Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Aha - takiego jak w Krakowie: Najpierw pomysł, żeby rodziny wielodzietne płaciłymniej za śmieci niż samotny emeryt. Oczywiście to nie dobre serce dla rodzin, tylko emerytów jest więcej niż rodzin wielodzietnych, więc płacących więcej by było więcej.  Teraz nowy pomysł - od metrażu. Też jest wielu emerytó mieszkających samotnie w domka i mieszkaniach. Ale wg urzędników produkują więcej śmieci, niż obcokrajowcy i studenci wynjmujących w kilku jedno mieszkanie. Taka to wymuszona dobroć ... sorry,  socjal     Sorry, pochwaliłeś się, ile masz lat - gratuluję i życzę setki   ale od sarszych oczekuje sie doświadczenia i jakichś mądrych wniosków, a ty tak gadasz bez zastanowienia   Ale dobra - może daj przykład, jakiż to socjał wymuszony daje miasto????
  • Ma zabezpieczyć dom przed nadchodzącymi wiatrami? Innego sensu tej radości, że jest ciężka, to nie widzę. A z tą szczelnością to różnie bywa.
  • Gość Drzewiecki
   Remontując dom mych dziadków również zastanawialiśmy się nad pokryciem go blacho dachówką. Niestety nie spotkało się to zbytnio z dobrą opinią fachowców. Odradzano nam ze względu na zbyt lekkie pokrycie dachowe i głośne. Z tego też powodu zaczęliśmy rozglądać za czymś bardziej wytrzymałym o lepszych parametrach. Padło na dachówkę cementową od Creaton, która będzie trwalsza, cięższa i będzie stanowiła stabilne i szczelne pokrycie dachowe, na które zyskaliśmy 30 letnia gwarancję.
  • Prędzej 1500-2000 litrów lub więcej. Jak duży ten dom?   Raczej x2 (no może x 1,5)
  • Ja u siebie planuję grzać elektrycznie poprzez zbiornik akumulacyjny: Zbiornik akumulacyjny / buforowy na 1000-1500 litrów Ogrzewanie podłogowe wodne Grzałka elektryczna, trójfazowa 10-12kW Zasada działania: Grzałka grzeje wodę w zbiorniku tylko, gdy prąd jest tani, np. w nocy dla G12. System sterowania ogrzewaniem pobiera w ramach potrzeb wodę na podłogówkę (zawory sterowane elektrycznie na rozdzielaczu). Warunek: bardzo dobrze ocieplony budynek. Alternatywa: pompa ciepła + bufor. Z moich amatorskich obliczeń wynika, że pompa powinna grzać taniej niż pomysł z grzałką w taniej taryfie, lecz koszt instalacji pompy, ok. 30 tys. zł nigdy mi się nie zwróci w stosunku do grzałki.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...