Skocz do zawartości

Wyrównujemy ściany płytami gipsowo-kartonowymi - krok po kroku


Recommended Posts

1 godzinę temu, Gość Janek napisał:

Witam czy na takiej ścianie tj przyklejona płyta bezpośrednio na ścianę bez tych pasów wyrównujacych można zawiesic jakieś meble? Kołki dobrać tak aby przebić płytę i wwiercic się aż w beton za płytą?

Pyta G-K pełni role tynku i można ją traktować jak zwykłą wyprawę tynkarską, zatem nie będzie problemu z zamocowaniem odpowiednich do obciążenia kołków czy haków.

Link do komentarza
6 godzin temu, Gość Janek napisał:

Kołki dobrać tak aby przebić płytę i wwiercic się aż w beton za płytą?

Zdecydowanie.

Co nie oznacza że nie będzie problemu, bo za płytą może być spora "dziura" ,tj duży odstęp od ściany.

Idealnie byłoby gdyby montaż koła nastąpił w miejscu placka kleju.

Wszystko zależy od tego jakie różnice będziesz niwelować

 

4 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Pyta G-K pełni role tynku i można ją traktować jak zwykłą wyprawę tynkarską, zatem nie będzie problemu z zamocowaniem odpowiednich do obciążenia kołków czy haków.

 

Nie polecam wieszać niż cięższego od obrazka bezpośrednio w samej GK :icon_biggrin:

Link do komentarza
Dnia 12.10.2018 o 17:35, MrTomo napisał:

Zdecydowanie.

Co nie oznacza że nie będzie problemu, bo za płytą może być spora "dziura" ,tj duży odstęp od ściany.

Idealnie byłoby gdyby montaż koła nastąpił w miejscu placka kleju.

Wszystko zależy od tego jakie różnice będziesz niwelować

 

Z tego co pamiętam to "systemodawcy" zalecają aby do niwelacji nie było więcej niż 2-2,5cm.

W innym przypadku trzeba kleić najpierw paski G-K lub stawiać stelaż.

Można też pobawić się z profilami kapeluszowymi i klejem łącznie.
Co do kołków, to najlepiej zwiększyć ich długość o 20mm w stosunku do zakładanych przy montażu na tynku.

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

No nie... głowa mała... :zalamka:O.o

A kto to kleił??? Po to kładzie się płyty, żeby było PROSTO I RÓWNO!!!

Należałoby wziąć wykonawcę za... majty, zerwać i ułożyć od nowa! na JEGO koszt! Zerwać płyty, nie majty...

 

Trzeba było od razu tynkować i równać goldbandem...

 

A dużo jest tego równania i podprostowywania? Na jak duże/grube placki przyklejone są te płyty?

Należałoby te miejsca przeznaczone do ewentualnego dołożenia czegoś (goldbanda, czy innego gipsu) dodatkowo wzmocnić kołkami.

 

Klejenie czegokolwiek na płyty jest dość ryzykowne, bo jak namoknie wierzchnia warstwa papieru i odpowiednio szybko nie doschnie - potrafi się odspoić razrm z tym czymś doklejonym... ryzyko jest niewielkie przy płytach zielonych...

Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Gość Oguchłem
U mnie sąsiad nowy kupił mieszkanie 60 metrow za ścianą mojego mieszkania. Całe mieszkanie robi w plytach kg i montuje je na kołki blok jest z wielkiej płyty a używa do tego jakiegoś młota który robi taki hałas że się nie da wytrzymać u mnie w domu. Remont trwa juz czwarty miesiąc 3 letni syn lęka się panicznie tego dźwięku do tego stopnia że jak jemy obiad i usłyszy młot przestaje jeść. Macie jakieś pomysły co zrobić żeby lepiej to znieść albo namówić sąsiada żeby wziol więcej ludzi i to zrobił raz dwa. U mnie w mieszkaniu pokazuje 85db i wibracje czuć wszędzie wszystko wibruje. Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...