Skocz do zawartości

Mieliśmy pecha do fachowców od konfiguracji systemu grzewczego!


Recommended Posts

Kotłownię konfigurował i montował instalator autoryzowany przez producenta kotła. Niby przeszkolony fachowiec, a popełnił kilka poważnych błędów. Nie mogłem zapanować nad temperaturą w domu. A to jeszcze nie koniec z pechem! - mówi Kuba, Członek Klubu Budujących Dom, który kocioł gazowy użytkuje od 2013 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/a/25027-mielismy-pecha-do-fachowcow-od-konfiguracji-systemu-grzewczego

Link do komentarza
Czy obecnie ta kotłownia dalej tak wygląda? Gdzie jest otulina rur miedzianych? No chyba, że Inwestor traktuje kotłownię jak salon i potrzebuje 24 stopnie lub więcej. Nie znam projektu domu ale 99% małych instalacji do ok. 25kW działa wyśmienicie bez sprzęgła z wykorzystaniem zaworu mieszającego dla podłogówki.Czym był uzasadniony wybór rur miedzianych, przy podanych temperaturach to się nazywa przeinwestowanie, ale kto bogatemu zabroni. Czy inwestor dostał projekt instalacji i schemat który powinien być zgodny ze schematem z instrukcji montażu dostarczanym razem z kotłem? Nie sądzę, proste porównanie wyeliminowałoby nadmierną pomysłowość instalatora. Ten artykuł pokazuje,że nawet autoryzowanych wykonawców należy traktować z ograniczonym zaufaniem. Wykonana poprawnie instalacja zadziała prawidłowo nawet jak przypadkowo nie uwzględni się czujnika pokojowego tylko na pogodówce. Oczywiście instalator powinien przeszkolić użytkownika jak dostroić krzywą grzewczą lub zaznaczyć odpowiedni fragment w instrukcji. Moja rada dla Inwestorów, zamiast artykułów w pismach budowlanych jaki wybrać kocioł(dotyczy także innych urządzeń)lepiej zacząć artykuły od tych pt. jak wybrać instalatora i jak porównać oferty żeby nie trafić na "minę". Pozdrowienia dla czytelników portalu. DK
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...