Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
inwestor1234567

Oczyszczalnia przydomowa/ szambo

Recommended Posts

Witajcie,

Jak w tytule, poszukuje wykonawcy najlepiej z polecenia, poprosiłem kilka firm o wycenę i nie za bardzo jestem zdecydowany. 

Może ktoś z Was już korzystał z usług firm (województwo łódzkie najlepiej) ? 

Za wszelkie opinie będę wdzięczny 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• A gdzie ci się tak piekli? Musisz mieć najpierw projekt przyłącza wody i przyłącza prądu a tego jak widzę nie masz to po pierwsze, po drugie nie masz nawet WZ do działki nie mówiąc już o adaptacji projektu do tej działki bo i projektu fizycznie też nie masz. Załatw najpierw papierorolgię związaną z PnB a potem będziesz się martwił o media. Co do prądu docelowego  to jeżeli nie będziesz miał postawionego  domu w SSZ to raczej zapomnij o docelowym. Jaki ZE u Ciebie zarządza? Najpierw poczekaj na WZiZT i na podstawie tego  będziesz dobierał domek, jak wybierzesz projekt domku który będzie odpowiadał WZ wtedy z nim do adaptacji do architekta lub projektanta i w miedzy czasie szukaj sobie Kierownika Budowy a on już Cię poinformuje co trzeba zrobić dalej.
    • Zwróć uwagę na moce kotły na paliwo stałe w czym jest wyrażana i co ma na to wpływ. Im wyższej mocy kocioł tym większą ma powierzchnię wymiennika w m2. Dla przykładu podam dane pieców na ekogroszek z podajnikiem jednej z wiodących firm na naszym rynku i tak kocioł o mocy 12 kW ma pow wymiennika 1,7 m2 a następny większy o mocy 20 kW ma pow grzewczą 2,4 m2. Zmniejszając komorę spalania robi na odwrót. Dla porównania jakbyś chciał zmniejszyć moc auta dawkując mu połowę dawki paliwa.  Zmniejszeniem komory spalania zrobi sobie krzywdę w ten sposób że zamiast dokładać co np 12 godzin będzie dokładał co 7 gdz. I jeszcze jeden ważny i chyba trafiony argument aby nie stosować szamotu do zmniejszenia komory paleniska, szamot kumuluje ciepło i tym samym sterowność pieca będzie mało kontrolowana a trzeba przypomnieć że to piec zasypowy, więc biedy może sobie narobić autor tematu, bo woda będzie ciepła (akumulacja szamotu) więc sterownik nie będzie załanczał wentylatora ani miarkownik ciągu będzie zamknięty czyli piec wygaśnie a gdy będzie potrzeba rozpalenia to z  tlącego  się węgla czy ekogroszku będzie wydobywał się zagęszczony dym/opary i wtedy wystarczy dopływ tlenu i mała iskra aby pierdyknęło. Oczywiście to nie zdarzać się będzie non stop ale na pewno z własnego doświadczenia wiesz o co chodzi.
    • Witam,

Mam już zapewnienie o dostawie energii i wody ( tyko takie media wchodzą w grę) Jutro składam wniosek o warunki zabudowy. Czy mogę już złożyć wniosek o warunki dostawy energii ? Mam na myśli prąd docelowy nie interesuje mnie prąd budowlany. To samo tyczy się wody czy mogę już składać wniosek ? Ogólnie co teraz jeszcze mogę załatwić i co dalej po warunkach zabudowy tak żeby to sprawnie poszło. Projekt domu wybrany
    • Tu się nie zgodzę. To, że wymiennik nie zostanie pomniejszony, gwarantuje mu tą samą sprawność. Zmniejszenie komory paleniska zmniejszy moc kotła, o ile nie wiem. To też zależy od budowy kotła. Za to poprawi "jakość" spalania bo temperatura spalania się podniesie.
    • Ale dalej, niedopuszczalne jest prowadzenie kanału wentylacyjnego inaczej niż w pionie (w przypadku wentylacji grawitacyjnej).
  • Popularne tematy