Skocz do zawartości

Pozwól ścianom chronić swoje zdrowie


Recommended Posts

W ciągu ostatnich dekad ośrodki badawcze na całym świecie wielokrotnie dostarczały dowodów na wpływ materiałów budowlanych na ludzkie zdrowie. Coraz większą wiedzą na ten temat wykazują się także sami konsumenci, którzy często zwracają szczególną uwagę na materiały ekologiczne i naturalne. Znacząco eliminują one ryzyko występowania wielu komplikacji, w tym zagrożeń dla zdrowia, czym zyskują uznanie Inwestorów, Architektów i Wykonawców.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/sciany-wewnetrzne/25912-pozwol-scianom-chronic-swoje-zdrowie

Link do komentarza
Gość Niedowiarek
Ciekawa grupa produktów z dodatkiem wapna - Baumit Klima_xxx. Autor utrzymuje, że są to produkty prozdrowotne. O wapnie w tym ujęciu sporadycznie się wspomina, a przecież był to niegdyś główny składnik tynków i sposób na pozbycie się robactwa w wiejskiej chacie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wapno jeszcze wróci do łask wykonawców. Na rynku jest ogromny przesyt modyfikowanych tynków o różnych właściwościach. Nikt już nie pamięta jak do betoniarki dodawano łopatę wapna i co to jest dół z wapnem i co to jest wapno lasowane. Dobrze, że niektórzy producenci chemii budowlanej pamiętają o pozytywnych właściwościach wapna i dodają go do swoich produktów.

Link do komentarza
6 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Nikt już nie pamięta jak do betoniarki dodawano łopatę wapna

Robiłem dwa lata temu tynki. Tynki cementowo-wapienne, nie jakieś gotowe tylko w betoniarce z piachu cementu wapna i wody.

Nikomu nie udało się mnie przekonać do tynków gipsowych.

 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

O tym właśnie mówię. Nie wiem czy jeszcze ktoś zna powód dodawania łopaty wapna do betoniarki przy wyrabianiu mieszanki. Tynki z dodatkiem wapna w ofercie producentów chemii budowlanej są eksponowane w szczególny sposób.

 

Na szczęście na rynku pozostał produkt, który nie "obejdzie się" bez wapna a o jego zaletach laboraty już napisano - mówię o Silikatach.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...