Skocz do zawartości

Czy możliwe tylko zgłoszenie, sprzedaż, grunt III b, MPZP


35m2

Recommended Posts

Witam i o pomoc  bardzo proszę i  pytam.  


Za kilka tygodni uprawomocni się mój wniosek o nabycie nieruchomości. 
Nie jestem rolnikiem,mój wymarzony grunt ma 36a  z przepięknym widokiem na wsi , to jedna KW i  dwie działki ewidencyjne  40x45m ,przylegające  do asfaltowej drogi gminnej, a zaraz za nią  tylko jeden sąsiad.  
Teren jest trudny szczyt  wzgórza i osuwisko w pobliżu-wymagane badania geologiczne , min dlatego  realizacja normalnego domu jest zbyt ryzykowna-kosztowna, ale miejsce idealnie nadaje się  na nieformalną rekreację. 


MPZP- zabudowa mieszkaniowa o niskiej intensywności, klasa gruntu S- IIIb. 
Działka nazwijmy ją nr 2 w  niewielkiej części ma oznaczenie  B  pod budynkami do rozbiórki- stara szopa i  budynek mieszkalny (tylko w połowie zawalony posiadający jeszcze cztery ściany fundament i dach). 
Moje główne zamierzenia na dzialce nr 1 postawić  budynek  "gospodarczy" 35 m2 na zgłoszenie . Drugą połowę, działke nr 2 sprzedać w celu zgromadzenia środków na realizacje mojego widokowego lokum. 
Z powodów (odległość,ekonomia i czas} chciałbym równolegle również  na działce nr  2 ,tej do przyszłej sprzedaży, uzyskać zgłoszenie  drugiego budynku 35 m2 ,oraz postawić  na obu płytę fundamentową i dopiero wtedy ją sprzedać  z gotowym potwierdzonym zgłoszeniem budowy.


Czy jest to prawnie możliwe,kiedy zgłosić  rozbiórkę,jakie koszta i  procedury mnie czekają. 


Gubię się w  gąszczu zmieniających się przepisów i dowolnych interpretacji różnych urzędów  z którymi przyjdzie mi się zmierzyć-wyliczyłem ich co najmniej osiem.


Z góry dziękuję za rady i pomoc,których za urzędową barykadą, na pewno nie uzyskam.
 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Teren objęty jest MPZP  jako mieszkaniowy więc został już odrolniony, zatem ze sprzedażą nie będzie problemu. Pojawia się jednak konieczność ponoszenia opłat (spore koszty)  jako ekwiwalentu za wyłączenie terenu z produkcji rolnej (wolne od opłat jest 5 arów). Obowiązek zapłaty powstaje w momencie uzyskania pozwolenia na budowę lub uprawomocnienia się zgłoszenia -  decyzja starosty.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...