Skocz do zawartości

Jak usunąć łuk nad drzwiami


Recommended Posts

Witam, chce usunąć łuk nad drzwiami sprawa wygląda tak https://i.imgur.com/w6tWNEa.jpg tylko nie wiem czy wystarczy zrobić tak jak myślę, czyli wyciąć boazerii tyle ile się da by jej nie zniszczyć i potem tylko wykuć to zaznaczone na czarno i wszystko wyrównać tak aby można było wstawić normalne drzwi, bo jak pytałem się w różnych sklepach to zrobienie takich drzwi półokrągłych to koło 3-4 tyś więc wole przerobić ścianę.

w6tWNEa.jpg

Link do komentarza
Dnia 5.09.2018 o 14:36, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Zależy co jest pod boazerią. Jeśli łuk był dorobiony do standardowego otworu z nadprożem,  to nie będzie problemu - można zrobić jak powyżej. Przy braku nadproża trzeba wstawić jakiś element nośny odciążający wiotkie z reguły ościeżnice - oczywiście gdy ściana jest tylko działowa.

Nie jestem pewny czy jest nadproże, tata mówił że ściana jest działowa i było to robione koło 20 lat temu z cegieł taki łuk i potem na to szedł tynk. Jeśli nie ma nadproża a nie dam nic co odciąży ościeżnice to może ona z czasem pod ciężarem popękać? Dodam, że jest to dom jednorodzinny i nad łukiem jest tylko strych i dach, nie ma kolejnych pięter które są ciężkie a ściana nigdy nad łukiem nie pękała

Edytowano przez romecik (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 minuty temu, romecik napisał:

Nie jestem pewny czy jest nadproże, tata mówił że ściana jest działowa i może tam być zbrojenie

Kolego, mi wygląda że to ściana nośna a nie działowa, likwidacja łuku przy ścianie nośnej może okazać się banalne ale i też skomplikowane. To jest dom czy mieszkanie? i z których lat to pochodzi?

Na moje oko wydaje mi się że standardowy otwór prostokątny został zamaskowany boazerią wraz z tym łukiem, wystarczy tylko wywalić boazerię aby zobaczyć co jest pod spodem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...