poszła do naprawy ,koszt 250 zł bo jakiś moduł padł,poza tym pęka obudowa,już raz spawałem uchwyty,trzeba ponownie ale w innym miejscu,mocowanie noża ,pękł odlew,cud że nie pokiereszowało nóg
pilarka łańcuchowa "toże" samo,beznarzędziowy naciąg łańcucha do wywalenia co zrobiłem,fachowiec w punkcie napraw też powiedział że do niczego....

 

Link do komentarza
10 minut temu, Buster napisał:

pilarka łańcuchowa "toże" samo,beznarzędziowy naciąg łańcucha do wywalenia co zrobiłem,fachowiec w punkcie napraw też powiedział że do niczego...

Dokładnie, naciąg jest wykonany z blaszki gr około  2mm i ułamuje się ten "cycek" co  naciąga prowadnicę, a sama pilarka jest zerznięta  z Dolmara.

f6214d18803f1678fb63e1213a77008adb85dd38690923927_2_644x461_pila-pilarka-spalino

4 minuty temu, demo napisał:

Z ogrodowych to radzę wybierać Stihla.

Jest jeszcze kilka innych solidnych firm jak choćby Husqvarna, Fiskars czy Gardena.

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
12 minut temu, demo napisał:

Leżą teraz bezużytecznie bo się stępiły ostrza i zamiast ciąć szarpią, a do tego nożyce były drogie.

Można przecież je podostrzyć.

I tak na marginesie nie ma firm w których ofercie byłby sprzęt bez zastrzeżeń :) 

Link do komentarza
14 minut temu, demo napisał:

Nie bardzo wiem jak, czym czy też gdzie. 

Pilnik płaski iglak diamentowy albo zwykły i ostrzysz powierzchnie skośne na ostrzu ruchomym tak aby powierzchnia była pod jednym kątem a krawędź dolna równa i może być jeszcze problemem jest to że nakrętki które dociskają ostrze sie poluzowały. Można to zrobić bez rozbierania ostrza. Jeżeli dolne ostrze ma zęby z krawędziami do ostrzenia też je należałoby przeostrzyć. Na zdjęciu poniżej masz pokazana powierzchnie którą sie ostrzy, to ta która jest srebrna, a nakrętki  o których pisałem wyżej jest na zdjęciu widoczna, powinno być ich kilka na całej długości listwy.

144510345144670000.gif

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...