Skocz do zawartości

poszukuję firmy-opole okolice


Recommended Posts

Witam icon_biggrin.gif ,szukamy żoną ekipy.jesteśmy z Opola i chcielibyśmy wybudować dom drewniany do 100m2,najlepiej 70-80m2 . zależy nam na jak najtańszych kosztach gdyż nie mamy dużych środków finansowych.Stan surowy zamknięty,bez instalacji i wykończeń.
prosimy o wszelkie namiary i uwagi.
także na maila
markoni77@o2.pl
Link do komentarza
niestety, PW na forum dziś "zaszwankowało" więc pisze oficjalnie:
Przyznam iż też byłem w podobnej do Państwa sytuacji i rozglądałem się za różnymi możliwościami.
owszem - są ładne i funkcjonalne domki z drewna - jak np. jednej z firm z Żywca mających swoją ekspozycję pomiędzy Żorami a Skoczowem
nie wiem co prawda czy Państwo interesują wyłącznie domki z drwna czy też takie na których można obniżyć koszty budowy.
Ja ze swojej strony proponowałbym raczej zastanowić sie jednak nad celowością robienia domów z drewna - nawet przy rosnących cenach materiałów budowlanych różnica cenowa pomiędzy domem z drewna a murowanym nie jest aż tak duża (na dzień dzisiejszy stan surowy zamknięty ocieplonego domu z drewna to to ok. ~ 10 - 30 % kosztów mniej).
Domy budowane w tzw. "systemie kanadyjskim" - wbrew pozorom tez nie są tanie w realizacji.
Proponowałbym raczej mały dom murowany z dobrej pracowni projektowej z możliwością rozbudowy w późniejszym terminie
Zalety tych projektów - to "wielosystemowość" i niezły efekt stosunkowo małym nakładem sił.
Ja uważam iż warto zastanowić się również nad technologią wykonania - najtańszym (realne najtańszym) obecnie sposobem wydaje się być budowa z "prefabetu" lub systemu "thermodom" ( kształtki styropianowe a w środek lany beton) - to bardzo ciepłe i mocne domy przy stosunkowo niewielkich kosztach.
By był naprawę tanim w budowie domem sądzę że do tego najlepiej by był to dom o dość prostej bryle, niepodpiwniczony i o możliwie małej powierzchni dachu
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...