Skocz do zawartości

Przeniesienie wejścia do komina


Barymejs23

Recommended Posts

Witam


Potrzebuje przenieść "wejście" do komina o jakieś 30-40cm wyżej. Komin murowany, w starej kamienicy. Wkład z rury stalowej, najpierw pomyślałem że wykuje cały trójnik i podniosę wkład do góry. Ale nie wiem czy obyło by się bez problemu, no i sporo kłucia. 

Czy mogę po prostu wyciągnąć rurę wchodząca w ścianę i dać dekiel i zamurować. A te 30 cm wyżej wykuje nowe wejście, i tam podepnę nową rurę?.

Ale jak zrobić otwór w rurze?, ponawiercać w koło?. I jak podłączyć później nową rurę?. Są jakieś przejścia czy coś żeby podejść?. 
 

 

 

IMG_20180831_124113.jpg

Link do komentarza

Żeby było dobrze musiałbyś zrobić tak jak  pisałeś jako pierwszy sposób, czyli kuć i włożyć trójnik. W innym przypadku nie będzie komin szczelny.

W jakim celu musisz podnieść wlot d komina?

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Skoro i tak rozróba będzie to najpierw bym skuł tynk wokół docelowego miejsca żeby zobaczyć czy nie było grzebane już wcześniej. Dodatkowo wyjęte cegły w całości można wykorzystać do zaślepienia starej dziury. Po trzecie ja bym poszedł pod samym sufitem, ocieplił i zrobił zabudowę z ng, ewentualnie z kratką wentylacyjną i wbudowanym wiatraczkiem. Z tego 1,5 m przewodu faja ,, farelka'' za friko :)

Edytowano przez Pieczatki-Online (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...