Skocz do zawartości

Wełna dotyka stropodachu


Recommended Posts

Dzień dobry, jestem na etapie podwieszania sufitów, w dwóch pomieszczeniach wełna dotyka mi stropu. Strop betonowy płaski z garow ceramicznych. Na stelaż chce nakleic folię paroizolacyjna z ekranem aluminiowym. W związku z tym mam pytanie czy w moim przypadku jeśli wełna dotyka stropu to wilgoć będzie mi się wykraplac na stopie? 

Link do komentarza
1 minutę temu, paczkowo napisał:

Wełna położona na stelażu od nigdy

? Na stelażu od nigdy? co to jest?

3 minuty temu, paczkowo napisał:

a dotyka garow ceramicznych czyli od góry

To ten stelaż gdzie jest? Od góry na stropie?

Link do komentarza

Czyli wełnę masz położoną od dołu stropu. Po co sobie życie komplikować, strop ociepl od góry rozkładając po całości styropian i jeżeli to będzie stryszek użytkowy zabezpiecz go no płytami osb abyś mógł po nim chodzić i aby myszy sie nie dostały do styropianu.

Link do komentarza
18 minut temu, paczkowo napisał:

To jest stropodach tak więc nie mam możliwości ocieplenia od góry, musiał bym styropape dawać a to już duży koszt, do tego nowe opierzenie itp. Ocieplenie poprzez obniżenie sufitu to jedyna opcja

Pisałeś cały czas o stropie, jedynie w tytule tematu napisałeś o stropodachu. To jest nowy dom czy remontujesz stary? Ja spotkałem się już w latach 80 że stropodachy ocieplali styropianem a na to jakieś trociny czy coś w tym rodzaju i na to papa. Powiem tak, papa na takim dachu długo nie przeżyje, zawsze coś, gdzieś będzie przeciekać. jedyne najrozsądniejsze rozwiązanie to zrobić nowy dach i wcale nie musi być spadzisty, wystarczy spadek około 8-10 stopni i położyć blachę a konstrukcje czyli więźbę zrobić z drewna ewentualnie z metalu.

Wracając do tematu, jeżeli tak ocieplisz nic się nie stanie, wełna po jakimś czasie i tak "siądzie", nic sie nie będzie wykraplało.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...