Skocz do zawartości

Zakup działki


Joanna07

Recommended Posts

Witam!
Znalazłam wymarzone miejsce do budowy domu, niestety mam problem... Jak moge wybudować tam dom? Jest to działka rolna, teren który chce kupić ma oznaczenie Ps, chciałam kupić około 10 arów z obszaru 3,95 ha. Dla tej miejscowosci jest aktualny plan zagospodarowania przestrzennego - niestety! Moje prywatne zdanie na temat planów na terenach wiejskich; bezsens zupełny!!!! Przy jego tworzeniu wielu rolników nie chciało zmainy kwalifikacji gruntu z rolnego na budowlany z powodu wysokich podatków. W chwili obecnej wiele osób chce budowac domy i okazuje sie, ze nie ma gdzie! W wyniku takiej sytuacji kilkanascie osób złożyło wnioski o zmiany w planie zagospodarowania. W marcu 2007 roku własciciel gruntu dostał informacje, ze wniosek został zaopiniowany pozytywnie i procedura zmiany planu zostanie rozpoczęta po podjęciu przez Rade Gminy stosownej uchwały.
To było w marcu........ Od tego czasu cisza!
Co moge zrobić? Jakaś inna metoda? Kupić wiecej tej działki? Pogonić urzędasów?
Słyszałam plotki, ze ludzie kupują więcej ziemi i budują się na terenie rolnym, ze ma być zmaiana przepisów, zrobie wszystko zeby tam zamieszkać! Tylko co mam zrobić????
Link do komentarza
Witam

Myślę.... Można wybudować dom na działce rolnej lub leśnej, ale... należy wyłączyć z produkcji np. rolnej teren pod zabudowę. Można wyłączyć pod zabudowę 5 arów (zgodnie ze stosownymi przepisami) , myslę, ze pod budowę wystarczy, pozostała część terenu pozostałaby działką rolną. przy tej powierzchni nie trzeba płacić za wyłączenie. Najpierw jednak trzeba mieć pewność że dostanie się decyzję o warunkach zabudowy, zresztą bez tej decyzji ciężko będzie wystąpić do właściwego urzedu o wyłączenie z produkcji. Ja wyłączyłam z produkcji leśnej część lasu. Zrobiłam to kilka lat temu choć urząd się nie zorientował w 2002r, że działka jest działką leśną i pozwolono mi budować. To, że to zrobiłam wynikało z mojej wiedzy której zabrakło urzędnikowi. A teraz żeby było śmiesznie wystąpił;am o warunki zabudowy i ..... zauważyli, że działka jest lasem i teraz chcieli mi robić problemy. Projektant zaniósł już decyzję o wyłączeniu i ma być dobrze
Link do komentarza
Nic nie można zrobić - samorząd terytorialny reprezentuje interesy swoich mieszkańców (przynajmniej teoretycznie) i zależnie od przyjętego planu rozwoju wnioskuje o ewentualne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, a sama procedura jest dość skomplikowana i długotrwała. Można kupić przynajmniej 1 ha i stać się rolnikiem, ale możliwość zabudowy w formie siedliska tez zależy od ustaleń aktualnego planu zagospodarowania.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cze!! Pomocy!!!
Strasznie podoba mi sie jedna działka w okolicach Gdańska (z jeziorem, niedaleko lasu).
Niestety nie mogę sie dowiedzieć kto jest jej właścicielem???????? Działka jest pusta, nieogrodzona. Sąsiedzi mówią, że nikt tu nie pojawiał się od dawien dawna. Jak dowiedzieć się kto jest jej właścicielem???????????
POMÓŻCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
Cytat

Cze!! Pomocy!!!
Strasznie podoba mi sie jedna działka w okolicach Gdańska (z jeziorem, niedaleko lasu).
Niestety nie mogę sie dowiedzieć kto jest jej właścicielem???????? Działka jest pusta, nieogrodzona. Sąsiedzi mówią, że nikt tu nie pojawiał się od dawien dawna. Jak dowiedzieć się kto jest jej właścicielem???????????
POMÓŻCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Proszę przeczytać ten temat https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=3200&hl=
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...