Skocz do zawartości

Pustaki z keramzytu - Wasze opinie?


Recommended Posts

icon_smile.gif
Cytat

Zastanawiam się nad wyborem pustaków na ściany
Biorę pod uwagę pustaki keramzytowe

Jedynie co mnie zastanawia to czy według Was jest to właściwe rozwiązanie do budowy domu jednorodzinnego ?
i czy macie jakieś uwagi i komentarze ?


Witam.Pustak keramzytowy to zwykle keramzyt czyli wypalona glina/jak w cegle/oraz cement i pył dymnicowy z elektrociepłowni.Materiał ścienny w postaci pustaka pozwala na szybkie murowanie i nie wymaga super fachowej brygady murarskiej.Pozdrawiam . Bob
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zastanawiam się nad wyborem pustaków na ściany
Biorę pod uwagę pustaki keramzytowe

Jedynie co mnie zastanawia to czy według Was jest to właściwe rozwiązanie do budowy domu jednorodzinnego ?
i czy macie jakieś uwagi i komentarze ?




Rewelacja. Kumpel w takim mieszka od roku i zeeeero minusów. Niedługo będziemy się budowa i nawet nie biore pod uwage innej technologii.
Lekkie, łatwe w budowie, cieplutkie, przyjazne do wbijania gwożdzi icon_biggrin.gif
Polecam
Link do komentarza
Cytat

Rewelacja. Kumpel w takim mieszka od roku i zeeeero minusów. Niedługo będziemy się budowa i nawet nie biore pod uwage innej technologii.
Lekkie, łatwe w budowie, cieplutkie, przyjazne do wbijania gwożdzi icon_biggrin.gif
Polecam




dzieki za rade
a możesz powdpowiedzieć jesczze jaka ma ściane, 2-warstwową czy 3-warstwową i czy budynek jest ocieplony i czy od środka czy od zewnątrz, steropianem czy wełną. I najważniejsze jaki rodzaj ogrzewania ma w budynku, gaz czy węgiel ?
Link do komentarza
icon_smile.gif
Cytat

Zastanawiam się nad wyborem pustaków na ściany
Biorę pod uwagę pustaki keramzytowe

Jedynie co mnie zastanawia to czy według Was jest to właściwe rozwiązanie do budowy domu jednorodzinnego ?
i czy macie jakieś uwagi i komentarze ?


Przy wyborze materiału ściennego należy kierować się kosztami ,jeśli m3 ściany z pustaka keramzytowego wychodzi najtaniej /trzeba uwzględnić koszty transportu i rozładunku/to trzeba murować z takiego materiału.Ocieplenie 12 cm styropianu daje ciepły dom. Bob
Link do komentarza
Cytat

icon_smile.gif
Przy wyborze materiału ściennego należy kierować się kosztami ,jeśli m3 ściany z pustaka keramzytowego wychodzi najtaniej /trzeba uwzględnić koszty transportu i rozładunku/to trzeba murować z takiego materiału.Ocieplenie 12 cm styropianu daje ciepły dom. Bob


12 cm styropianu za tak dobrym przewodnikiem, jakim jest keramzyt?! przecież w parterowym domu taka ściana odprowadzi ciepło do gruntu pod dom a brak foli paraizolacyjnej od środka zapewni zawilgocenie ściany zimą powyżej 5%!
To technologie z 1990 roku !
dane z Mszczonowa dla materiałów suchych i przy założeniu , że ciepło idzie prostopadle do izolacji (fizyka budowli):
ściana z pustaków ALFA (24cm ) + 14 cm styropianu to 0.29W/m2xK czyli pustaki z keramzytu to wręcz doskonałe przewodniki!
Link do komentarza
Przyznam, iż ze sporą obawą podchodziłbym do pustaków z keramzytu ze względu na zawartość tych pyłów z elektrowni o których wspomina Bob.
sądzę , że wpierw dobrze byłoby sprawdzić wszelkie atesty danego producenta zanim weźmiemy się za budowę.
Osobiście - raczej poleciłbym któryś z "gazobetonów" - np. Ytong czy któryś z "Prefabetów" (najlepiej - Bielsko - Biała lub Kolbuszową o grubości 36 cm) o podobnych do "keramzytu" właściwościach cieplnych i szybkości budowy natomiast w przypadku ściany wielowarstwowej poleciłbym system "thermodom" (kształtki styropianowe a w środek lany beton).
Te dwie technologie nie wymagają już raczej dodatkowego docieplenia icon_wink.gif
Nie wiem jak z termoizolacyjnością i wytrzymałością ścian z Ytonga o gr. 24 - czy spełnia on wszelkie wymagania - czy ściana jest równie mocna i ciepła jak np. z "prefabetów" o gr. 36 cm
Link do komentarza
Że coś jest "ciepłe" nie znaczy, że energooszczędne. Izolacja termiczna to termos nie ściana, ocieplenia zewnętrzne, nie spełniają wymogów energooszczędnych i zdrowych domów. Tylko w "fizyce budowli" (założenia) ciepło idzie prostopadle do izolacji. Dlatego zarówno Ytong jak i porotherm na www. ... de izolują już od środka. Tylko u nas jeszcze są "fachowcy" piszący o wyższości ociepleń nad izolacją. Domy ocieplane od zewnątrz niezależnie od grubości izolacji zużywają minimum 120-150 kWh/m2 rocznie, a ściany mają podwuższoną wilgotność. UE ZALECA 70kWh! to są fakty.
Link do komentarza
Cytat

Przyznam, iż ze sporą obawą podchodziłbym do pustaków z keramzytu ze względu na zawartość tych pyłów z elektrowni o których wspomina Bob.




Też właśnie najbardziej zastanawiam się nad tym pyłem jako składnik, czy on jest konieczny ?
Pytam ponieważ pustaki keramzytowe biorę pod uwagę głównie dlatego, że mam zamiar wykonać je sam.
Mam blisko do Mszczonowa więc keramzyt będzie w miarę tani, do tego cement też załatwię sobie po przyzwoitej cenie.

Powiem szczerze, że nie planowałem używać pyłu do wyprodukowania pustaków, tylko keramzyt i beton.
Ale nie mam na tyle fachowej wiedzy żeby wiedzieć czy tak można? Także z góry dzieki za porady i w tym temacie.
Link do komentarza
Cytat

Że coś jest "ciepłe" nie znaczy, że energooszczędne. Izolacja termiczna to termos nie ściana, ocieplenia zewnętrzne, nie spełniają wymogów energooszczędnych i zdrowych domów. Tylko w "fizyce budowli" (założenia) ciepło idzie prostopadle do izolacji. Dlatego zarówno Ytong jak i porotherm na www. ... de izolują już od środka. Tylko u nas jeszcze są "fachowcy" piszący o wyższości ociepleń nad izolacją. Domy ocieplane od zewnątrz niezależnie od grubości izolacji zużywają minimum 120-150 kWh/m2 rocznie, a ściany mają podwuższoną wilgotność. UE ZALECA 70kWh! to są fakty.



krótkie pytanie:
Jak według Pana wygląda idealna ściana (w sensie niskiej energochłonności) dzięki której rachunki za gaz będą najniższe ?

oto moja propozycja
1. tynk zewnętrzny + pustak 24 + szczelina 5 + pustak 12 + ocieplenie 10 + tynk wewnętrzny


z góry dzieki za odpowiedź
Link do komentarza
Cytat

krótkie pytanie:
Jak według Pana wygląda idealna ściana (w sensie niskiej energochłonności) dzięki której rachunki za gaz będą najniższe ?

oto moja propozycja
1. tynk zewnętrzny + pustak 24 + szczelina 5 + pustak 12 + ocieplenie 10 + tynk wewnętrzny
z góry dzieki za odpowiedź


-Ocieplenie od wewnątrz bardzo dobrze, ale koniecznie z folią paroizolacyjną.
-zamiast 12 cm pustaka+ 5cm szczelina lepiej dać 27 cm izolacji termicznej.
Czyli przy tej grubości ściany - 24 cm pustak 7cm cm twarda wełna stelaż 20 cm wypełniony wełną papoizolacja i fermacell, lub gk. Oczywiście w podłodze minimum 30 cm styropianu.
Link do komentarza
Cytat

-Ocieplenie od wewnątrz bardzo dobrze, ale koniecznie z folią paroizolacyjną.
-zamiast 12 cm pustaka+ 5cm szczelina lepiej dać 27 cm izolacji termicznej.
Czyli przy tej grubości ściany - 24 cm pustak 7cm cm twarda wełna stelaż 20 cm wypełniony wełną papoizolacja i fermacell, lub gk. Oczywiście w podłodze minimum 30 cm styropianu.




Tylko czy takie rozwiazanie jak wyzej nie wychodzi drozej niz cokolwiek innego?
Link do komentarza
Cytat

Też właśnie najbardziej zastanawiam się nad tym pyłem jako składnik, czy on jest konieczny ?
Pytam ponieważ pustaki keramzytowe biorę pod uwagę głównie dlatego, że mam zamiar wykonać je sam.
Mam blisko do Mszczonowa więc keramzyt będzie w miarę tani, do tego cement też załatwię sobie po przyzwoitej cenie.

Powiem szczerze, że nie planowałem używać pyłu do wyprodukowania pustaków, tylko keramzyt i beton.
Ale nie mam na tyle fachowej wiedzy żeby wiedzieć czy tak można? Także z góry dzieki za porady i w tym temacie.


nie jestem fachowcem w tej dziedzinie - zaznaczam.
Obawiam się jednak iż w momencie gdy będzie ktoś mieszał sam to wyjdą mu zamiast "ciepłych" po prostu "zwykłe" pustaki o niezaciekawych właściwościach termoizolacyjnych - rożnie tez może okazać się z wytrzymałością tych pustaków.
Jak samemu coś robić to poleciłbym raczej budowę w któreś ze sprawdzonych technologii niezbyt trudnych do opanowania samemu.
Jestem co prawda zwolennikiem dwóch technologii - tzn. "prefabetów" i systemu "thermodom" - z ciekawością jednak sam dowiedziałbym się o konkurencyjnych technologiach.
Link do komentarza
Cytat

Tylko czy takie rozwiazanie jak wyzej nie wychodzi drozej niz cokolwiek innego?


Zdecydowanie taniej!
Pustaki poza wątpliwymi właściwościami termoizolacyjnymi, znakomicie chłoną wilgoć z pomieszczenia. Sucha ściana i zamknięta izolacja termiczna (podłoga ,ściana ,dach) tak bardzo zmniejszają potrzeby cieplne domu, że nieopłacalnym staje się montowanie centralnego systemu ogrzewania. To znakomicie poprawia komfort i obniża koszty budowy!
Link do komentarza
Cytat

Też właśnie najbardziej zastanawiam się nad tym pyłem jako składnik, czy on jest konieczny ?
Pytam ponieważ pustaki keramzytowe biorę pod uwagę głównie dlatego, że mam zamiar wykonać je sam.
Mam blisko do Mszczonowa więc keramzyt będzie w miarę tani, do tego cement też załatwię sobie po przyzwoitej cenie.

Powiem szczerze, że nie planowałem używać pyłu do wyprodukowania pustaków, tylko keramzyt i beton.
Ale nie mam na tyle fachowej wiedzy żeby wiedzieć czy tak można? Także z góry dzieki za porady i w tym temacie.


Witam.Pył używany do produkcji jest badany i musi spełniać normy.W wytwórni dodatek pyłu pozwala oszczędzić cement . Przy produkcji podwórkowej dodaj miałkiego piasku i najdrobniejszej frakcji keramzytu-to zamiast pyłu.Pozdrawiam Bob
Link do komentarza
Cytat

12 cm styropianu za tak dobrym przewodnikiem, jakim jest keramzyt?! przecież w parterowym domu taka ściana odprowadzi ciepło do gruntu pod dom a brak foli paraizolacyjnej od środka zapewni zawilgocenie ściany zimą powyżej 5%!
To technologie z 1990 roku !
dane z Mszczonowa dla materiałów suchych i przy założeniu , że ciepło idzie prostopadle do izolacji (fizyka budowli):
ściana z pustaków ALFA (24cm ) + 14 cm styropianu to 0.29W/m2xK czyli pustaki z keramzytu to wręcz doskonałe przewodniki!


Witam.Czy ja wspominałem coś o tym, z której strony ściany ma być styropian?Żegnam.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

dzieki za rade
a możesz powdpowiedzieć jesczze jaka ma ściane, 2-warstwową czy 3-warstwową i czy budynek jest ocieplony i czy od środka czy od zewnątrz, steropianem czy wełną. I najważniejsze jaki rodzaj ogrzewania ma w budynku, gaz czy węgiel ?



OJEJ, troche zaspalem icon_wink.gif2-warstwowa, welna od zewnatrz 12 cm (o ocieplaniu od wewnatrz nawet nie mysl!!!), ogrzewanie gazem-piec kondensacyjny, dom ok. 150mkw, dwie osoby, rachunek za gaz za pierwszy rok (grzanie i gotowanie) ok 2400 PLN-
Link do komentarza
Cytat

Zdecydowanie taniej!
Pustaki poza wątpliwymi właściwościami termoizolacyjnymi, znakomicie chłoną wilgoć z pomieszczenia. Sucha ściana i zamknięta izolacja termiczna (podłoga ,ściana ,dach) tak bardzo zmniejszają potrzeby cieplne domu, że nieopłacalnym staje się montowanie centralnego systemu ogrzewania. To znakomicie poprawia komfort i obniża koszty budowy!



Dom bez systemu centralnego ogrzewania? Ja sobie tego nie wyobrażam. Do pustaków keramzytowych jestem przekonany, ale; producent proponuje kilka rodzajów dla ściany zewnętrznej (z dociepleniem, bez docieplenia) różnej grubości. Trudno ocenić preglądając katalog który rodzaj jest najlepszy
Link do komentarza
Cytat

Dom bez systemu centralnego ogrzewania? Ja sobie tego nie wyobrażam. Do pustaków keramzytowych jestem przekonany, ale; producent proponuje kilka rodzajów dla ściany zewnętrznej (z dociepleniem, bez docieplenia) różnej grubości. Trudno ocenić preglądając katalog który rodzaj jest najlepszy


Niecentralne ogrzewanie stosuje się w domach energooszczędnych E <70kWh/m2 rocznie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Że coś jest "ciepłe" nie znaczy, że energooszczędne. Izolacja termiczna to termos nie ściana, ocieplenia zewnętrzne, nie spełniają wymogów energooszczędnych i zdrowych domów. Tylko w "fizyce budowli" (założenia) ciepło idzie prostopadle do izolacji. Dlatego zarówno Ytong jak i porotherm na www. ... de izolują już od środka. Tylko u nas jeszcze są "fachowcy" piszący o wyższości ociepleń nad izolacją. Domy ocieplane od zewnątrz niezależnie od grubości izolacji zużywają minimum 120-150 kWh/m2 rocznie, a ściany mają podwuższoną wilgotność. UE ZALECA 70kWh! to są fakty.




Np dom w Smolcu k Wrocławia (Lipińscy dom pasywny) ma scianę 10 cm kermazytobeton (prefa) + 30 cm styropianu (silver scian) od zewnątrz + okna rehau + reku i z wyliczeń instytutu domów pasywnych w Dramstad zużywa 15kwh/m2/rok energi cieplnej. Więc daleko mu do 120-150 kwh. Kłamią Panie Brzeczkowski ? Czy może da się zbudować taki dom ocieplonu a nie izolowany?
Link do komentarza
Cytat

Np dom w Smolcu k Wrocławia (Lipińscy dom pasywny) ma scianę 10 cm kermazytobeton (prefa) + 30 cm styropianu (silver scian) od zewnątrz + okna rehau + reku i z wyliczeń instytutu domów pasywnych w Dramstad zużywa 15kwh/m2/rok energi cieplnej. Więc daleko mu do 120-150 kwh. Kłamią Panie Brzeczkowski ? Czy może da się zbudować taki dom ocieplonu a nie izolowany?


Oczywiście, że kłamią bez problemów można to udowodnić!!! Wyliczenia... programy typu OZC nie uwzględniają zawilgocenia (po czasie) mostków termicznych . Przecież to w "fizyce budowli " jest że ciepło w przegrodzie idzie prostopadle do niej!
Drugie oszustwo to podawanie zużycia samego paliwa! A cyrkulacja , a oświetlenie, a TV , a komputer...
W praktyce wyszło na wszystko 120-130 kWh/m2!!!!
Jeszcze raz napiszę (może mnie zaskarżą ) KŁAMIĄ!
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście, że kłamią bez problemów można to udowodnić!!! Wyliczenia... programy typu OZC nie uwzględniają zawilgocenia (po czasie) mostków termicznych . Przecież to w "fizyce budowli " jest że ciepło w przegrodzie idzie prostopadle do niej!
Drugie oszustwo to podawanie zużycia samego paliwa! A cyrkulacja , a oświetlenie, a TV , a komputer...
W praktyce wyszło na wszystko 120-130 kWh/m2!!!!
Jeszcze raz napiszę (może mnie zaskarżą ) KŁAMIĄ!



Mnie i większośc użytkowników domów interesuje zużycie energii cieplnej w domu. Całkowite zużycie energii zależy od ilości posiadanych sprzętów i jest to spraw indywidualna więc nie ma co mieszac do tego telewizora, kuchenki itd. Zawilgocenia po czasie mostków termicznych... Jakich? Bo w tym domu ich nie ma - ocieplenie jest położone w sposób ciągły. Nawet sciany są odizolowane od fundamentów. Swoją drogą to poprosiłbym o dokładne wyliczenia dla domu opisywanego powyżej - w jaki sposób wyszło Panu 130kWh/m2/rok. Powtarzam: dokładne. Jednak jeśli nie jest Pan w stanie przedstawić dokładnych wyliczeń dla tego konlkretnego budynku to należy przyjąć że "dowodów Pan nie ma że kłamią ale jest Pan o tym glęboko przekonany" . A to z całym szacunkiem jest żadnym argumentem w dyskusji.

Pytanie: w jaki spoób zaizolawać strop w pomiędzi piętrami mieszkalnymi w domu z izolacją o wewnątrz?
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście, że kłamią bez problemów można to udowodnić!!! Wyliczenia... programy typu OZC nie uwzględniają zawilgocenia (po czasie) mostków termicznych . Przecież to w "fizyce budowli " jest że ciepło w przegrodzie idzie prostopadle do niej!
Drugie oszustwo to podawanie zużycia samego paliwa! A cyrkulacja , a oświetlenie, a TV , a komputer...
W praktyce wyszło na wszystko 120-130 kWh/m2!!!!
Jeszcze raz napiszę (może mnie zaskarżą ) KŁAMIĄ!


Panie Brzęczkowski - Pański autorytet przeciwko autorytetowi poważniej firmy zawodowo zajmującej sie tymi sprawami ... Firmy w której gdzie pracują osoby należycie wykształcone i przygotowane pod każdym względem.
Na pewno ktoś taki nie pozwoli sobie na zrobienie błędu który jest w stanie obalić osoba ze średnim wykształceniem ...
Za poważna to instytucja o której wspominamy.
http://www.lipinscy.pl/upload_module/wysiw...ertyfikat-1.pdf
http://www.lipinscy.pl/energo_projects.xml?page=1
http://www.domy-pasywne.pl/
Zatem - jak pan myśli - czyj autorytet dla mnie jest większy ?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Panie Brzęczkowski - Pański autorytet przeciwko autorytetowi poważniej firmy zawodowo zajmującej sie tymi sprawami ... Firmy w której gdzie pracują osoby należycie wykształcone i przygotowane pod każdym względem.
Na pewno ktoś taki nie pozwoli sobie na zrobienie błędu który jest w stanie obalić osoba ze średnim wykształceniem ...
Za poważna to instytucja o której wspominamy.
http://www.lipinscy.pl/upload_module/wysiw...ertyfikat-1.pdf
http://www.lipinscy.pl/energo_projects.xml?page=1
http://www.domy-pasywne.pl/
Zatem - jak pan myśli - czyj autorytet dla mnie jest większy ?



Zamieszczając certyfikat udowodnił Pan tezę Pana Brzęczkowskiego. W certyfikacie napisano, że dom ten spala 15kwh na mk na rok, ale ogólne zużycie energii to 120kwh na mk na rok (uwzględniając właśnie komputer, sprzęt AGD i podgrzanie wody). Więc nie wiem czy wykształcenie ma tu znaczenie, na studiach jeżeli ktoś kończył je 15 lat temu nikt o energooszczędnych budynkach nie uczył.
Link do komentarza
Przepraszam, ale co ma zużycie PALIWA do zużycia ENERGII w kontekście tematu to chyba najstarsze krasnoludki nie wiedzą ...
Mówiąc o domach pasywnych w tym temacie rozmawiamy przecież o tym, że te domy są praktyczne samowystarczalne jeżeli chodzi o ciepło i energię niezbędną do ogrzania domu a nie o całkowite zużycie energii eklektycznej.
Jeżeli ktoś chce używać np. komputera lub żarówki jako grzejnika (a to właśnie wynika z wypowiedzi pana Brzęczkowskiego) to ja mu gratuluję ....
Ot taki drobny niuans a pan Brzęczkowski zarzuca kłamstwo poważnej instytucji a coś mu się najwyraźniej pojęcia pomyliły ...
Link do komentarza
Obawiam się że pustak "max" nie zadowoli Pańskich oczekiwań jeżeli chodzi o koszty ogrzewania.
Sądzę że zależy Panu na obniżeniu kosztów budowy.
W tej sytuacji najrozsądniejszymi rozwiązaniami wydaje się być budowanie z 'Prefabetów' lub w tzw. "systemie thermodom". Można wyciągać mury nawet samemu.
Jeżeli mieszka Pan poza Śląskiem (kształtki styropianowe produkowane są w Żorach) to radziłbym zadzwonić do producenta zapytać się o koszty transportu do Pańskiej miejscowości.
Link do komentarza
Przyznam, iż nie wiem co odpowiedzieć na Pana pytanie by odpowiedzieć własciwie.
"Prefabety" powstały bowiem dość niedawno (upraszczając) jako (krajowa "odmiana" i "konkurencja" dla Ytonga.
Cóż - dla porównania wziąłem jako "właściwy" do Pańskiego pytania parametr "wytrzymałości na ściskanie".
Z danych z jakimi miałem okazję się zapoznać to dla cegły wynosi klasa cegły – (liczba określająca wytrzymałość cegły na ściskanie w MPa) 5; 7,5; 10; 15; 20
Dla "prefabetu" produkowanego w Bielsku - Białej to :
odmiana 600 - minimum 5,5 MPa
odmiana 500 - minimum 4,0 MPa
odmiana 400 - minimum 3,0 MPa
Odmiany "300" są niezalecane przez praktyków jako "zbyt słabe".
Najmniej "ciepłe" odmiany "Prefabetów" mają więc wytrzymałość zbliżoną do wytrzymałości słabej jakości cegły.
Domy z cegły (nawet te gorszej jakości) wytrzymują bezproblemowo ponad 100 lat (i więcej) - tak więc sądzę, że śmiało można budować i z "prefabetów" bez obawy że się coś zawali i że wytrzyma krócej niż 100 lat.
Nie wiem jak z jakością i trwałością "maxa" - szczególnie tych produkowanych w małych fabryczkach.
Opinia może być jedynie wynikiem dobrej reklamy a nie sprawdzonych własciwości (duże fabryki obowiązuje szreg atestów).
Wybór należy do Pana icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Przepraszam, ale co ma zużycie PALIWA do zużycia ENERGII w kontekście tematu to chyba najstarsze krasnoludki nie wiedzą ...
Mówiąc o domach pasywnych w tym temacie rozmawiamy przecież o tym, że te domy są praktyczne samowystarczalne jeżeli chodzi o ciepło i energię niezbędną do ogrzania domu a nie o całkowite zużycie energii eklektycznej.
Jeżeli ktoś chce używać np. komputera lub żarówki jako grzejnika (a to właśnie wynika z wypowiedzi pana Brzęczkowskiego) to ja mu gratuluję ....
Ot taki drobny niuans a pan Brzęczkowski zarzuca kłamstwo poważnej instytucji a coś mu się najwyraźniej pojęcia pomyliły ...



Śledziłem Mikho Twoja potyczke z P.Brzeczkowskim szczerze Ci dopingujac ale tu niestety nie masz racji. Dom idealny pasywny to taki ktory właśnie grzeje się za pomocą sprzętów domowych- tylko w przypadku dużych mrozów włącza się ogrzewanie- i jest tu zalecane ogrzewanie elektryczne piecykiem o mocy ok 1kW dla domu ok. 150mkw- ciepło rozprowadzone wentylacją mechaniczną.
Ale nie przejmuj się- mogłaś tego nie wiedze.
Natomiast a'propos dyskusji na temat umiejscowienia izolacji- wewnątrz czy na zewnątrz?
Tylko wewnątrz.
Zalety:
- zimą nagrzana ściana oddaje ciepło a więc po otwrciu okna/drzwi szybko z powotem się nagrzewa- rolę grzejnika pełnią wszystkie ściany i stropy
- ściany są ochronione przed zawilgoceniem "z powietrza" co połączone z mrozem daje szybka ich korozje
- dobrze wykonana izolacja=brak mostków tericznych (takze brak przenikania ciepla do gruntu- ulubionego argumentu P.Brzeczkowskiego)
- w środku mamy mocna ścianę- można wbijac gwożdzie!!
Wady- brak
Link do komentarza
Cytat

Śledziłem Mikho Twoja potyczke z P.Brzeczkowskim szczerze Ci dopingujac ale tu niestety nie masz racji. Dom idealny pasywny to taki ktory właśnie grzeje się za pomocą sprzętów domowych- tylko w przypadku dużych mrozów włącza się ogrzewanie- i jest tu zalecane ogrzewanie elektryczne piecykiem o mocy ok 1kW dla domu ok. 150mkw- ciepło rozprowadzone wentylacją mechaniczną.
Ale nie przejmuj się- mogłaś tego nie wiedze.
Natomiast a'propos dyskusji na temat umiejscowienia izolacji- wewnątrz czy na zewnątrz?
Tylko wewnątrz.
Zalety:
- zimą nagrzana ściana oddaje ciepło a więc po otwrciu okna/drzwi szybko z powotem się nagrzewa- rolę grzejnika pełnią wszystkie ściany i stropy
- ściany są ochronione przed zawilgoceniem "z powietrza" co połączone z mrozem daje szybka ich korozje
- dobrze wykonana izolacja=brak mostków tericznych (takze brak przenikania ciepla do gruntu- ulubionego argumentu P.Brzeczkowskiego)
- w środku mamy mocna ścianę- można wbijac gwożdzie!!
Wady- brak


Ależ ja to wszystko doskonale rozumiem icon_smile.gif
Tyle tylko że gdyby ktoś miał kaprys i zainstalował w każdym pokoju w każdym kącie po pięć żarówek tysiącwatowych to zużycie energii dla takiego domu - owszem- będzie o wiele większe od tego wyliczonego.
Tu punkt dla pan Brzęczkowskiego.
Tyle tylko że z punktu widzenia bilansu energetycznego budynku jest to absolutnie zbędne. Po prostu - kaprys użytkownika.
Tu ogromny punkt dla Darmstadt.
O izolacji mostków termicznych też zapewne pomyślano icon_wink.gif
A komputera (niezwiązanego bezpośrednio z istotnym z punktu widzenia projektowego systemem obiegu ciepła w domu) do bilansu energetycznego też bym raczej nie zaliczył icon_wink.gif icon_razz.gif
No bo .. skąd projektant domu może przewidzieć że właściciel domu w każdym kącie pokoju nie postawi sobie komputera zamiast grzejnika ? icon_wink.gif icon_biggrin.gif
Kolejna sprawa - wie o tym że osoby "z tytułami" bywa iż się mylą - to fakt.
Jednak gdy pracują w renomowanym zespole takich omyłek raczej nie ma - a na pewno nie na takim "poziomie" jak próbuje wpierać pan Brzęczkowski.
Bądźmy poważni.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Z tego co mi wiadomo to

komputer niezbędny dla pracy systemu - tak, komputer który nie jest niezbędny dla pracy tego systemu - nie.



Komputer niezbędny do pracy systemu będzie inną jednostką niż komputer do pracy? Mam nadzieje że tak bo już widzę te wirusy uniemożliwiające prawidłowe działanie systemu. icon_sad.gif
Link do komentarza
witam!!
czytam wasze posty i taka mysl mi wpadla.jezeli keramzytowe pustaki maja w srodku pusta przestrzen to czy one nie dziajaja jak poczesci 3 warstwy cegiel?jezeli tak jest to tylko zaleta a nie wada.oczywiscie duzo zalezy od dokladnosci murowania.wystarczy gdzies zle zaizolowany pustak(np po przecieciu na pol) i cala warstwa powietrzna bedzie oddawac cieplo przez te wlasnie nieszczelnosci.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

witam!!
czytam wasze posty i taka mysl mi wpadla.jezeli keramzytowe pustaki maja w srodku pusta przestrzen to czy one nie dziajaja jak poczesci 3 warstwy cegiel?jezeli tak jest to tylko zaleta a nie wada.oczywiscie duzo zalezy od dokladnosci murowania.wystarczy gdzies zle zaizolowany pustak(np po przecieciu na pol) i cala warstwa powietrzna bedzie oddawac cieplo przez te wlasnie nieszczelnosci.



Ciekawe sposrzeżenie. Co na to specjaliści?
Link do komentarza
Cytat

Tylko wewnątrz.
Zalety:
- zimą nagrzana ściana oddaje ciepło a więc po otwrciu okna/drzwi szybko z powotem się nagrzewa- rolę grzejnika pełnią wszystkie ściany i stropy
- ściany są ochronione przed zawilgoceniem "z powietrza" co połączone z mrozem daje szybka ich korozje
- dobrze wykonana izolacja=brak mostków tericznych (takze brak przenikania ciepla do gruntu- ulubionego argumentu P.Brzeczkowskiego)
- w środku mamy mocna ścianę- można wbijac gwożdzie!!
Wady- brak



Jeśli izolacja jest wewnątrz to jak mamy mieć mocną ścianę? Jeśli nie mylę izolecji z ociepleniem to na tej ścianie jest styropian.... zazwyczaj.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Rewelacja. Kumpel w takim mieszka od roku i zeeeero minusów. Niedługo będziemy się budowa i nawet nie biore pod uwage innej technologii.
Lekkie, łatwe w budowie, cieplutkie, przyjazne do wbijania gwożdzi icon_biggrin.gif
Polecam


Witam!
Ucieszyła mnie ta informacja.
dopiero zaczynam przygodę z budową domku i też mam ochotę na sciany ( jednowarstwowe ) z pustaków z keramzytu z wypełnieniem styropianem
np pustaki FORTIS.
proszę o informację jaką ścianę 1 czy 2-warstwową przewidujesz .
A może ktoś ma doświadczenia z Fortisami?
Będę b. wdzięczna za informację
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Witam!
Ucieszyła mnie ta informacja.
dopiero zaczynam przygodę z budową domku i też mam ochotę na sciany ( jednowarstwowe ) z pustaków z keramzytu z wypełnieniem styropianem
np pustaki FORTIS.
proszę o informację jaką ścianę 1 czy 2-warstwową przewidujesz .
A może ktoś ma doświadczenia z Fortisami?
Będę b. wdzięczna za informację



Cześć Cecyl. Właśnie wóciłem do tematu no i mam wrażenie, że to teraz Ty możesz mi radzić....icon_wink.gif

Ścianę przewiduję dwuwarstwową- 24cm keramzyt + STYROPIAN 12 lub 14 cm
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Panie Brzęczkowski - Pański autorytet przeciwko autorytetowi poważniej firmy zawodowo zajmującej sie tymi sprawami ... Firmy w której gdzie pracują osoby należycie wykształcone i przygotowane pod każdym względem.
Na pewno ktoś taki nie pozwoli sobie na zrobienie błędu który jest w stanie obalić osoba ze średnim wykształceniem ...
Za poważna to instytucja o której wspominamy.
http://www.lipinscy.pl/upload_module/wysiw...ertyfikat-1.pdf
http://www.lipinscy.pl/energo_projects.xml?page=1
http://www.domy-pasywne.pl/
Zatem - jak pan myśli - czyj autorytet dla mnie jest większy ?

TB temat dużego zużycia energii przez dom w Smolcu poruszał jeszcze później. Powoływał się na jakieś odczyty liczników, ale zapytany o źródło informacji jak zwykle zamilkł.
Swoja drogą sam chciałbym znać wyniki zużycia energii w tym domu po ostatniej zimie. Ma ktoś takie dane?
Link do komentarza
Czy gdybym nie miał racji to o domu pod Wrocławiem by ucichło? Czy nie budowano go po to by takie domy sprzedawać?
Wszystkie domy pasywne "zero energetyczne" reklamowane w czasie budowy - otwierane w świetle kamer z przecinaną wstęgą juz po pierwszym sezonie znikają z prasy! DLACZEGO - bo nie są wcale energooszczędne.
Z centralnym ogrzewaniem, z mostkiem termicznym do gruntu z wilgocią w ścianie - bez precyzyjnej automatyki - tego się zrobić nie da. To tylko zawyża koszty! Pasywne domy - to marketing - sprzedaż licencji a nie energooszczędność - podobnie nasza CERTYFIKACA!!! CO TO MA WSPÓLNEGO Z ENERGOOSZCZEDNOŚCIĄ???

Energooszczędność - to małe zużycie!
Link do komentarza
Cytat

Czy gdybym nie miał racji to o domu pod Wrocławiem by ucichło? Czy nie budowano go po to by takie domy sprzedawać?
Wszystkie domy pasywne "zero energetyczne" reklamowane w czasie budowy - otwierane w świetle kamer z przecinaną wstęgą juz po pierwszym sezonie znikają z prasy! DLACZEGO - bo nie są wcale energooszczędne.

Czyżby miał Pan w tym względzie doświadczenie?
Domów, o których Pan pisze także nie da się obejrzeć sprawdzić, zbadać.
Stąd prosty wniosek - nie są to domy tak energooszczędne jak Pan je opisuje.
Oczywiście, o ile w ogóle takie domy istnieją.
Link do komentarza
Cytat

ja mam z tym do czynienia na co dzień - bo sie tylko tym zajmuję.

To znaczy czym się konkretnie zajmuje. Bo całkiem niedawno czytałem, że :
Cytat

Ja jestem od koncepcji. Radzę inwestorom, by nie kupowali projektów gdzie jasno nie ma zagwarantowane ile dom "pali" . By wymagali zużycia sporo mniejszego od 30kWh/m2 rocznie.


Skąd więc ma Pan wiedzieć, co z tej "koncepcji" wyszło?
Nabity w butelkę klient raczej do Pana nie wróci, bo będzie mu zwyczajnie głupio, że zawierzył "szarlatanowi budownictwa".

Jeżeli z Pana "koncepcji" wyjdzie coś sensownego, to jedynie dzięki wiedzy projektantów i wykonawców.
Link do komentarza
Cytat

To znaczy czym się konkretnie zajmuje. Bo całkiem niedawno czytałem, że :

Skąd więc ma Pan wiedzieć, co z tej "koncepcji" wyszło?
Nabity w butelkę klient raczej do Pana nie wróci, bo będzie mu zwyczajnie głupio, że zawierzył "szarlatanowi budownictwa".

Jeżeli z Pana "koncepcji" wyjdzie coś sensownego, to jedynie dzięki wiedzy projektantów i wykonawców.


Dlaczego Pan uważa, ze nikt nie wraca... ż życzeniami ... z flaszką... Zwalczanie centralnych systemów grzewczych - czyli energooszczędność - to nie tylko rachunki , to także niższe koszty inwestycyjne, to zdrowszy dom o wyższym komforcie. To ważne Szanowny Panie Henryku.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...