Skocz do zawartości

Nieregularna praca pieca Junkers CerapurSmart


Recommended Posts

Witam,

Mam poniższe problemy z piecem Junkers CerapurSmart ZWB28-3C23S5300. W środę przychodzi do mnie serwisant Junkers i nie wiem czy powinien zwrócić na coś szczególnego uwagę. Wydaje mi się, że kiedyś piec tak nie działał. Proszę o ewentualną diagnozę co z piecem może być nie tak. Pozdrawiam i dziękuję.

 

Ustawienie pieca/opis instalacji:

1.       Grzanie: 24h, Pon-Ndz

2.       Ciepła woda: 24h, Pon-Ndz

3.       Tryb: osobne programy dla grzania i wody

4.       (Problemy w momencie ustawienia takich samych programów nie ustąpiły)

5.       Sterownik na stałe znajduję się w salonie

6.       Piec jest wykorzystywany do grzania wody oraz ogrzania mieszkania (~120m2)

7.       Na piecu woda jest ustawiona na pozycji e – 50C

8.       Na piecu temperatura zasilania jest ustawiona obecnie w położeniu 3 – ok 50C, w przypadku niższych temperatur 4-5, 60-67C.

9.       Instalacja jest podpięta do kaloryferów.

 

 

Problemy z piecem:

1.       Wszystkie problemy pojawiają się w momencie włączenia ogrzewania mieszkania.

2.       Czas podgrzania wody:

a.       Ogrzewanie włączone: 30s

b.       Ogrzewanie wyłączone: 3-5s

3.       Gdy ogrzewanie jest włączone woda grzeje się do znacznie wyższej temperatury. Gdy ciepła woda jest puszczona, a potem na chwilę wyłączona, to ponowne puszczenie sprawia, że z kranu leci wrzątek.

4.       Puszczenie wody z dwóch kranów sprawia, że zmniejsza się ciśnienie (i to jest zrozumiałe) ale temperatura wody raz rośnie, raz maleje.

5.       Nierównomierna praca. W mieszkaniu jest albo bardzo ciepło (gdy piec grzeje), albo zimno do momentu gdy temperatura się na tyle obniży, że znowu się włączy.

 

Link do komentarza

Z opisanych objawów nic konkretnego nie wynika. Kocioł dwu-funkcyjny zawsze działa z pewnym opóźnieniem przy przełączaniu trybu pracy co wpływa na zmianę parametrów c.w.u. Pracę kotła nadzoruje układ elektroniczny i trudno określić jaki jest dopuszczalny margines nierównomierności.  Zakłócenia funkcjonowania kotła sygnalizowane są komunikatami błędu - jeśli ich nie ma to można sprawdzić zadowalające działanie przy innych nastawach.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...