Skocz do zawartości

Ocieplenie dachu


Recommended Posts

Witam

Rowniez mam problem z wentylacja dachu. Ojciec jakies 3-4 lata temu wziol sie sam za ocieplenie dachu (myslal ze zrobil to ok) . Mam dach szpiciasty z pelnym obiciem deskami i na tym papa termozgrzewalna . W krokwiach mam welne i nie jest zostawione miejsce na szczeline wentylacyjna to cale jest zakryte od wew gruba folia ktora nie przepuszcze powietrza. I zaczol sie problem deski w kalenicy w niektorych miejscach gnija i sa sprochniale oraz duzo wody sie osiada na foli. Teraz mam pytanie do fachowcow czy musialbym cala wate wyciagnac i na nowo izolowac by zostawic szczeline wentylacyjna czy przykladowo folia termoprzepuszczalna zalatwi problem .Dodam jeszcze ze fachowiec doradzil wyciac z 10 cm izolacji z kalenicy i tam zrobic wentylacje i to powinno wystarczyc.

Z gory dzieki za odp
Link do komentarza
W opisanej sytuacji tylko generalny remont i modernizacja dachu pozwoli na radykalne wyeliminowanie problemu z wentylacją jak i umożliwi wymianę uszkodzonych elementów.

Zapoczątkowany proces gnicia drewna może bowiem przenieść się na elementy konstrukcyjne co grozi zawaleniem się dachu.

Remont najlepiej przeprowadzić po zdjęciu całego pokrycia, a następnie kolejno ułożyć folię paroprzepuszczalną, kontrłaty a na nich pełne deskowanie pokryte papą lub inny materiał pokryciowy np. blachodachówkę mocowana do łat.

Wełna prawdopodobnie jest mocno zawilgocona i trzeba ją będzie wymienić. po jej ułożeniu od wewnątrz należ osłonić ja folia paroszczelną.
Link do komentarza
No to mnie troche zalamales myslalem ze bez szczeliny wentylacyjnej (czyli kontrlaty) jakos sie obejdzie jak robil dach fachowiec 3-4 lata temu nic nie mowil o kontrlatach i my rowniez myslelismy ze kontrlaty tylko sa potrzebne jezeli pozniej daje sie dachowki lub blache a jak dach ma byc caly w deskach nie jest to konieczne .A co do waty to jest sucha i tylko niektore deski(dokl2) sa na szczycie sprochniale krokwie sa ok.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...