Skocz do zawartości

ściany zewnętrzne i wewnętrzne z różnych materiałów


Recommended Posts

witam

przede mną podjęcie decyzji co do materiału z jakiego wzniosę ściany.
moje pytanie jest takie - czy budowanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych z różnych materiałów to a) ogólnie przyjęta praktyka, b) dobry pomysł ?
co do ścian zewnętrznych nie mam wątpliwości - zdecydowałem się na ceramikę. z informacji, które zebrałem wynika jednak, że jeśli chodzi o ściany wewnętrzne lepszym pomysłem będzie silikat. wszystkie jego zalety na czele z dużą dźwiękoszczelnością przemawiają do mnie. załózmy, że niższej ceny silikatu nie bierzemy pod uwagę.

pomożecie? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
O gustach się nie dyskutuje.

Buduję z silikatów. Nośna grubość 24 cm, długość 25 (wybrałbym teraz może długość 50 cm i na pionowe i poziome spoiny - mniejsze szpary na łączeniach).

Działówki silikat grubości 12 cm (8 cm. za wiotkie) na pionowe i poziome spoiny.

Dodam 1-2 cm. więcej ocieplenia i będę miał ciepło jak przy ceramice.

Pozdrawiam,

Jarek
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

witam

przede mną podjęcie decyzji co do materiału z jakiego wzniosę ściany.
moje pytanie jest takie - czy budowanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych z różnych materiałów to a) ogólnie przyjęta praktyka, b) dobry pomysł ?
co do ścian zewnętrznych nie mam wątpliwości - zdecydowałem się na ceramikę. z informacji, które zebrałem wynika jednak, że jeśli chodzi o ściany wewnętrzne lepszym pomysłem będzie silikat. wszystkie jego zalety na czele z dużą dźwiękoszczelnością przemawiają do mnie. załózmy, że niższej ceny silikatu nie bierzemy pod uwagę.

pomożecie? icon_biggrin.gif


Połaczenie tych dwoch rodzajow mat jest bardzo dobre. Od zew zapewniona dobra izolacyjnosc cieplna, od srodka sylikacik - dzwiekochlonnosc. Zastanow sie jak chcesz polaczyc oba te mat w narozach, czy przez zastosowanie strzępi od sciany zew czy przez wpuszczenie co drugiej warstwy sciany wew w zew. ponadto jednak aspekt finansowy. powodzenia
Link do komentarza
a nie można nawiercić otworów w ścianie zewnętrznej, wprowadzić i zabetonować zbrojenie które następnie umieszczamy w śnianie wewnętrznej? to pozwoli na dowolne kształowanie wnętrza po wybudowaniu murów zewnętrznych. Czasem nie wszystko można zaplanować na etapie projektu (choć wiem że to najlepsze rozwiązanie)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...