Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Czy mogę dodatkowo ocieplić ścianę trójwarstwową?

Recommended Posts

Gość Elector
A czy można i czym można docieplić ściany trójwarstwowe tj. Max 19cm,styropian 10cm, cegła kratówka 12cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ścianę trójwarstwową z pustką powietrzną można ocieplić np. wypełniając szczelinę granulatem styropianu lub pianką poliuretanową. Zajmują się tym wyspecjalizowane firmy. Metoda polega na wdmuchaniu do szczeliny przez otwór w ścianie luźnego materiału izolacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość Elector napisał:

A czy można i czym można docieplić ściany trójwarstwowe tj. Max 19cm,styropian 10cm, cegła kratówka 12cm

Chyba tylko dla pewności, że jest ciągłość warstwy izolacji. Współczynnik U w konfiguracji mur/izolacja/mur jest taki sam jak mur/mur/izolacja a różnica polega na przebiegu krzywej temperatury przez poszczególne przegrody. W tym przypadku mamy 31 cm muru + 10 cm styropianu - fizycznie dla wyliczeń U.

Ewentualnie można kamerą termowizyjną zrobić rozpoznanie, czy w którymś miejscu (poza oknami oczywiście) nie ucieka więcej ciepła.

Czy dom jest otynkowany?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Raczej strzał w kolano, bo jak krzywo spojrzy taki senior na swojego syna czy synową  to odetną im prąd, wodę  albo tak zaczną umilać życie że im odechce się wszystkiego i nie jest to wysnute z palca tylko z wzięte z życia. Oczywiście nie jest to regułą aby od razu brać to za główny argument przeciw przybudówce ale co swoje to swoje.
  • Przesłanki masz logiczne i w dobrym kierunku ale jest jeszcze druga strona medalu a mianowicie zliczając koszt zamontowania paneli, utrzymania ich i ich żywotność oraz kłopotliwe i ewentualne dofinansowanie to nie wiem czy aż tak bardzo jest ta inwestycja opłacalna.
  • szczerze mówiąc, podobnie odbieram ten program.  Podsumowując - będzie dużo hałasu, ale wymiernych efektów z tego nie będzie
  • Problem tkwi w braku zaprojektowanej izolacji poziomej styku ścian nadziemia i ścian fundamentowych. Architekt pozostawił ten temat dla firmy budowlanej. Kierownik zaproponował jedno rozwiązanie, inspektor nadzoru drugie rozwiązanie, a mnie pozostawili decyzję jak bym chciał aby to zrobili, stąd moje pytanie. To nie są żadne samodzielne modyfikacje, tylko propozycje. Jeśli chciałby mi Pan pomóc, to proszę o sugestie jak Pan by rozwiązał taki układ, gdzie chudziak jest poniżej końca ściany fundamentowej (jest to na załączonym powyżej rysunku), a jeśli Pan nie chce pomóc, to takie komentarze są zbyteczne.   Dziękuję za odpowiedź   - Wyrównać - rozumiem.   - Kwestia papa i pvc - czy papa nie jest wytrzymalsza? czy na folii ściana będzie stabilna?   - Jeśli się da to wolałbym w ogóle uniknąć klina - "minimalny klin" to dalej klin, więc i koszt jest i problem z późniejszym układaniem styropianu na podłodze. A taka folia bez klina może być czy pęknie? Jaką firmę Pan poleca do folii (dobry stosunek cena a jakość)?   - Co do wywinięcia na XPS - wieniec na którym by była ta izolacja pozioma jest na poziomie -11 w stosunku do poziomu zero podłogi i teraz poziom gruntu zewnętrznego jest nisko, bo około -50 cm. Po zakończeniu budowy planuję podsypać teren, aby poziom gruntu zewnętrznego był około -20, miejscami -10, czyli izolacja pozioma byłaby praktycznie na równi z gruntem zewnętrznym, dlatego myślałem tą izolację wywinąć na ścianę zewnętrzną nadziemia na jakieś 20-30 cm - obawiam się podmakania ścian nadziemia...   - tak, chciałbym pogrubić tą folię PE - czy to 0,3 mm wystarczy? czy muszą być dwie warstwy czy może być np. jednak ale 0,6 mm? czy nie lepiej papę?   - izolacja pozioma ścianek działowych to jak rozumiem po prostu postawienie ich na chudziaku na izolacji poziomej podłogi (np. folii PE) - czy tak?   - a jak z izolacją poziomą słupów żelbetowych? również przeczytałem w kliku miejscach, że takowa powinna być, ale zarówno inspektor jak i kierownik twierdzą, że takich rozwiązań się nie stosuje i oni nigdy tego nie robili, że wymyślam i że nie wiedzą jaki to preparat... - stąd pytanie zna Pan taki preparat?      
 • Popularne tematy

×