Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
marcinobrebski

Grubość płyty fundamentowej vs przepisy

Recommended Posts

Witam wszystkich  na forum .

Przygotowuję się do budowy drugiego w życiu domu ma być mały i  wypasiony .Naczytałem się o płycie fundamentowej i nie nie rozumiem pewnych informacji .Podobno płyta w naszych warunkach ma być posadowiona na głębokości 50 cm, to jak mam wykonać płytę o grubości np 30 cm -to do poziomu gruntu brakuje jeszcze 20 cm ,z prostych obliczeń wynika że powinna mięć jakieś 70 cm grubości =jakaś głupota .Prawdopodobnie czegoś nie rozumiem .na działce mam super nośne podłoże myślałem że mały szalunek,. zbrojenie i jazda a tu intelektualny zonk proszę o rozjaśnienie umysłu

Bo płyty fundamentowej tak samo jak fundamentów nie robi się z czapy, potrzebne do tego jest konkretne i dla danego budynku i gruntu wyliczenia które zrobi projektant przy adaptacji budynku.

Na głębokości 50 cm to może być posadowiony i typowy fundament, o ile grunt nie jest wysadzinowy (np. na piaskach, żwirach, nie na glinie). W przypadku płyty zwykle usuwa się tylko warstwę ziemi urodzajnej, czyli humusu.

Proszę pamiętać, że grubość płyty to nie tylko sam żelbet ale też izolacja cieplna.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Tutaj nie rozumiem Polskich producentów , po jaki oj ryflują te deski , chyba tylko po to aby szybciej gniły od wody stojącej w rowkach , a jeśli chodzi o ryflowanie to w zeszłym roku robiłem taras i deski były ryflowane obustronnie . Tak więc wybór miałem ...uśmieszkiem do dołu czy do góry.. Chodzenie boso po tych rowkach raczej frajdy mi nie sprawiało.  
    • Deski obustronne gładkie owszem można przykręcać selekcjonując tak aby słoje szły na dół i tym samy samo sie dociskały. Przy deskach tarasowych jesteśmy zdani na producenta który owe deski wyprodukował bo deski tarasowe  są jednostronnie ryflowane i nie mamy wpływu na odpowiednie przykręcenie deski wg słoi.
    • Będąc kiedyś na północy , i montując tam między innymi tarasy drewniane zawsze pilnowane było aby deski przykręcać uśmieszkiem do dołu , czyli na smutno .W przekroju deska ma słoje , i chodziło o to że one są ułożone w łuk , i zawsze trzeba było układać tak aby słoje w desce na krawędziach opadały do dołu .   Owszem , łudeczkowały te deski ale środkiem deski do góry , to pomagało w szybszym odpływie wody
    • Małe sprostowanie, pisząc teraz nie miałem na myśli że w tej porze roku jaką obecnie mamy, z tym czyszczeniem i malowaniem wstrzymałbym sie do okresu późno wiosennego a najlepiej w ciepłe, suche  dni lata.
    • Przed kupnem działki zlożylem wniosek o wydanie oswiadczenia o zapewnieniu dostawy wody ,dostałem odmowe . Pomimo tego zdecydowałem się kupić tą działkę , wodociąg konczy sie na około 30 metrze od granicy więc pomyslałem że nie powinno być problemu z rozbudową. Gdy tylko dostałem akt notarialny ,zlożylem wniosek o wydanie warunkòw przyłączy  ponieważ Urząd Miejski zaakceptowałby je zamiast oświadczenia o zapewnieniu dostawy wody, i też odmowa .Byc może powinienem zlożyc wniosek nie o warunki przyłączy , a wydanie warunkòw technicznych do rozbudowy wodociągu wraz z pismem mòwiącym o pokryciu kosztòw? Tak czy inaczej dziękuje za odpowiedź, będe walczył dalej.
  • Popularne tematy