Skocz do zawartości

Budowa domu.


Recommended Posts

Witam icon_wink.gif
Jestem nowy na tym forum.
Mam zamiar rozpocząć budowę domu w okolicach Poznania.
Chciałbym dowiedzieć się co i gdzie najlepiej załatwiać - tzn. jaką powierzchnię musiałaby mieć działka aby można było spokojnie mieszkać? Gdzie najlepiej takich działek szukać aby było w miarę korzystnie. Jaki domek jest najfunkcjonalniejszy? Chodzi o powierzchnie. No i jaki byłby w przybliżeniu koszt budowy - łącznie z działką
domu ok 150m2

Z góry dzięki za rady i odpowiedzi:

Sławek.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam icon_wink.gif
Jestem nowy na tym forum.
Mam zamiar rozpocząć budowę domu w okolicach Poznania.
Chciałbym dowiedzieć się co i gdzie najlepiej załatwiać - tzn. jaką powierzchnię musiałaby mieć działka aby można było spokojnie mieszkać? Gdzie najlepiej takich działek szukać aby było w miarę korzystnie. Jaki domek jest najfunkcjonalniejszy? Chodzi o powierzchnie. No i jaki byłby w przybliżeniu koszt budowy - łącznie z działką
domu ok 150m2

Z góry dzięki za rady i odpowiedzi:

Sławek.


trudno powiedzieć co gdzie załatwiać , bo nie znam tamtych okolic ale jeśli chodzi o samą budowę domu, to działka taka optymalna to 1000m2 dla takiego domu 150m2.
koszty zależą od projektu,no i materiałów zastosowanych do budowy. tutaj kwoty są w przedziale od 250tyś. zł do 450tyś. zł.
za działkę trzeba dać pewnie z 60 tyś. zł
natomiast wiem jedno budowa systemem gospodarczym i szukanie ludzi samemu plus nadzór nad tym co robią to jest obniżenie kosztów plus coś samemu zrobić.
Nawet o 50 procent.
ale proszę do końca się nie opierać na mojej wypowiedzi bo sam zbieram informacje od ludzi którzy budują teraz i którym budują firmy deweloperskie.
Ogrodzenie działki robię sam a firma chciała 25 tyś. zł.
pozdro
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...