Skocz do zawartości

Wyrównujemy ściany płytami gipsowo-kartonowymi - krok po kroku


Recommended Posts

1 godzinę temu, Gość Janek napisał:

Witam czy na takiej ścianie tj przyklejona płyta bezpośrednio na ścianę bez tych pasów wyrównujacych można zawiesic jakieś meble? Kołki dobrać tak aby przebić płytę i wwiercic się aż w beton za płytą?

Pyta G-K pełni role tynku i można ją traktować jak zwykłą wyprawę tynkarską, zatem nie będzie problemu z zamocowaniem odpowiednich do obciążenia kołków czy haków.

Link do komentarza
6 godzin temu, Gość Janek napisał:

Kołki dobrać tak aby przebić płytę i wwiercic się aż w beton za płytą?

Zdecydowanie.

Co nie oznacza że nie będzie problemu, bo za płytą może być spora "dziura" ,tj duży odstęp od ściany.

Idealnie byłoby gdyby montaż koła nastąpił w miejscu placka kleju.

Wszystko zależy od tego jakie różnice będziesz niwelować

 

4 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Pyta G-K pełni role tynku i można ją traktować jak zwykłą wyprawę tynkarską, zatem nie będzie problemu z zamocowaniem odpowiednich do obciążenia kołków czy haków.

 

Nie polecam wieszać niż cięższego od obrazka bezpośrednio w samej GK :icon_biggrin:

Link do komentarza
Dnia 12.10.2018 o 17:35, MrTomo napisał:

Zdecydowanie.

Co nie oznacza że nie będzie problemu, bo za płytą może być spora "dziura" ,tj duży odstęp od ściany.

Idealnie byłoby gdyby montaż koła nastąpił w miejscu placka kleju.

Wszystko zależy od tego jakie różnice będziesz niwelować

 

Z tego co pamiętam to "systemodawcy" zalecają aby do niwelacji nie było więcej niż 2-2,5cm.

W innym przypadku trzeba kleić najpierw paski G-K lub stawiać stelaż.

Można też pobawić się z profilami kapeluszowymi i klejem łącznie.
Co do kołków, to najlepiej zwiększyć ich długość o 20mm w stosunku do zakładanych przy montażu na tynku.

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

No nie... głowa mała... :zalamka:O.o

A kto to kleił??? Po to kładzie się płyty, żeby było PROSTO I RÓWNO!!!

Należałoby wziąć wykonawcę za... majty, zerwać i ułożyć od nowa! na JEGO koszt! Zerwać płyty, nie majty...

 

Trzeba było od razu tynkować i równać goldbandem...

 

A dużo jest tego równania i podprostowywania? Na jak duże/grube placki przyklejone są te płyty?

Należałoby te miejsca przeznaczone do ewentualnego dołożenia czegoś (goldbanda, czy innego gipsu) dodatkowo wzmocnić kołkami.

 

Klejenie czegokolwiek na płyty jest dość ryzykowne, bo jak namoknie wierzchnia warstwa papieru i odpowiednio szybko nie doschnie - potrafi się odspoić razrm z tym czymś doklejonym... ryzyko jest niewielkie przy płytach zielonych...

Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Gość Oguchłem
U mnie sąsiad nowy kupił mieszkanie 60 metrow za ścianą mojego mieszkania. Całe mieszkanie robi w plytach kg i montuje je na kołki blok jest z wielkiej płyty a używa do tego jakiegoś młota który robi taki hałas że się nie da wytrzymać u mnie w domu. Remont trwa juz czwarty miesiąc 3 letni syn lęka się panicznie tego dźwięku do tego stopnia że jak jemy obiad i usłyszy młot przestaje jeść. Macie jakieś pomysły co zrobić żeby lepiej to znieść albo namówić sąsiada żeby wziol więcej ludzi i to zrobił raz dwa. U mnie w mieszkaniu pokazuje 85db i wibracje czuć wszędzie wszystko wibruje. Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...