Skocz do zawartości

Nasz generalny wykonawca popełniał masę błędów podczas budowy!


Recommended Posts

Wiola i Piotr dokładnie wiedzieli, jak ma wyglądać układ i wielkość pomieszczeń w ich domu. Żadna gotowa koncepcja nie spełniała tych oczekiwań, dlatego plan narysowali sami. Potem poprosili architektów o zaprojektowanie bryły, która... nie miała przykuwać uwagi przechodniów!


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/25919-nasz-generalny-wykonawca-popelnial-mase-bledow-podczas-budowy

Link do komentarza
Widze mocne promowanie ekologii :D - 16 świateł palących sie na zdjeciu w środku słonecznego dnia . W kuchni ; 4 nad blatem ,5 na suficie i do tego LEDy .A zaraz obok okno . Własiciele mówią o dwóch autach i dojazdach 12 min od miasta , czyli do centrum pewnie 20. Ok jak sie dojeżdza raz na tydzien ale jakby dojeżdżali codziennie to 20 km w tęi z powrotem czyli 2x i razy dwie osoby = 80 kilometrów /5,6 razy w tygodniu= 400 kilometrów na tydzien, 1600 km na miesiąc (tyle co z warszwy do Paryża) tylko po to żeby sie dostać do pracy / na zakupy ? Styl życia iście amerykański , szkoda że mało praktyczny i niestety genruajcy duzo zaniczyszczeń Dla mnie to artykuł bardziej przestrzegający niz pokazujący dobry przykład. A nie nie ma tu ekologi anie stylu . Projekt był pod pompę pompę ciepła niestety właściciele wybrali spalanie węglem . Stylistycznie jest smutno -sufity podwieszane, waniliowobeżowe gresy, kolumienki, brązowe meble w ekoskórze z salonu badziewmebel,, na ścianch kiczowata psuedosztuka z marketu .Całkiem młodzi ludzie a sztywny ponury styl rodem z urzędu miejskiego . Ogrzewanie najbardziej toskyczne na węgiel i drewno (kominek) -za i to 40 tysiecy. To w sumie dobrze pokazuje absurd takiego ogrzewnia - ogormna kasa za coś cos jeszcze niszczy zdrowie ,genruje czad i liczne zanieczyszczenia powietrza i po prostu - brud ("Kiedy używałem groszku węglowego, musiałem często czyścić elementy kotła, bo opał zawierał wilgoć i zanieczyszczenia. Zdarzały się nawet kamienie, które blokowały podajnik. Mniej czyszczenia miałem w ostatnim roku, kiedy spalałem pelety - były suche i niezanieczyszczone. ") Dobrze -że zmienili ogrzawanie na gazowe , chwała im za to , niestety widac że palą drewnem w kominku a to też genruje zaniczyszczenia, które uderzą złaszcza w to młodą dziewycznę (kłopoty z płodnością ) i niesie ze soba ryzyko zaczadzenia. Dobrze że sie sie doinformowali w temacie technikaliów budowy ,posadowienia domu ale wiedza w dziedzinia ogrzewnia i zdrowia myśle że jest ciagle mała .
Link do komentarza

Czepiasz się, Melanio...
Światła zapalili do zdjęć, nie świecą się non stop!

Kto bogatemu zabroni jeździć dwoma samochodami, wkrótce córka pewnie dostanie trzeci, a jak chcą, to mogą i do Paryża...

Urządzili dom tak jak chcieli i im się podobało!

Popatrz ile kilometrów krécą mieszkańcy Wawy, jak mieszkają na Tarchominie, a pracują w centrum, czy na np. lotnisku Okęcie, albo mieszkają w Gdyni, a pracują w Gdańsku - to przykład z mojej dalszej rodziny...
A z ogrzewaniem - chcieli taniej, wyszło jak wyszło  - kilka prób i w końcu mają wygodny i nie doprowadzający ich do bankructwa system grzejny!

 

Słowem - czepiasz się, Melanio!

 

 

Link do komentarza
20 godzin temu, Gość Melania napisał:

Widze mocne promowanie ekologii :D - 16 świateł palących sie na zdjeciu w środku słonecznego dnia . W kuchni ; 4 nad blatem ,5 na suficie i do tego LEDy .A zaraz obok okno . Własiciele mówią o dwóch autach i dojazdach 12 min od miasta , czyli do centrum pewnie 20. Ok jak sie dojeżdza raz na tydzien ale jakby dojeżdżali codziennie to 20 km w tęi z powrotem czyli 2x i razy dwie osoby = 80 kilometrów /5,6 razy w tygodniu= 400 kilometrów na tydzien, 1600 km na miesiąc (tyle co z warszwy do Paryża) tylko po to żeby sie dostać do pracy / na zakupy ? Styl życia iście amerykański , szkoda że mało praktyczny i niestety genruajcy duzo zaniczyszczeń Dla mnie to artykuł bardziej przestrzegający niz pokazujący dobry przykład. A nie nie ma tu ekologi anie stylu . Projekt był pod pompę pompę ciepła niestety właściciele wybrali spalanie węglem . Stylistycznie jest smutno -sufity podwieszane, waniliowobeżowe gresy, kolumienki, brązowe meble w ekoskórze z salonu badziewmebel,, na ścianch kiczowata psuedosztuka z marketu .Całkiem młodzi ludzie a sztywny ponury styl rodem z urzędu miejskiego . Ogrzewanie najbardziej toksyczne na węgiel i drewno (kominek) -za i to 40 tysiecy. To w sumie dobrze pokazuje absurd takiego ogrzewnia - ogormna kasa za coś cos jeszcze niszczy zdrowie ,genruje czad i liczne zanieczyszczenia powietrza i po prostu - brud ("Kiedy używałem groszku węglowego, musiałem często czyścić elementy kotła, bo opał zawierał wilgoć i zanieczyszczenia. Zdarzały się nawet kamienie, które blokowały podajnik. Mniej czyszczenia miałem w ostatnim roku, kiedy spalałem pelety - były suche i niezanieczyszczone. ") Dobrze -że zmienili ogrzawanie na gazowe , chwała im za to , niestety widac że palą drewnem w kominku a to też genruje zanieczyszczenia, które uderzą zwłaszcza w to młodą dziewycznę (kłopoty z płodnością ) i niesie ze soba ryzyko zaczadzenia. Dobrze że sie sie doinformowali w temacie technikaliów budowy ,posadowienia domu ale wiedza w dziedzinie ogrzewania i zdrowia myśle że jest ciagle mała .

O ile jest ciąg kominowy, to szczerze wątpię, że grozi im zaczadzenie. A czym maja palić w tym kominku - oponami?

Ludzie błagam - piszcie po polsku - co to są technikalia budowy??? Najpierw proponuję uspokoić gonitwę myśli w głowie (wdech-wydech i tak z 10 razy) a potem siadać do klawiatury.

Link do komentarza
20 godzin temu, Gość Melania napisał:

 Stylistycznie jest smutno -sufity podwieszane, waniliowobeżowe gresy, kolumienki, brązowe meble w ekoskórze z salonu badziewmebel,, na ścianch kiczowata psuedosztuka z marketu .Całkiem młodzi ludzie a sztywny ponury styl rodem z urzędu miejskiego . 

Ludzie mają fajny dom i przyjemnie umeblowany, a Ty takie głupoty wypisujesz. Nie jest źle, a na zmiany i poprawki zawsze przyjdzie czas. Nie od razu Kraków zbudowano.o.O

 

Link do komentarza
2 godziny temu, demo napisał:

Ludzie mają fajny dom i przyjemnie umeblowany, a Ty takie głupoty wypisujesz. Nie jest źle, a na zmiany i poprawki zawsze przyjdzie czas. Nie od razu Kraków zbudowano.o.O

 

Po tym komentarzu, aż zerknęłam z ciekawości. No faktycznie w porównaniu ze średnią krajową, wypada nieźle. Fronty kuchenne do wymiany i byłoby cacy :icon_lol:

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...