Skocz do zawartości

Grzyb a drzewo


Gość MIKI

Recommended Posts

Witam. Mam problem ppniewaz co roku sasiad z 1 pietra obklada sobie moja sciane drzewem i tak je sezonuje. Notorycznie na tek scianoe wychodzi mi ogromna plesn mimo wietrzenia. Czy to moze byc przyczyna??
Link do komentarza

Witam. Mieszkam na parterze i mam problem z plesnia na scianach. Tzn. Sasiad z pierwszego pietra w okresie konca lata zwozi sobie drzewo i porabane uklada na mojej scianie. Notorycznie w okresie zimowym wychodzi mi na tej scianie grzyb akurat na tej wysokosci gdzie skladowane jest drzewo. Zwracalam na to uwage ale nie dociera. Czy to moze byc przyczyna?? 

Link do komentarza

Czy to o tego samego sąsiada chodzi?

 

"Witam . Mam problem ppniewaz co roku sasiad z 1 pietra obklada sobie moja sciane drzewem i tak je sezon uje. Notorycznie na tek scianoe wychodzi mi ogromna plesn mimo wietrzenia. Czy to moze byc przyc zyna??"

 

 

Zadałem pytania:

 

Co to za budynek, jak usytuowany względem stron świata, jak grzany, po co sąsiadowi to drewno?

Kto nim administruje?

Link do komentarza

A czym wy palicie?

Jak dogadywaliście się dotychczas?

Zaproś sąsiada do domu, pokaż mu o co ci chodzi...

Trzeba to sezonowane drewno oddzielić od ściany na 30 - 40 cm  jakąś konstrukcją aby ścianę wentylować, albo może nakleić na ścianę ze 20 cm styropianu, zabezpieczyć folią kubełkową i dopiero wtedy układać to drewno...

Jakie macie podwórko przy tym budynku? Może da się  inaczej to drewno ułożyć i sezonować?

W ostateczności wezwać sanepid, zrobić ekspertyzę (???) i zagrozić sądem...

Link do komentarza
Dnia 31.08.2018 o 12:24, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

To możliwe, ale nic pewnego. W końcu ta ściana ma wówczas ciągły kontakt z wilgotnym drewnem.  

Tylko w przypadku kiedy np. lejąca się czy kapiąca woda rozpryskuje się od drewna w stronę ściany. Jeśli natomiast ściana ma możliwość kontaktu z powietrzem to wilgotność samego drewna jest bez znaczenia. Od tego ściana nie zapleśnieje. Gdyby tak było to moje ściany zgniłyby już pół wieku temu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...