Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Czy powinienem odrolnić działkę przed uzyskaniem pozwolenia na budowę?


Recommended Posts

Jestem właścicielem parceli o powierzchni 1000 m2, klasy V, pochodzenia mineralnego, położonej na wsi. Dla działki została wydana decyzja o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie domu jednorodzinnego. Teren nie jest objęty planem miejscowym. W przyszłym roku chciałbym zacząć budowę. Czy wcześniej powinienem działkę odrolnić?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/poradnik-prawny/porady/23073-czy-powinienem-odrolnic-dzialke-przed-uzyskaniem-pozwolenia-na-budowe

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem właścicielem działki rolnej PS IIIa która to działka leży w obrębie planu zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę handlowo usługową. Niestety przed pozwoleniem na budową musiałem odrolnić działkę i zapłacić za 980m2 27 200zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 11 months later...
Gość Makary Tacka
Bardzo konkretna i przejrzysta odpowiedź. Dziękuję. Moim zdaniem w ustawie brakuje właśnie jasnego zapisu, który wskazywałby że grunty klasy IV, V i VI pochodzenia mineralnego, wymagają wyłącznie uzyskania WZ w celu możliwości budowy na takich gruntach.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

Najpierw lekturka a potem w gminie się zapytać. https://stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/krak/ASSETS_ochrona_srodowiska_06_07_objasnienia_podstawowych_pojec.pdf

Tam  jest wykaz i badania geologiczne a nawet archeologiczne. Ostatnio np. w mojej gminie okazało się, że część  działek lezy w strefie archeologicznej. Czyli uznano tak na podstawie badań albo przesłanek historycznych. Tak czy inaczej - > lekturka + informacja w gminie.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...