Skocz do zawartości

"pasy" na dachu


zkopmp@o2.pl

Recommended Posts

...szkolny błąd izolacii poddasza.

Jasne pasy to suche dachówki - wyznaczają gdzie 'lecą' słabo zaizolowane krokwie ,ogrzane temperaturą wewn. poddasza przenoszą jej część na dachówkę.

Ciemne pasy to analogicznie rosa na dachówkach , które nie schną - bo nie są 'ogrzewane' od wewnątrz.

Takie rzeczy można zaobserwować praktycznie w przypadku każdego rodzaju pokrycia .

Najbardziej widoczne na dachach ktytych papą ,gontem czy (jak w Twoim przypadku) blachodachówką. 

Link do komentarza

O ile dach domu jest ocieplony (tego nie wiemy) bo to domek parterowy to owe pasy też widać na garażu a dachu w garażu raczej nikt nie ociepla.

No cóż musimy poczekać aż autor tematu sie wypowie czy dach od wewnątrz jest ocieplony w domu i w garażu.

Link do komentarza
3 godziny temu, mhtyl napisał:

O ile dach domu jest ocieplony (tego nie wiemy) bo to domek parterowy to owe pasy też widać na garażu a dachu w garażu raczej nikt nie ociepla.

No cóż musimy poczekać aż autor tematu sie wypowie czy dach od wewnątrz jest ocieplony w domu i w garażu.

Wychodzi na to ,że poddasza tu i tu  nieużytkowe ,izolacja stropu i tyle .

Połacie nie izolowane - ta blacha tam długo nie pociągnie.Obym się mylił.

Latem na takim strychu jest 60+ zimą 25- rozszerzalność cieplna tej blachy jest 'trochę' inna niż drewnianej więźby 

Link do komentarza

czy aby na pewno? Nie wiem co jest tego powodem, ale w domach parterowych jednym z wariantów jest izolacja tylko stropu, a samego dachu się nie ociepla w ogóle. nie słyszałem, żeby to był jakiś problem.

Nie wiem czy w przypadku widocznym na zdjęciu problemem nie jest brak wentylacji poddasza ?!? Nie widzę żadnych kominków wentylacyjnych, jak to jest rozwiązane?

Trochę mało mamy danych na ten temat...może autor wątku napisze coś więcej, doda jakieś dodatkowe zdjęcia?

Edytowano przez aaaa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Nie wiem czy ocieplenie połaci ma jakiś większy wpływ na trwałość blachy. Ważne jest aby było wstępne krycie i szczelina wentylacyjna. Co do rozszerzalności to przy wysokich temperaturach blacha będzie "strzelała" a przy przejściowych będzie skraplać się woda od spodu czyli dlatego jest potrzebna szczelina wentylacyjna.

Co do tych białych pasów nie mam pojęcia co to  może być. Może układając nie   mieszali modułów z różnych paczek tylko układali paczkami dlatego  tak wyszło.

Link do komentarza

Raczej to zakłady arkuszy. A co do trwałości blachy nad poddaszami ogrzewanymi i nieogrzewanymi, nie tworzyłbym teorii. Blachodachówka i tak będzie się nagrzewać latem do kilkudziesięciu stopni, a zimą wychładzać do -20°C. Niezależnie od tego czy dach jest ocieplony, czy nie.

Edytowano przez Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Dnia 11.10.2018 o 20:44, mhtyl napisał:

Możesz złożyć reklamację, to nic Cię nie będzie kosztowało a bynajmniej dowiesz kto popełnił błąd, czy fabryka czy dekarz.

Dziękuję za podpowiedz :))) Sama nie miałabym odwagi :))) Reklamacja uznana - wina producenta. Będzie wymiana blachy - w sumie ponad 400 m2. Jakoś trudno mi z tym bo nawet przez myśl mi nie przeszło że coś takiego może nam się przydarzyć :// No ale trudno - chyba nigdy nie zakończymy tej budowy ;//

Link do komentarza
Gość mhtyl
1 godzinę temu, zkopmp@o2.pl napisał:

Dziękuję za podpowiedz :))) Sama nie miałabym odwagi :))) Reklamacja uznana - wina producenta. Będzie wymiana blachy - w sumie ponad 400 m2. Jakoś trudno mi z tym bo nawet przez myśl mi nie przeszło że coś takiego może nam się przydarzyć :// No ale trudno - chyba nigdy nie zakończymy tej budowy ;//

Miło, że coś mogłem podpowiedzieć i co najważniejsze, że sprawa rozwiązała się pomyślnie na Twoją korzyść.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...