Skocz do zawartości

interpretacja planu zaospodarowania terenu


Recommended Posts

Dzien dobry,
W planie zagospodarowania terenu widnieje:
USTALA SIE DOPUSZCZALNE FORMY DACHU
a) dwuspadowy o symetrycznym nachyleniu polaci od 38-45st
b) wielospadowe, symetryczne,
c) mansardowe

Wybralismy sobie projekt Fabia IV (https://www.extradom.pl/projekt-domu-fabia-iv-WRP1581) ktory wedlug mnie mozna zaliczyc do punktu b czyli wielospadowy, ale architekt napisal nam ze ten projekt nie przejdzie bo dach ma 25st.

Poradzcie mi jak to interpretowac bo wg mnie wszystko jest ok

Link do komentarza
12 minut temu, prfraczek napisał:

USTALA SIE DOPUSZCZALNE FORMY DACHU
a) dwuspadowy o symetrycznym nachyleniu polaci od 38-45st
b) wielospadowe, symetryczne,
c) mansardowe

Czy to jest DOKŁADNY cytat z planu zagospodarowania terenu? Czy też taka Twoja interpretacja?

Logicznie rzecz biorąc - masz rację, oczywiście przy tym brzmieniu zapisu... ale jak gmina to interpretowała? Musisz dopytać...

Link do komentarza
1 minutę temu, uroboros napisał:

Czy to jest DOKŁADNY cytat z planu zagospodarowania terenu? Czy też taka Twoja interpretacja?

Logicznie rzecz biorąc - masz rację, oczywiście przy tym brzmieniu zapisu... ale jak gmina to interpretowała? Musisz dopytać...

dziekuje za odpowiedz, to jest dokladny zapis (kopia) z planu zagospodarowania. Pytalem w gminie i zostalem poinformowany ze dobrze rozumiem ale na wszelki wypadek odeslano mnie do starostwa- osob ktore wydaja zezwolenie na budowe, no a oni nie moga sie wypowiedziec bez kompletnej analizy. jezeli nasz projekt zostanie odrzucony to jakie sa ewentualne koszty aby 'wstawic' nowy projekt?

Link do komentarza

Formalnie to architekt opracowujący plan zagospodarowania działki odpowiada przed inwestorem  za właściwe jego przygotowanie - w tym dobór projektu budynku zgodnego z MPZP.  Jest więc kwestią umowy jakie konsekwencje będą w razie niezatwierdzenia planów - np. koszt opracowania nowego zd i projektu innego budynku.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...