Skocz do zawartości

Wciśnięty korek syfonu automatycznego. Zabudowana wanna.


petman96

Recommended Posts

Mam problem i proszę o pomoc. Wprowadziliśmy się z dziewczyną do nowego mieszkania i zauwazylismy, że przecieka korek w wannie. Kupiliśmy najbardziej podobny w Leroyu i mieliśmy sprawdzić czy podpasuje, bo pomyśleliśmy, że to może przez wyrobioną uszczelkę. No ale dziewczyna nic nie mówiąc 'chciała sprawdzić czy działa' i wyciągnęła stary i wcisnęła nowy ręką. Totalnie się zaklinował i na dodatek odpadł ten grzybek z góry i teraz tylko ten trzon metalowy tam został. Kręcić tym trzonem próbowaliśmy i nic. Jak kręcę pokrętłem od syfonu to delikatnie się rusza góra-dół, ale dosłownie tylko troszeczkę. Wanna jest zabudowana całkowicie, nie ma do niej dojścia, a my dopiero się wprowadziliśmy, a mieszkanie wynajmujemy i chcielibyśmy oczywiście uniknąć kucia płytek. Czy ktoś ma może jakiś pomysł? Bardzo proszę o pomoc. Myślałem żeby jutro kupić obcęgi i spróbować to wyrwać. Sam już nie wiem. Dołączam zdjęcia.

IMG_20180828_203038.jpg

IMG_20180828_203043.jpg

IMG_20180828_203049.jpg

Link do komentarza

Może nie będzie potrzebne kucie płytek... Opukaj okolice odpływu z wanny - możliwe, że pozostawione i zamaskowane płytką umocowaną na fudze, czy silikonie jest rewizyjne dojście do syfonu wannowego. Jeśli któraś płytka głucho się "odezwie", wydłub fugę i wyciągnij płytkę. Powinno się udać odkręcić syfon i zrobić porządek.

 

Chociaż... jeśli nie masz jakiejś praktyki, to wołaj hydraulika...

 

Może uda Ci się kombinerkami wyszarpnąć zaklinowany trzpień, tylko w czasie prób NIE POKRĘCAJ NIM W LEWO, bo zluzujesz tę sześciokątną nakrętkę z nacięciem i rozszczelnisz mocowanie syfonu wannowego! Dobrze byłoby mieć kluczyk płaski i utrzymać nakrętkę podczas wyrywania trzpienia...

Link do komentarza
12 godzin temu, petman96 napisał:

Czy ktoś ma może jakiś pomysł?

Trzpień się zaklinował bo na pewno otwór w syfonie nie był oczyszczony przez włożeniem nowego korka ale może być przyczyną że trzpień korka był wykonany niepoprawnie/za gruby.

Wyciągniesz go  w ten sam sposób jak i sie  go włożyło i to za pomocą kombinerek. Dobrze je zaciśnij na trzpieniu i podłóż kawałek deski drewnianej aby oprzeć końcówkę kombinerek po to aby zrobić podparcie do wyciągnięcia sworznia.

I jeszcze jedna rada, nie kręć pokrętłem od zamykania/otwierania korka bo teraz gdy sworzeń jest zablokowany to kręcąc pokrętłem możesz uszkodzić mechanizm zamykania/otwierania korka bo to jest praktycznie wykonany z plastiku.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...