Skocz do zawartości

Brak księgi wieczystej


Recommended Posts

Nie minęło nawet 10 lat od tego wpisu, a tu już mamy do czynienia z elektronicznymi księgami wieczystymi. Zastanawiam się, co eis w tej materii zmieniło przez lata? (oczywiście poza formą księgi wieczystej). Dalej nie można ustanowić hipoteki na nieruchomości, która nie ma założonej kw? Ale chyba samo założenie nie trwa długo? I jak się to ma do wyszukiwania księgi wieczystej po adresie czy numerze działki?
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Nie wydaje mi się, by istnienie ekw przyczyniło się do szybkości działania urzędników. A to oni dalej muszą założyć księgę. Na plus jest na pewno to, że można przez internet dostać odpis z elektronicznej księgi, który ma moc prawną, a więc możemy omijać wizytę u urzędników. Ale jak już trzeba dokonać wpisu, to oczekiwanie, aż wpis pojawi się w księdze to dalej kilka miesięcy, tak jak i każda aktualizacja.

Na ekw nie ma możliwości szukać księgi po adresie ani numerze działki. Takie rzeczy to oferują tylko płatne portale komercyjne.

Edytowano przez Przemko13 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dnia 15.03.2019 o 10:19, Przemko13 napisał:

Na ekw nie ma możliwości szukać księgi po adresie ani numerze działki. Takie rzeczy to oferują tylko płatne portale komercyjne.

No właśnie, czy nie byłoby prościej, gdyby ekw też umożliwiało takie wyszukiwanie? I tak oni mają wszystkie dane. Ostatnio zaryzykowałem i kupiłem księgę w jednym z takich płatnych portali - nie powiem, bo księga ok, no ale musiałem zapłacić 39 zł. W zasadzie za sam numer, bo wprawdzie treść księgi można wyświetlić, ale nie można jej pobrać, no chyba, że coś jeszcze dopłacimy.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...