Skocz do zawartości

podmokła działka


Ego

Recommended Posts

Parę lat temu znajomi namówili mnie na kupno działki ok 1500m z czego ok 300 stanowiło grunt podmokły (na oczko wodne), pozostała czesć terenu była sucha.
Wtedy wydawało mi się, ze chwytam Pana Boga za nogi ja laik w zakresie budownictwa mam działkę i za kilka lat bedę mogła się tam pobudować.
W chwili obecnej dookoła powstają domki jednorodzinne, jeden z właścicieli obok podniósł wysokośc swojej działki, w pobliżu powstała droga, a działka kupiona przezemnie z suchej zamieniła się w "mokradło".
Poradźcie mi proszę w jaki (w miarę niedrogi) sposób mogę osuszyć działkę i dporowadzić ją do stanu używalności? Czy wystarczy, że po obwodzie połozę drenaż?! Od czego mam zacząć?
Dodam, ze mam przeprowadzoną przez drogę rurę, która odprowadza część wody.
Z góry dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Rozwiązanie problemu odwodnienia zależy od warunków lokalnych, a przede wszystkim od możliwości grawitacyjnego odprowadzenia wody. Formalnie wymaga to jednak uzyskania pozwolenia wodno -prawnego na usuniecie wód opadowych poza teren posesji. Alternatywnym rozwiązaniem może być podwyższenie terenu wykorzystując ziemię np. z innych budów niekiedy nawet za darmo.
Link do komentarza
Cytat

Parę lat temu znajomi namówili mnie na kupno działki ok 1500m z czego ok 300 stanowiło grunt podmokły (na oczko wodne), pozostała czesć terenu była sucha.
Wtedy wydawało mi się, ze chwytam Pana Boga za nogi ja laik w zakresie budownictwa mam działkę i za kilka lat bedę mogła się tam pobudować.
W chwili obecnej dookoła powstają domki jednorodzinne, jeden z właścicieli obok podniósł wysokośc swojej działki, w pobliżu powstała droga, a działka kupiona przezemnie z suchej zamieniła się w "mokradło".
Poradźcie mi proszę w jaki (w miarę niedrogi) sposób mogę osuszyć działkę i dporowadzić ją do stanu używalności? Czy wystarczy, że po obwodzie połozę drenaż?! Od czego mam zacząć?
Dodam, ze mam przeprowadzoną przez drogę rurę, która odprowadza część wody.
Z góry dziękuję za pomoc


Drenaż to rozwiązanie raczej tymczasowe- przy mulistym terenie zapycha sie po jakims czasie- pewne choć troche bardziej kosztowne byłoby wykopanie 2- 3 studni i zamontowanie pomp odprowadzających sterowanych sondami poziomu wody gruntowej- no ale warunek- gdzie z tą woda-?Proponowałbym cysterne ok 3 m3 i zrobienie instalacji z weodą urzytkową( wc z cysterny) a reszta do burzówki..
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...