Skocz do zawartości

Sciany działowe na poddaszu.


Recommended Posts

1 godzinę temu, czerwony78 napisał:

Witam

 

Mam takie pytanko. Czy na ścianach działowych mogą opierać się belki stropowe ?

Dodam że górze ścian i tak chce wylać mała belkę. Zostało mi trochę drutu i che go wykorzystać.

Żebyś napisał o co C i chodzi to może i bym coś konkretnego  napisał, ale pomimo mojego trudu rozszyfrowania twojego pytania ni .. nie łapie co chcesz zrobić.

Jedynie co mogę napisać bo to dla mnie zrozumiale to to, ze strop nie może opierać sie na ściankach działowych.

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 minuty temu, czerwony78 napisał:

Przepraszam że wprowadziłem was w błąd. Chodzi o poddasze. Czy jętki mogą leżeć na ścianie działowej ? Ściana będzie zakończona belką.

Dalej coś nie tak piszesz, chyba chodzi o kleszcze bo jętka to jest bardzo krótki element więźby dachowej, ale czy to kleszcze czy jętki t mogą opierać sie o ściany działowe.

6 minut temu, Takiowaki napisał:

I to w zasadzie wyczerpująca odpowiedź na pytanie. 

Jak widać nie :) po kolejnym pytaniu autora.

Link do komentarza
2 minuty temu, czerwony78 napisał:

W projekcje są słupy drewniane ale ja ich nie chce. Dlatego pytam.

Nie mówiłem, że źle opisujesz/nazywasz. To nie chcesz podeprzeć jętki ani kleszczy tylko płatew. Jeżeli ścianki wypadają w miejscu podparcia płatwi wg projektu to z reguły można tak zrobić, ale ostateczne zdanie należy do Kierownika.

Link do komentarza
8 minut temu, mhtyl napisał:

Dalej coś nie tak piszesz, chyba chodzi o kleszcze bo jętka to jest bardzo krótki element więźby dachowej, ale czy to kleszcze czy jętki t mogą opierać sie o ściany działowe. 

Jak widać nie :) po kolejnym pytaniu autora.

Akurat jeżeli chodzi o dachy moje wiedza jest słaba. Ale z tego co pokazuje google jest to jętka.

Link do komentarza
1 minutę temu, czerwony78 napisał:

Akurat jeżeli chodzi o dachy moje wiedza jest słaba. Ale z tego co pokazuje google jest to jętka.

Nie może być to jętka, w żadnej więźbie słupy nie podpierają jętek ani kleszczy. Najlepiej wklej projekt dachu/więźby i przekrój A-A domu. Zresztą w projekcie powinieneś mieć opis więźby co jak sie nazywa.

Link do komentarza
3 minuty temu, czerwony78 napisał:

Dobra inaczej. Jutro zrobię zdjęcie o co mi chodzi i wtedy będzie temat jasny.

Masz pokazane poniżej, zwróć uwagę na słupy które podpierają płatew  a kleszcze są poniżej płatwi w przeciwieństwie do jętek które są powyżej i są krótsze od kleszczy, ich t na rysunku nie ma ale pisze jaka jest różnica pomiędzy kleszczami a jętkami a druga różnica jest taka że kleszcze nie muszą łączyć każdej pary krokwi(chyba że nad użytkowym poddaszem ma być stryszek wtedy kleszcze łącza każdą parę krokwi tworząc legary pod podłogę stryszku), natomiast jętki łącza każdą parę krokwi.

wiezby-dachowe.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...