Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Nie przypominam sobie żeby kiedyś ktoś wspominał o konserwacji okien drewnianych w starych domach. Innych okien przecież nie było. Rozkręcało się ramy i czyściło szyby ale czy to można nazwać konserwacją ? :)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do konserwacji i renowacji drewnianych ram okiennych powinno się używać preparatów tej samej firmy co lakier lub farba, którymi pomalowano okna. Środki takie można kupić u producentów lub dystrybutorów okien drewnianych. Informacje na temat rodzaju zastosowanego lakieru lub farby można znaleźć w  instrukcji obsługi otrzymywanej przy zakupie okien.

 

Do konserwacji ram drewnianych przeznaczone są specjalne emulsje pielęgnacyjne, które nadają połysk oraz zabezpieczają powłokę lakierniczą przed działaniem warunków atmosferycznych. Należy je stosować przynajmniej dwa razy w roku, zwłaszcza po lecie i zimie. Emulsję nakłada się na umyte i osuszone ramy.

 

Do mycia można użyć specjalistycznych preparatów (dostępnych u producentów i dystrybutorów okien) bądź też wody z dodatkiem delikatnego detergentu, np. płynu do naczyń.

 

Przy okazji wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych warto skontrolować stan powłoki lakierniczej. Jeśli widoczne są drobne uszkodzenia, takie jak pęknięcia, odpryski lub łuszczenie, konieczne jest ich naprawienie. Najpierw należy delikatnie wygładzić naruszoną powierzchnię drobnoziarnistym papierem ściernym, a następnie nałożyć odpowiedni lakier – taki sam, jaki użyto podczas produkcji okien.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...