Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Co zrobić, aby założyć kilka progów zwalniających na drodze?

Recommended Posts

Obok mojego domu jest ładna i równa droga asfaltowa – należy ona do gminy. Niestety, wiele osób jeździ po niej ponad dozwoloną prędkość 50 km/h. Chciałbym się dowiedzieć, jakie są wymogi prawne, aby założyć na niej kilka progów zwalniających. Kto to może zgłosić i do jakiego urzędu?

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://m.budujemydom.pl/dzialka/10310-co-zrobic-aby-zalozyc-kilka-progow-zwalniajacych-na-drodze

Gość Kierowca
A potem byc moze karetka nie dojedzie na czas do wnioskidawcy. Kazda sekunda cenna a tu bedzie trzeba wychamować ambulans

Gość Gość 2
A jeżeli nie będzie ograniczeń to Pan kierowca karetką bedzie musiał przyjechać w to miejsce?

Chcemy mieć równe komfortowe drogi a po czasie zakładamy lepery, żeby nie było za dobrze. 

Dróżka jednokierunkowa, do tego kręta jak świński ogon, a na niej co kawałek leper. To jakiś absurd, ale wola jakiegoś durnego aktywisty poparta podpisami innych mieszkańców, jest dla głupich władz rozkazem.

• Lubię to 1

Dnia 30.09.2018 o 17:27, Pomocnik napisał:

Obok mojego domu jest ładna i równa droga asfaltowa – należy ona do gminy. Niestety, wiele osób jeździ po niej ponad dozwoloną prędkość 50 km/h.

Prosić o zainstalowanie fotoradaru lub wystąpić do Policji o częste kontrole prędkości.

• Dziękuję 1

Gość Jenny
Dojazd do posesji mojej sąsiadki biegnie przez moją prywatną działkę. Sąsiadka ma służebność, którą otrzymała od mojego ojca. Miejsce mojego i dzieci odpoczynku jest przy samym płocie, bo tu mamy cień pod drzewami, obok którego biegnie droga do mojej sasiadki. Niemal wszyscy którzy do niej jadą a zwłaszcza jej dzieci i wnuki nie reagują na moje coroczne prośby aby zwolnili, ponieważ strasznie się kurzy i biegają małe dzieci. Niestety bez skutku. Jadą jak piraci a za nimi tumany kurzu, który dostaje się nawet do pomieszczeń mieszkalnych. To jest droga prywatna. Co mogę zrobić? Myślałam, żeby położyć progi zwalniające i tu moje pytanie brzmi czy mogę to zrobić i do kogo się udać o pozwolenie?

9 godzin temu, Gość Jenny napisał:

Co mogę zrobić?

Utwardzić tak nawierzchnię by się nie kurzyło.

Ale  po co? top są dodatkowe koszty, prościej i taniej pokopać kilkanaście dziur na drodze, na pewno nie będą jeździć ile fabryka dała :)

Jeżeli prośby i błagania nie pomagają to jedynie szpadel w dłoń i  ...  

• Dziękuję 1

19 minut temu, mhtyl napisał:

... na pewno nie będą jeździć ile fabryka dała :)

Myślisz że to właśnie ten jedyny w Polsce nieutwardzony dojazd do posesji na którym można się rozpędzić do prędkości maksymalnej. :hahaha2:

Szczerze wątpię.

11 minut temu, Jani_63 napisał:

Myślisz że to właśnie ten jedyny w Polsce nieutwardzony dojazd do posesji na którym można się rozpędzić do prędkości maksymalnej. :hahaha2:

Szczerze wątpię.

Nie, ja odnoszę się do tego co napisał Jenny (a zwrot ile fabryka dała to taka przenośnia, zresztą zakończona emotikonką) 

10 godzin temu, Gość Jenny napisał:

Niemal wszyscy którzy do niej jadą a zwłaszcza jej dzieci i wnuki nie reagują na moje coroczne prośby aby zwolnili, ponieważ strasznie się kurzy i biegają małe dzieci. Niestety bez skutku. Jadą jak piraci a za nimi tumany kurzu, który dostaje się nawet do pomieszczeń mieszkalnych.

Gość maciej
Bez przesady, żeby od razu progi zakładać. I właśnie przez takich nadgorliwców wiekszość aut ma zepsute zawieszenie... Same problemy z tymi progami, nawet tutaj o tym piszą: https://www.prawo-jazdy-360.pl/aktualnosci/czemu-sluza-progi-zwalniajace

Gość Rsx
A może karetka będzie musiała przyjechać bo jakiś debil jeździ z nogą do podłogi - u mnie koło domu jest ładna gładka prostka i szczególnie motocykliści mają kawałek drogi do popisów, więc jeden z drugim niech nie piszą o zawieszeniu w samochodach bo zdrowie i życie jest ważniejsze niż 1min szybciej w domu !!!

Gość Piotr
Do niedzieli tez byłem przeciwny prógom,ale kiedy jakiś nie powiem kto rozjechal mi małego labradora na poboczu zmieniłem zdanie, niestety jest dużo cebuli i innej rady nie ma, dziś pies jutro człowiek, tyle w temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...