Skocz do zawartości

Kupno materaca


sqizzy

Recommended Posts

To mój pierwszy post na forum, więc chciałem się serdecznie przywitać. Trafiłem tu ponieważ zaczynam urządzać własne M. Pierwszą rzeczą, z którą mam problem to kupno materaca do sypialni. Z racji mojego wzrostu, w grę wchodzi rozmiar 160x220. T tego co udało mi się wyczytać w internecie do mojej wagi odpowiednia byłaby twardość H4. Natomiast problem jest z wyborem rodzaju. Są piankowe, kieszeniowe i inne, o milionach nazw. Czy moglibyście ukierunkować mnie jakiego rodzaju materaca do okolic 1500zl szukać.

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza

Polecam mój sposób bez względu na lokalizację sklepu IKEA :). Na każdym materacu trzeba się wyleżeć. Są też witryny z przekrojami i wtedy dowiemy się czym różni się materac z kieszeniami piankowymi i pamięcią od tego niby gorszego bez pamięci. Nasze plecy zapamiętają jedynie wygodę a mózg błogi sen :)

 

 

Link do komentarza
10 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

OKOK :) 20 minut ode mnie to myślałem, że jeszcze w Warszawie jestem. Kiedyś był i to w centrum.

Och tam, nie róbmy z siebie aż takich detalistów! :icon_biggrin: W każdym razie IKEA jest jakimś wariantem, ale mało dostępnym. JYSK nieco bardziej popularnym, a wyleżeć też się można. I dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o materacach, pooglądać przekroje, posłuchać o zaletach poszczególnych warstw...

Mnie tak zbajerowali, że wydałem 1 700 zł i mam problem bo nie mam teraz gdzie tego materaca trzymać. Jest zbyt wysoki i zbyt sztywny, nie nadaje się do łóżka rehabilitacyjnego. 

10 minut temu, Budujemy Dom - podstawa domu napisał:

Gwoli ścisłości - jest Ikea w Warszawie, w dzielnicy Targówek.

Nie byłem, więc nie wiedziałem :icon_biggrin:

Link do komentarza
15 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Zwłaszcza online :) Błagam, to może kupujmy jedynie w sklepie za rogiem i pytajmy co tydzień - Kiedy materace "rzucą na sklep" :) ?

Chyba przeszedłeś na wyższy stopień zakupów wirtualnych, dla mnie już mało dostępnych. Ja nie potrafię poleżeć wcześniej na materacu kupionym w sieci.

Wcześniej, to znaczy przed zakupem.

Link do komentarza
16 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Lata wprawy. A tak serio całkiem już - zrobić raz wyprawę 40 km po produkt, który posłuży minimum kilka lat to chyba nie aż tak wielkie wyzwanie.

Pewnie, że nie, ale ja do JYSK-a mam 3 km, a do IKEI w Jankach - 223 km

Drobna rożnica, 220 km, a materace i ich wybór bardzo podobny.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...