Skocz do zawartości

Zapytanie o działkę a domek letniskowy.


Recommended Posts

Mam pytanie mam działkę rolną jest nad rzeką , i w planie zagospodarowania jest że : Tereny zabudowy Mieszkaniowej jednorodzinnej oraz mieszkalno- letniskowej i letniskowej. i pisze że utrzymuje się bezpośrednio zagrożona powodzią istniejącą zabudowę mieszkalno- letniskową z dopuszczeniem jej remontów i przebudowy, bez prawa lokalizacji nowych budynków. Na działce jest domek który praktycznie nie nadaje się do niczego czy mogę go przebudować bez zgłoszenia lub zburzyć i postawić nowy letniskowy do 35 m2 bez zgłoszenia, co ewentualnie grozi za takie działanie bez zgłoszenia, bo jak się dowiedziałem to podobno 25000 zł kary, lub około 10000 zł legalizacja. Oraz czy na takiej działce mogę postawić domek holenderski bez zgłoszenia. W urzędzie dowiedziałem się że musze mieć jakieś pozwolenie wodno- prawne, czy takie pozwolenie można dostać.

Link do komentarza

Skoro bez prawa lokalizacji nowych budynków to pozostaje remont lub przebudowa istniejącego domku. Zakres przebudowy może być jednak bardzo duży.

Przy takim zapisie w planie zagospodarowania (MPZP) nawet postawienie budynku, którego budowa nie wymaga pozwolenia ani zgłoszenia jest niedopuszczalne.

 

 

 

 

Link do komentarza

OK masz rację że po co ryzykować ale w dzisiejszych czasach wszystko można ubezpieczyć, zresztą bliżej rzeki po drugiej stronie drogi są domy mieszkalne i letniskowe, co znaczy zakres przebudowy może być jednak bardzo duży. Więc dalej pytam :

 

1. Co grozi ze ewentualnie za takie działanie bez zgłoszenia i przebudowa istniejącego domku., lub wybudowanie nowego.

2. czy na takiej działce mogę postawić domek holenderski bez zgłoszenia.

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 23.08.2018 o 10:31, adi14011 napisał:

OK masz rację że po co ryzykować ale w dzisiejszych czasach wszystko można ubezpieczyć

 

W ubezpieczeniu takiej działki jest masa zapisów które nie ochronią Cię przed finansową katastrofą w przypadku wylania rzeki.

Dowiedziałem się tego dopiero po fakcie.

Dlatego powinieneś do zapisu dotyczącego bezpośredniego zagrożenia powodziowego- podchodzić ostrożniej

Dnia 23.08.2018 o 10:31, adi14011 napisał:

dalej pytam :

 

1. Co grozi ze ewentualnie za takie działanie bez zgłoszenia i przebudowa istniejącego domku., lub wybudowanie nowego.

2. czy na takiej działce mogę postawić domek holenderski bez zgłoszenia.

 

 

 

Dnia 22.08.2018 o 10:46, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

 

Przy takim zapisie w planie zagospodarowania (MPZP) nawet postawienie budynku, którego budowa nie wymaga pozwolenia ani zgłoszenia jest niedopuszczalne.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...