Skocz do zawartości

Koszty wykonania elewacji z płytek klinkierowych i imitujących kamień


Recommended Posts

A kto wam położy i pofuguje klinkier za 40zl?! Skąd macie takie cenniki?! Idźcie do lekarza czy innych i niech wam za pół ceny zrobią! Wstydu nie macie dosyć budowlańcy robili za bezcen! Ten kto pisał ten tekst to chyba żyje latami 20011 kiedy wmowili nam kryzys a ceny mieszkań były podobne. Swinio sam sobie połóż za te pieniądze a za resztę ci dopłacę!
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Gość AntekS

Jeśli chodzi o koszt robocizny to w 2019 - Położenie i pofugowanie klinkieru to koszt około 100zł za m2. Tego typu elewacje systemowe z klinkierem wykleja się błyskawicznie na całej wysokości ściany. Koszt niewiele większy od położenia tynku.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
  • 6 miesiące temu...
Gość Budowlaniec złodziej:D
Minimum 100zl/m2. Tak dla bezpieczeństwa, jak by komus wpadł pomysl z suwmiarka i czepianie sie o pół mm, ze moze uda sie za darmo;p
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Gość MichałK

Elewacje można też wykonać z tych elastycznych płytek. Wyglądają jak klinkierowe, ale są lżejsze do stosowania i tańsze. Oczywiście bywają różni producenci i rózna jakość, ale najlepsze to są rozwiązania oryginalne z Holandii. Najdłużej na rynku i już sprawdzone na wielu budowach. Szczególnie gdy wchodzi w grę renowacja budynku i jego docieplenie. 

Link do komentarza
Dnia 16.06.2021 o 12:18, Gość Jo napisał:

Ten koszt robocizny to chyba z przed 10 lat.Teraz to co najmniej od 100 zł.

Obecnie ceny wykonawców są nieprzewidywalne. Dobrzy fachowcy nie mają wolnych terminów, mimo że nie są tani. Ci dostępni, z uwagi na duży popyt, również windują ceny w górę, choć jakość ich pracy bywa dyskusyjna.

Ceny materiałów budowlanych też rosną z dnia na dzień.

Niełatwy czas dla budujących dom.

 

 

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Jak ma sie odpowiednie samozaparcie, to można zrobić taką elewację samemu. Nie mówie, że to jest łatwe, ale jak ktoś sie przyłoży to zrobi dobrze. Takie płytki na elewacje całkiem szybko sie układa. A tam klej jest barwiony, wiec jest też fugą. To ułatwia i przyspiesza.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...