Skocz do zawartości

Grubość płyty fundamentowej vs przepisy


Recommended Posts

Witam wszystkich  na forum .

Przygotowuję się do budowy drugiego w życiu domu ma być mały i  wypasiony .Naczytałem się o płycie fundamentowej i nie nie rozumiem pewnych informacji .Podobno płyta w naszych warunkach ma być posadowiona na głębokości 50 cm, to jak mam wykonać płytę o grubości np 30 cm -to do poziomu gruntu brakuje jeszcze 20 cm ,z prostych obliczeń wynika że powinna mięć jakieś 70 cm grubości =jakaś głupota .Prawdopodobnie czegoś nie rozumiem .na działce mam super nośne podłoże myślałem że mały szalunek,. zbrojenie i jazda a tu intelektualny zonk proszę o rozjaśnienie umysłu

Link do komentarza

Bo płyty fundamentowej tak samo jak fundamentów nie robi się z czapy, potrzebne do tego jest konkretne i dla danego budynku i gruntu wyliczenia które zrobi projektant przy adaptacji budynku.

Link do komentarza

Na głębokości 50 cm to może być posadowiony i typowy fundament, o ile grunt nie jest wysadzinowy (np. na piaskach, żwirach, nie na glinie). W przypadku płyty zwykle usuwa się tylko warstwę ziemi urodzajnej, czyli humusu.

Proszę pamiętać, że grubość płyty to nie tylko sam żelbet ale też izolacja cieplna.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...