Skocz do zawartości

problem z nieprzyjemnym zapachem z odpływu z wanny podczas użytkowania pralki (mieszkam w bloku)


Recommended Posts

Mam problem z nieprzyjemnym zapachem z odpływu z wanny podczas użytkowania pralki (mieszkam w bloku). Wąż, którym idzie brudna woda z pralki, mam włożony do wanny. No i strasznie wtedy kanalizacją śmierdzi, jak ta pralka pierze i woda brudna z pralki leci. Prałam w temp. 40 i 60 stopni Celsjusza. Podczas normalnego użytkowania wanny (kąpiel, prysznic), wszystko jest ok, nic nie śmierdzi.  Pralka jest nowa, jest na gwarancji, problem z tym smrodem podczas prania mam od niedawna (od dwóch prań). Instalacja kanalizacyjna jest nieruszana (czyli tak jak zrobiono podczas budowania bloku, to tak zostało). Blok jest stary. Dodam jeszcze, bo nie wiem czy to ma znaczenie, że wentylacja jest słaba, tzn jest grawitacyjna, działa - podstawiałam płomień z zapalniczki pod kratkę i go przechylało - ale jak jest ciepło na zewnątrz i nie ma włączonego centralnego ogrzewania jest bardzo wilgotno w tej łazience. 
Dla sprawdzenia wlałam świeżo zagotowaną wodę z czajnika (niedużo, bo mam czajnik) do wanny i poczułam nieprzyjemny zapach kanalizacji.

Nic - jak na razie - nie znalazłam w internecie za temat związku pomiędzy temperaturą wylewanej cieczy do odpływu, a nieprzyjemnymi zapachami. Bo przecież tam jest chyba syfon, a w nim ciecz, która zamyka drogę gazom, to co ma do rzeczy ta temperatura cieczy? 

Odpływ z wanny jest zrobiony tak, że jest po prostu dziura w podłodze, przykryta kratką. Pomiędzy szczelinami tej kratki znajduje się rura, którą leci woda z wanny. Czy to znaczy, że nie ma tam syfonu?
Czy ktoś ma pomysł, co może być nie tak? Będę wdzięczna za pomoc.

Link do komentarza
4 godziny temu, aszarah napisał:

Odpływ z wanny jest zrobiony tak, że jest po prostu dziura w podłodze, przykryta kratką. Pomiędzy szczelinami tej kratki znajduje się rura, którą leci woda z wanny. Czy to znaczy, że nie ma tam syfonu?
Czy ktoś ma pomysł, co może być nie tak? Będę wdzięczna za pomoc.

Problem może być w tym, że nie ma syfonu ale to mało prawdopodobne. Możesz to sprawdzić  zaglądając w tą kratkę albo najlepiej jeżeli jest możliwość zrób zdjęcie i wklej, zobaczymy co to jest za cudo :) 

Nie masz możliwości podłączyć odpływ pralki pod syfon od umywalki?

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Witam chciałem się podłączyć pod temat u mnie jest podobny problem. Problem pojawił się jakiś czas temu w lato sporadycznie pojawiał się „smrodek” teraz niestety jest codziennością :/. Mam zrobiony odpływ liniowy. Zauważyłem ze wieje z niego. Dodam jeszcze że mieszkam na dziewiątym pietrze w dziesięcio piętrowym bloku. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje za rady ;)

Link do komentarza

Problem powoduje prawdopodobnie brak zamknięcia wodnego w syfonie – woda odparowuje przy rzadkim użytkowaniu lub jest wysysana w wyniku źle poprowadzonej kanalizacji. Sprawdzić po zalaniu syfonu – jeśli zapach nie znika szukać innej przyczyny w inst. kanalizacyjnej np. w wyniku remontu w sąsiednich mieszkaniach.

Link do komentarza
2 godziny temu, Szamot85 napisał:

w lato sporadycznie

Grzało słonko i woda wyparowywała,

 

2 godziny temu, Szamot85 napisał:

teraz niestety jest codziennością

teraz rozpoczął się sezon grzewczy...

 

Jak dawno temu powstała ta kabina? Jaki zastosowaliście syfon do tego odpływu liniowego?

 

Może być tak, że woda z syfonu zasysana jest tylko wtedy, gdy wodę w WC spuszcza Twój sąsiad z dziesiątego piętra, bo napowietrzenie pionu kanalizacyjnego jest przytkane gdzieś na dachu.

Może być tak, że sąsiad z góry robił remont łazienki i uznał, że przecież nikt nad nim nie mieszka i ta rura na dach nie jest potrzebna i ją uciął  i zaślepił...

Link do komentarza

No to chyba trzeba będzie z jakimś kumatym hydraulikiem porozmawiać i ewentualnie wymienić syfon :bezradny:...

 

Na teraz należałoby sprawę zgłosić do zarządcy budynku, żeby sprawdził on napowietrzenie pionu kanalizacyjnego i  ewentualnie stan pionu u sąsiada nad Tobą...

Link do komentarza

Przerabiałem podobny temat , inwestor powiesił na mnie wszystkie psy .....że zjeb....em robotę .Telefon po pół roku od skończenia że w łazience wali szambem i to ewidentnie moja wina . Pytam od kiedy śmierdzi więc mówią że od czterech miesięcy ...Wchodząc do bloku wcześniej zauważyłem świeże obróbki dekarskie na dachu i nowe rynny . Powiązałem fakty i wyszło że panowie dekarze w trakcie remontu dachu  zatkali śmieciami odpowietrzenie pionu .

Bywa też tak że i ptactwo może na dachu narozrabiać .

Edytowano przez joks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...