Skocz do zawartości

Jaka jest właściwa kolejność umieszczenia kuchennych sprzętów w ciągu roboczym?


Recommended Posts

Odpowiedź eksperta: Zachowanie właściwej kolejności sprzętów i odpowiednie ustawienie szafek zapobiegnie nadmiernemu dreptaniu po kuchni. Sprzęty powinny być więc ustawione zgodnie z kolejnością wykonywanych czynności podczas gotowania.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/kuchnia/porady/9438-wlasciwa-kolejnosc-umieszczenia-kuchennych-sprzetow-w-ciagu-roboczym

Link do komentarza
Niestety nie jest to praktyczne rozwiązanie, szczególnie jeśli chodzi o odległość płyty grzewczej i zlewu, najbardziej newralgiczne działania to wycedzanie gorących produktów, lub wrzucanie czegoś co zostało umyte i należy to ugotować, za każdym razem trzeba to przenosić nad blatem roboczym. Aktualnie mam takie rozwiązanie w kuchni. Projektuje sobie teraz nowa kuchnie i już nie popełnię tego błędu.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Witam rozmieszczenie na rysunku nie jest optymalne z kilku powodów 1. strefa lodówki i zlewu nie powinny być blisko, lodówka to jedzenie, przechowywanie, natomiast zlew -odpadki, mycie, nieczystości 2. jednak pamiętajmy że lodówka nie przepada za bezpośrednim stykiem z kuchnią, bo wydziela ciepło i nie będzie jej w parze z ciepłem kuchni 3. między kuchnią a zlewem, powinna być bezpośrednia jedna powierzchnia blatu, to prawda co napisał przedmówca że jeśli daleko między nimi to przenosząc produkty można kapać tu i tam, ale nie powinny być blisko ani na przeciw siebie, zatem 1,5mb blatu między jednym a drugim 4. przy samej kuchni nie potrzeba za dużo blatu, czy tam za nią, cztery palniki to sporo miejsca na garnki, nic nie musi stać z boku, chyba że często używane przybory (myśle o tych 40cm a prawej) 5. samą lodówkę najlepiej umieścić gdzieś z boku, albo w stosunku trójkąta do całej reszty albo po przeciwnej stronie, ale nie za daleko jak niektórzy co mają od blatu do lodówki po 5m 6, praktycznym rozwiązaniem jest zabudowa lodówki i szafek (pamiętajmy o szczelinach, przestrzeni dla oddania ciepła) tak że cała ta strefa tworzy zaplecze produktów spożywczych, druga strefa to kuchnia i przybory , blat, trzecia zmywarka, zlew, szafki na naczynia, półki na kubki a teraz skąd moje porady własny dom, przeniesienie kuchni, kilka razy aranżacja, czytałem porady feng shui, sporo przemyśleń
Link do komentarza
24 minuty temu, mhtyl napisał:

zlewozmywak jest jednokomorowy

z ociekaczem...

 

Kup sam ociekacz bez zlewu... może Ci się uda :icon_rolleyes:

 

 

 

Ten temat był tyle razy wałkowany, że aż nie chce mi się DYSZKUTOWAĆ...

Link do komentarza
3 minuty temu, uroboros napisał:

 

 

Kup sam ociekacz bez zlewu... może Ci się uda :icon_rolleyes:

 

Mówisz i masz :) 

 

Kompaktowy ociekacz do naczyń - ciemnoszary

Kod produktu: 11 72 68

kompaktowy-ociekacz-do-naczyn-ciemnoszar

 

 

 

Link do komentarza
1 minutę temu, uroboros napisał:

To bardziej SUSZARKA - OCIEKACZ... nie ma bezpośredniego odpływu do kanalizacji... przekombinowałeś...

Nic nie kombinowałem, taka jest nazwa handlowa tego produktu Kompaktowy ociekacz do naczyń.

Czy ociekacz musi mieć bezpośredni odpływ do kanalizacji? ma przecież miseczkę do zbierania wody.

2 minuty temu, MrTomo napisał:

To raczej jakiś mini ociekacz dla kawalera :-)

Miał być sam ociekacz, nie było mowy jaki :) wiec wkleiłem pierwszy z brzegu jaki znalazłem.

Ale jak tamten za mały to masz duży :) 

Ociekacz do naczyń

res_4f37cf6b54296ee8a15b5be3763bcc08_200

A tak na poważnie, wiem że to co pokazałem powinno się nazywać i w większości się nazywa suszarką.

Link do komentarza
9 minut temu, mhtyl napisał:

A tak na poważnie

Tak właśnie niepoważnie ten pomysł odebrałem :icon_mrgreen:

 

28 minut temu, uroboros napisał:

Ten temat był tyle razy wałkowany, że aż nie chce mi się DYSZKUTOWAĆ...

Ooooo...

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesiące temu...
8 minut temu, Gość Mirek napisał:

Czy przy lodówce można zamontować kuchenkę gazową i jaki odstęp zachować.

Do więzienia za to nie zamykają, więc zrobisz jak zechcesz. Zakład Energetyczny to się nawet z tego ucieszy, gdyż zużycie energii przez ogrzewaną lodówkę wzrośnie. Może nawet niedługo będziesz musiał kupić nową? Kto wie...

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
2 godziny temu, Gość Mj napisał:

A zmywarka ? Czy ma być przy zlewie?

 

Czy "ma"? A po co? Jedyne uzasadnienie, to bliskość rur z wodą i do ścieków. Ale przecież można pomyśleć wcześniej i instalacje doprowadzić w dowolnie wybrane miejsce. Tam, gdzie będzie to dla nas najwygodniej.

Co nie znaczy, że nie może być obok zlewu.

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...