Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam kupiłem żyrandol ledowy ma za jasne światło i chciałem zamontować do noego ściemniacz szukałem troche ale jest dużo rodzajów nie znam się i nie wiem jaki wybrać?, czy jest mi potrzebny sterownik?   

Dane techniczne żyrandola 230V 50 hz, LED (21W) prosze o pomoc w dobraniu ściemniacza i ewentualenie jakiegoś sterownika z góry dzięki 

Edytowano przez Adrian28
Dodanie tagów (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Typ użytych diod może się w ogóle nie nadawać do współpracy ze ściemniaczami. Na opakowaniu często jest informacja, że źródło światła nie nadaje się do współpracy ze ściemniaczami (non-dimmable).

Podane dane żyrandola nic nam nie powiedzą o możliwości zastosowania ściemniacza. Czy diody są w nim wymienne? Może da się je zastąpić słabszymi.

Link do komentarza
14 minut temu, Adrian28 napisał:

Zgadza się w opisie jest podane że żyrandol nie nadaje sie do sciemniania i jest też napisane że diody są nie wymienne mimo tego chciałem spróbować zamontować jakiś ściemniacz

 Ja osobiście nie spotkałem się z ledami aby było można zastosować ściemniacz do ich sterowania.

Najlepszym rozwiązaniem będzie jak oddasz ten żyrandol i kupisz inny na zwykle żarówki, wtedy bez problemu zastosujesz ściemniacz.

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...