Skocz do zawartości

Jakie ogrzewanie?


kanikhadze

Recommended Posts

Witam, mam pytanie.
Tzn. mam mieszkanie 44,5 m.kw. w bloku.
Koszt c.o. ktore place wpolnocie wynosi ok. 1500 zl rocznie. Zastanawiam sie nad grzaniem elektrycznym z uzyciem piecykow elektrycznych wpinanych do gniastka 230V. Czy grzejac takim sposobem moge zaoszczedzic i jednoczesnie czuc cieplo w mieszkaniu?

Moje drugie pytanie dotyczy grzania wody. Posiadam piecyk gazowy firmy Immergaz(nowy) jednak przy w;aczeniu wody o malym cisnieniu piecych nie zalapuje albo musi potrwac pewna chwila(slychac ze probuje sie zapalic ale zanim sie zapali trwa ok 30s i dluzej). Czy jest to normalne, ile moze kosztowac regulacja takiego piecyka. Oraz mam pytanie do osbob korzystajacych z elektrycznych podgrzewaczy i bojlerow: Ile was wynosi grzanie wody z urzyciem pradu? ja rocznie za gaz place ok. 600-700 zl.
Link do komentarza
Cytat

Witam, mam pytanie.
Tzn. mam mieszkanie 44,5 m.kw. w bloku.
Koszt c.o. ktore place wpolnocie wynosi ok. 1500 zl rocznie. Zastanawiam sie nad grzaniem elektrycznym z uzyciem piecykow elektrycznych wpinanych do gniastka 230V. Czy grzejac takim sposobem moge zaoszczedzic i jednoczesnie czuc cieplo w mieszkaniu?

Moje drugie pytanie dotyczy grzania wody. Posiadam piecyk gazowy firmy Immergaz(nowy) jednak przy w;aczeniu wody o malym cisnieniu piecych nie zalapuje albo musi potrwac pewna chwila(slychac ze probuje sie zapalic ale zanim sie zapali trwa ok 30s i dluzej). Czy jest to normalne, ile moze kosztowac regulacja takiego piecyka. Oraz mam pytanie do osbob korzystajacych z elektrycznych podgrzewaczy i bojlerow: Ile was wynosi grzanie wody z urzyciem pradu? ja rocznie za gaz place ok. 600-700 zl.


Siemka.Ja też tak mam że przy niskim ciśnieniu nie odpala ale to stary piec,u sąsiada przy tym samym ciśnieniu piec odpala ale jest nowy.Wezwij serwisanta może trzeba go oczyścić?.To koszt ok 50-70 zł.Za gaz do kuchni i kąpieli tak wychodzi 50 do 80 zł miesiąc.Prąd będzie dużo droższy.Zapytaj czy możesz nie płacić za ogrzewanie wspólnocie/wątpię/Myślę że zabraknie ci mocy do ogrzewania mieszkania lub spalisz instalację a prąd jest najdroższym rozwiązaniem.Całuski:-?
Link do komentarza
ogrzewanie wody elektrycznie jest tańsze od gazowego pod jednym waunkiem- właściwa regulacja temperatury( nie ustawiać na 80 st. ,oraz zastosowanie włącznika czasowego. Każdy ma określony tryb dnia- ciepłą wodę potrzebujesz rano( wystarcza ustawienie bojlera godzine przed pobudką) w porze obiadowej(ok godziny) i wieczorem- w zależności od ilości domowników.Dużo kosztują boilery grzejące na okrągło ale z czasówką można mieć tanią wode( dodatkowym plusem byłby licznik dwutaryfowy0
Link do komentarza
Co do grzejników elektrycznych brrr mam złe doświadczenia jak jesteś bardzo wygodny i masz za dużo kasy polecam. miałem takie w połowie domu 80 m2 każdy z pokoi na oddzielnym regulatorze dzień noc itd po miesięcznym rachunku 800 zł włosy spadły mi z głowy i przeprosiłem się do końca zimy z piecem węglowym.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...