Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam zdecydowałem się na wylewki anhydrytowe będę teraz układał styropian na chudziak i mam kilka pytań do znawców tematu :

 

1 jak z dylatacją pomieszczenia gdzie będą 3 oddzielne obiegi ogrzewania podłogowego czy każdy obieg dylatować ( wiadomo mi ze anhydryt może mieć duże powierzchnie bez dylatacji ale nie wiem co w takim przypadku)

 

2 jak przygotować ułożyć styropian na chudziak w garażu gdzie będę miał odpływ liniowy wewnątrz wzdłuż bramy garażowej muszę to oddzielić od anhydrytu ale w jakiej odległości powinien ten anhydryt być od odpływu ?  i jak zabezpieczyć koniec styropianu aby się podłoga nie załamywała przed odpływem i za odpływem ? (czy powinien być wylany beton na krawędziach  do samego chudziaka)

 

3 jeszcze pytanie o drzwi wejściowe tarasowe i balkonowe jak mi wiadomo wylewka ma być do wewnętrznych ich progów co dawać pod progi aby było solidnie mocno i nie przemarzało myślałem aby dać styrodur ale słyszałem o perlito betonie aby ulać z niego pod ramy i futryny ze na pewno będzie lepszym rozwiązaniem niż styrodur ze względu na wytrzymałość a tez ma odpowiednie parametry izolacyjne wiec jak to wykonać?

Link do komentarza

Na siłę i po dużych kosztach można wszystko = nawet anhydryt w garażu - tylko po co, jak doskonale zdaje egzamin tania wylewka cementowa.

Co do osadzenia otworów - ościeżnice powinny opierać się na klockach (klinach) przynajmniej pod pionowymi profilami, a wypełnienie wolnej przestrzeni to dowolny materiał termoizolacyjny (pianka,  XPS,  EPS).

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...

Doradźcie mi proszę czy przed wylaniem posadzki z anhydrytu mam patrzeć na jego skład chemiczny, bądź w wyniku czego powstał ?    Czy Ktoś z Was "badał" dokładnie ten temat ... ?   Doradźcie proszę bo chcę wylać sobie taką posadzkę ale jak zagłębiam się w necie to włos jeży się na głowie w wyniku jakiego procesu powstaje anhydryt. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...