Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jak podłączyć żyrandol w nowej i starej instalacji?


Recommended Posts

Podczas końcowego montażu instalacji oświetleniowej w domu, największą trudność sprawia nam właściwe podłączenie żyrandola. Na portalach społecznościowych dość często spotyka się błagalne wołania, brzmiące mniej więcej tak: "Próbowałem już każdego układu kabelków, ale on wcale nie świeci. Błagam, pomóżcie!".


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/instalacje-elektryczne/a/23024-jak-podlaczyc-zyrandol-w-nowej-i-starej-instalacji

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 miesiące temu...

W instalacji TT do podłączenia żyrandola nie ma trzech przewodów, szanowny kolego x, lecz cztery. A więc tekst nie dotyczy niezbyt często spotykanego układu TT. Jeśli jesteś ciekawy jak podłączać żyrandol w układzie TT to zapytaj.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 rok temu...
Żyrandole były używane już w średniowieczu w kościołach, klasztorach i zamkach dla lepszego oświetlania większych sal. Zazwyczaj miały postać drewnianego krzyża, przymocowanego linami do powały, na ramionach którego umieszczano świece. Jednak w przypadku małych pomieszczeń takie rozwiązanie nie jest najlepsze. Więcej informacji o żyrandol: emag.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Gość Emilek napisał:

Żyrandole były używane już w średniowieczu w kościołach, klasztorach i zamkach dla lepszego oświetlania większych sal. Zazwyczaj miały postać drewnianego krzyża, przymocowanego linami do powały, na ramionach którego umieszczano świece.  

Bo wtedy nie wynaleziono jeszcze reflektorów teatralnych.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 miesiące temu...
Gość Darhttps://cdn.avt.pl/libs/pushpushgo/bell-icon-white.pngek
Przecież oni nie mają pojęcia o czym piszą, naczyta się taki łowca promocji jak to zrobić (miernikiem - potrzebna jest wiedza podstawowa) a potem jest bum!!! i jak dobrze pójdzie to ok., a jak instalacja stara alu to jest problem i w tedy potrzeba więcej kasiorki wydać aby przywrócić obwód i wszystko naprawić.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 miesiące temu...
Gość Domatorek
A więc w starej inst. mamy 2 x + i 1 minus tj 0, ale np podwojny kinkiet ma jeszcze przewód ochronny stąd moje pytanie - czy przewód ochronny też używamy czyli gdzie podłączamy czy nie podłączamy nigdzie?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jeżeli zapewnisz sobie w pomieszczeniach dostateczną temperaturę, czemu nie? Co zmieni, że zalejesz teraz? Masz podłogówkę i rozprowadzone centralne i źródło ciepła? Jeśli nie i się boisz o "przymrozki" nocne, poczekaj do wiosny.
  • Ponieważ przy domu znajduje się szczelny zbiornik betonowy na ścieki, zdecydowałem się gromadzić w nim deszczówkę spływającą z ponad połowy dachu - mówi Leszek, który deszczówkę wykorzystuje od 1996 r. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/98148-od-25-lat-zuzywam-kazda-zgromadzona-krople-deszczowki
  • Uprawiamy z mężem ogród warzywny i ozdobny więc możliwość podlewania deszczówką jest dla nas istotna. Pomyśleliśmy o tym już podczas budowy domu - mówi Ania, która deszczówkę wykorzystuje od 2012 r. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/98126-ogrod-warzywny-i-ozdobny-podlewany-deszczowka
  • Cytuję ze źródła https://www.okpol.pl/wylaz-dachowy-kiedy-jest-wymagany-i-jak-poprawnie-go-zamontowac/: " Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jak stanowi przepis § 308 wejścia na dach: 1. W budynkach o dwóch lub więcej kondygnacjach nadziemnych należy zapewnić wyjście na dach co najmniej z jednej klatki schodowej, umożliwiające dostęp na dach i do urządzeń technicznych tam zainstalowanych. 2. W budynkach wysokich (W) i wysokościowych (WW) wyjścia, o których mowa w ust. 1, należy zapewnić z każdej klatki schodowej. 3. Jako wyjście z klatki schodowej na dach należy stosować drzwi o szerokości 0,8 m i wysokości co najmniej 1,9 m lub klapy wyłazowe o wymiarze 0,8 × 0,8 m w świetle, do których dostęp powinien odpowiadać warunkom określonym w § 101. 4. Na dachu o spadku ponad 25% oraz na dachu pokrytym materiałami łamliwymi (tłukącymi) należy wykonać stałe dojścia do kominów, urządzeń technicznych oraz anten radiowych i telewizyjnych. 5. Dojścia, o których mowa w ust. 4, na odcinkach o nachyleniu ponad 25% powinny mieć zabezpieczenia przed poślizgiem. 6. Na dachu o spadku ponad 100% powinny być zamocowane stałe uchwyty dla lin bezpieczeństwa lub bariery ochronne nad dolną krawędzią dachu."
  • Nie myl listopada z końcem grudnia. Nawet na początku grudnia bywają mrozy i śnieg. Ale święta jakoś od wielu lat są na plusie. I w dzień, i w nocy.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...