Skocz do zawartości

Tercja / MTM Styl


Robertu

Recommended Posts

Witam,

Proponuje tynk cementowo-wapienny przygotowany na budowie, najlepszy i najzdrowszy. Należy kupić piasek klasyfikowany, ja kupiłem piasek z okolic Jaworzna, wapno hydratyzowane Superbiałe i cement portlandzki CEM I 42,5. Koszty materiału 3 500 zł, robocizna 14 zł/m2, koszt za 1 m2 wyniósł ok. 22 zl. Czas wykonania 7 dni.
Tynk jest gładki i twardy, po przeszlifowaniu papierem malujemy na biało, ponieważ podoba nam się lekka chropowatość od drobnych ziarenek piasku.

Zapraszam do lektury:

http://www.wapno-info.pl/_files/98c45cd82e...f2a6a52f2e1.pdf

DSC01446.jpg

Edytowano przez MAL (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Na imię mam Michał witam wszystkich budujących i gratuluję osiągnięć wraz z żoną Anią, mamy zamiar budować Tercję i na początek wprosić się do kogoś na oględziny. Mam nadzieję że to się uda ale tak czy tak zaczynamy działać coś w temacie...........
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witajcie!!!
U nas prace posuwają się (a właściwie posuwały się) do przodu: skończone instalacje wewnętrzne: elektryka, woda, kanalizacja, gaz i alarm. Gazownia zrobiła przyłącz, z wodociągami podpisaliśmy umowę.
Mamy parapety wewnętrzne, zrobiliśmy tynki i już miały być robione wylewki, ale pogoda spłatała nam figla i wróciła sroga zima. Rozciągnęliśmy podłogówkę i musieliśmy odwołać panów wylewkarzy. Zima nie odpuszcza więc czekamy. Codziennie co najmniej 2 razy jeździmy palić w kozie, żeby tynki schły i nie pozamarzały. A miało być tak pięknie!!! Ale kilkunastostopniowe mrozy w ostatnim tygodniu marca to chyba delikatna przesada!!!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witajcie!!!
U nas prace posuwają się (a właściwie posuwały się) do przodu: skończone instalacje wewnętrzne: elektryka, woda, kanalizacja, gaz i alarm. Gazownia zrobiła przyłącz, z wodociągami podpisaliśmy umowę.
Mamy parapety wewnętrzne, zrobiliśmy tynki i już miały być robione wylewki, ale pogoda spłatała nam figla i wróciła sroga zima. Rozciągnęliśmy podłogówkę i musieliśmy odwołać panów wylewkarzy. Zima nie odpuszcza więc czekamy. Codziennie co najmniej 2 razy jeździmy palić w kozie, żeby tynki schły i nie pozamarzały. A miało być tak pięknie!!! Ale kilkunastostopniowe mrozy w ostatnim tygodniu marca to chyba delikatna przesada!!!

[attachment=15772:tynki.JPG] [attachment=15773:pod_og_wka.JPG]



Gratulacje !!!

No cóż, ja mam tak zawsze, tynkuje i wylewam beton zawsze kiedy przychodzi lub późno odchodzi zima. Z tym paleniem nie przesadzajcie +5stC wystarczy, jak bedzie za cieplo to woda zbyt szybko odparuje i tynk slabo zwiaze.
Mam pytanie czy ta podlogowka na zdjeciu to kuchnia. U mnie panowie pytali gdzie beda meble, zeby pod nimi nie ukladac rurek.

Ja dalej czekam na gaz z sieci, jednak za 2 tygodnie odpalam kociol na Propan aby wygrzac podlogi przed ulozeniem plytek.
Plytki, meble, podlogi i drzwi juz zamowione. Pracy w brud a kasy coraz mniej!

Prace wykonczeniowe sa fantastyczne wykanczaja dom i wlasciciela.

Pozdrawiam,

MAL
Link do komentarza
Cytat

Prace wykonczeniowe sa fantastyczne wykanczaja dom i wlasciciela.



Witaj,

To stwierdzenie jest do bólu prawdziwe.

Jeśli chodzi o podłogówkę to rzeczywiście jest to kuchnia. My położyliśmy na całości, pod meblami też. Mamy doświadczenie z obecnego mieszkania- nie położyliśmy pod meblami za to gęściej pod stołem. Potem przemeblowanie i... Jest jeszcze jeden aspekt, czasami coś się rozleje i podcieknie pod meble. Raz mieliśmy awarię zmywarki i woda znalazła się pod sąsiednimi szafkami. Różnica prawie żadna w kosztach, bo raptem 2 metry rurki.

W łazience położyliśmy też na całości- pod wanną i brodzikiem też. Tylko nie pod WC żeby nie przewiercić rurek przy montażu.

Jeśli chodzi o grzanie to nie przesadzamy. Mamy deskowe drzwi i nieocieplony strop. Jedna koza i 152m2 domu -dysproporcje duże. Dbamy żeby temperatura nie spadła poniżej 0. Niestety i tak w te największe mrozy przymroziło nam przy drzwiach icon_cry.gif

Teraz szukamy wykonawcy drzwi. Zrobiliśmy otwór jak w projekcie - szeroki na 180cm i z łukiem. To nie była do końca przemyślana decyzja, bo cena drzwi jest powalająca. Pierwsza wycena- 10 tys sosnowe, 12 tys z dębowe!!! Dziś był pan i na jutro wyceni, ale mówił coś o 5,5 tys sosnowe lub 6,5 tys z dębowe jeśli wyrównamy łuk angry.gif . Ale nie wyrównamy!

Pozdrawiamy Edytowano przez jacek i kinga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witaj,

To stwierdzenie jest do bólu prawdziwe.

Jeśli chodzi o podłogówkę to rzeczywiście jest to kuchnia. My położyliśmy na całości, pod meblami też. Mamy doświadczenie z obecnego mieszkania- nie położyliśmy pod meblami za to gęściej pod stołem. Potem przemeblowanie i... Jest jeszcze jeden aspekt, czasami coś się rozleje i podcieknie pod meble. Raz mieliśmy awarię zmywarki i woda znalazła się pod sąsiednimi szafkami. Różnica prawie żadna w kosztach, bo raptem 2 metry rurki.

W łazience położyliśmy też na całości- pod wanną i brodzikiem też. Tylko nie pod WC żeby nie przewiercić rurek przy montażu.

Jeśli chodzi o grzanie to nie przesadzamy. Mamy deskowe drzwi i nieocieplony strop. Jedna koza i 152m2 domu -dysproporcje duże. Dbamy żeby temperatura nie spadła poniżej 0. Niestety i tak w te największe mrozy przymroziło nam przy drzwiach icon_cry.gif

Teraz szukamy wykonawcy drzwi. Zrobiliśmy otwór jak w projekcie - szeroki na 180cm i z łukiem. To nie była do końca przemyślana decyzja, bo cena drzwi jest powalająca. Pierwsza wycena- 10 tys sosnowe, 12 tys z dębowe!!! Dziś był pan i na jutro wyceni, ale mówił coś o 5,5 tys sosnowe lub 6,5 tys z dębowe jeśli wyrównamy łuk angry.gif . Ale nie wyrównamy!

Pozdrawiamy



Odnośnie podłogówki koszty wykonania pewnie żadne, ale koszty ogrzewania? Mam też złe doświadczenia z podłogówką blisko odpływu prysznicowego, podczas długiej nieobecności i dość intensywnym grzaniu paruje woda z syfonu i zapachy z kanalizacji unoszą się w łazience. Należy pamiętać o zalewaniu syfonów !

Co do drzwi przerabiałem dokładnie to samo (ceny od 10 do 18 tys. zł), ostatecznie jednak wyrównałem łuk i zmniejszyłem otwór na 120, dzięki temu mam ok. 8 tys w kieszeni, za drzwi dębowe z zamkiem listwowym, dąb obłogowany, grubość 80 mm, wysokość 2,3 m szerokość otwory 1,2 m zapłaciłem 3,5 tys zł.
Myślę, że warto rozważyć zmianę chociaż nic nie sugeruje.

Pozdrawiam,

MAL

DSC01446.jpg

Edytowano przez MAL (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Witajcie kochani icon_smile.gif)
U nas powoli ale do przodu nasz domek nabiera kształtow i kolorów. Cieszymy sie z Waszych osiagnieć- oby do przodu icon_smile.gif)
O to zdjecia naszej Tercjuszki icon_smile.gif)

Przerobilismy ja nieco w srodku jak i na zewnatrz zrobilismy uzytkowe poddasze ,wole oczy i przede wszystkim rozsunelismy okna z przodu . Piszcie co u Was jak Wasze prace ??



Michale i Aniu zapraszamy do nas choc mamy dopiero stan surowy icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Witam Szanowni Tercjowicze!

Jak zima, jak rachunki za ogrzewanie i jak sobie radzicie z wentylacja?
Mieszkamy juz od sierpnia i uczymy sie wszystkiego od poczatku. Jeszcze duzo pracy na zewnatrz oraz na poddaszu.
Jednak pomalu do przodu z naciskiem na pomalu.

Pozdrawiam,

MAL
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witajcie,
długo nas nie było, ale dużo się działo.
Mieszkamy od października. Warunki początkowo spartańskie, ale z każdym miesiącem mały kroczek do przodu. Brakuje nam mebli, obudowy kominka, na sufitach w większości pomieszczeń żarówki w oprawkach i jeszcze wiele innych niedociągnięć, ale i tak jest super.
Całą zimę grzaliśmy tyko kominkiem z płaszczem wodnym. W domu jeszcze dużo wilgoci - jak zawsze w pierwszym roku. Temperaturę wewnątrz utrzymujemy w przedziale 20-23 stopnie i wietrzymy. Zima była w tym roku łaskawa. Spaliliśmy 9 metrów przestrzennych drewna bukowego. Teraz dokupiliśmy 3 mp lipy, ale to nie był dobry zakup. Okazała się być niezbyt sucha i nie chce się za dobrze palić, brudzi szybę. To jest frycowe, które trzeba zapłacić kupując drewno w lutym (nie dość że drogo to jeszcze jakość nie najlepsza). Kupiliśmy już 15 mp drewna na następny sezon - jesion.

Mamy też nowego członka rodziny - wabi się Baltazar i jest Rhodesianem.

DSC01446.jpg



Mój 10-letni syn dziś stwierdził, że fajnie jest mieszkać na wsi i cieszy się, że jest wieśniakiem icon_lol.gif

pozdrawiamy
Kinga i Jacek

PS Gdyby ktoś miał ochotę na odwiedziny to zapraszamy do Targowiska (ok 20 km na wschód od Krakowa).
Zdjęcia wnętrza umieszczę niebawem.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam wszystkich Fanów projektu tercja icon_smile.gif

Cały czas śledzę Wasze dokonania Dziękuję że powstało miejsce gdzie możemy wymienić się doświadczeniami i poczytać rad Tercjowych Ekspertów, którzy już mieszkają lub podziwiają własne domy. Fajnie, że jesteście icon_smile.gif)

Gratuluję wszystkim pięknych domów. Każda tercja jest cudowna icon_smile.gif

Mieliśmy zacząć budowę już kilka lat temu, niestety plany trochę się pokrzyżowały i ruszamy z budową dopiero teraz.

I tak w sobotę wjedzie koparka i zaczynamy fundamenty. icon_smile.gif)))) Nie mogę się doczekać.

Budujemy tercję zbliżoną do tercji 4 w rozmiarach 16 x 10,5 m, z użytkowym poddaszem. Wejście, wiatrołap, kuchnia, salon, wyjście na taras, czyli cała część dzienna prawie tak jak w tercji 2).
Link do komentarza
Dzięki icon_smile.gif Wrzucę zdjęcia jak tylko coś będzie widać, bo na razie rozpoczęcie robót opóźni się z powodu pogody :/ ach.... Kinga i Jacek założyliście rekuperator w domu? Wcześniej pisaliście coś o tym. Zdecydowaliście się? Jak się sprawuje? Jesteście zadowoleni? Jaki był koszt? pozdrawiam Ania
Link do komentarza
Witamy

Ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na reku , koszty instalacji wydawały się zbyt wysokie ale znajomi mają i są zadowoleni. Zdecydowaliśmy się również na kominek z płaszczem wodnym, bo dystrybucja ciepłego powietrza z salonu do ostatniego pokoju po nie ogrzewanym strychu mogłaby nie zdawać egzaminu, a teraz przy okazji palenia w kominku można jeszcze grzać wodę użytkową. Zrezygnowaliśmy z obniżenia salonu, i części ściany między salonem a ogrodem zimowym, ale o tym już chyba pisaliśmy, nie pamiętam to było tak dawno :-))

Pozdrawiamy
Kinga i Jacek
Link do komentarza
Prace nadal stoją :/ Pewnie ruszą dopiero po świętach :/

A tak swoją drogą czy jest jakaś szansa żeby odwiedzić kogoś kto zrealizował już stan surowy? Obojętnie kiedy, w tygodniu czy w weekend, rano czy wieczorem - tak żebyśmy nie zrobili zbyt wiele problemu. Kinga i Jacek czy Wasza propozycja jest nadal aktualna? icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam po dlugiej przerwie, dawno tu nie zaglądałem i cieszę sie ze forum dalej zyje ;O)

Zima byla lekka jednak spalilem od sierpnia do dzisiaj okolo 1200 m3 gazu na co, cwu i kuchnie.
Temperatura ok. 21-22 stC, dodatkowo ok. 4 mp drewna, glownie grab - polecam, troche drogi bo kosztowal 220 zl/ mp ale pali sie super i nie brudzi szyby. To fakt, trzeba wietrzyc i grzac grzac i wietrzyc. Dopiero w grudniu ocieplilem welna poddasze i zrobilo sie znacznie cieplej.

Obecnie dzialamy z trawka, ogrodzeniem no i tarasem oraz kostka- konca nie widac, ale przynajmniej jest juz zielono

Pozdrawiam,

MAL

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich Tercjowiuszy icon_biggrin.gif
Po przeczytaniu tego forum zdecydowaliśmy się budować Tercję5. Wcześniej w planach był Posejdon, potem kilka innych opcji ale nie mogliśmy dojść do porozumienia i dopiero ten dom spodobał się i mnie i mojemu mężowi icon_smile.gif
Fajnie, że forum jest takie aktywne i zamieszczacie tyle fotek i doświadczeń z fazy budowy.
Obiecuję się dołożyć ze swoimi.
Szukam jakiejś Tercji w odległości do 200 km od Warszawy -będziemy się budować w okolicach Grodziska Mazowieckiego i chętnie zobaczyłabym dom na żywo.
Na pewno zmieniam nieznacznie układ pomieszczeń na parterze, likwidujemy piwnicę, schody będą ze spocznikiem... dzisiaj powinien przyjść projekt i zaczynam prace z architektem.
Geodeta już działa, część pozwoleń już mam (droga, energia, woda, rozbiórka istniejących zabudowań) jestem na etapie poszukiwania projektanta ogrodu, bo chciałabym żeby pasował klimatem do domu.
Może ktoś ze starszych forumowiczów pochwali się jak zagospodarował otoczenie domu?

Acha - i najważniejsze, jakie garaże/budynki gospodarcze dostawiliście do Tercji, nic gotowego mi nie pasuje :(

I skąd braliście proste kolumny, znajduję same beczki (niefajnie).

Pozdrawiam serdecznie icon_smile.gif Kaśka
Link do komentarza
Cytat

Witamy na forum

Do nas jest 200 km z małym Hakiem.Zapraszamy do Targowiska, wstawiajcie zdjęcia, cieszcie się i dzielcie radością!!
Kuzynka i Jej chłopak ostatnio robili ogród w WAWIE jak coś to damy namiar.

Pozdrawiamy
Kinga i Jacek



Dzięki - ten "hak" to drugie 200 km icon_biggrin.gif jak się zrobi ładna pogoda, to mogę skoczyć na moto icon_smile.gif
Czy macie już uruchomioną tą reku? Słyszałam, że przy włączonej jest ciągły szum... gdzie zrobiliście wyloty, w ścianie czy w podłodze?
Ja mam strasznie wyczulony słuch i jeśli to faktycznie szumi to bym nie wytrzymała psychicznie...

Namiary na ogród CHĘTNIE!
Link do komentarza
Ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na reku. My mamy Tercję 2 dom prawie 20 metrów szerokości, i ktoś nam to odradził ze względu na spore odległości. Padło pytanie o proste kolumny- są takie kartonowe rury szalunkowe i wychodzi jak złoto.

namiar na ogród sab.pelka@gmail.com

Pozdrawiamy Edytowano przez jacek i kinga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam wszystkich forumowiczów!

Obecnie z żoną zastanawiamy się nad rozpoczęciem budowy Tercji.
Jakoś od początku projekt ten przypadł nam do gustu...
Ze względu na ogrzewanie paliwem stałym chcemy częściowo podpiwniczyć nasz dom.
Jesteśmy z Wielkopolski i byłoby miło zobaczyć taki dom w realu.
Interesuje nas Tercja ta 128m2.
Pozdrawiam

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam
Dawno się nie odzywałam. Chciałam wrzucić zdjęcia z robót fundamentowych, ale na razie stanęły.
W trakcie budowy wyszły istotne zmiany. Ze względu na spory spadek terenu na naszej działce kierownik budowy doradził
nam garaż pod domem, a nie w osobnym budynku jak sobie wcześniej wymyśliliśmy. Bałam się ze Tercja może na tym
stracić, ale ostatecznie się zdecydowaliśmy. Planuję zakamuflować garaż roślinami najbardziej jak będzie do możliwe.
W związku z tym, że będzie garaż, powstaną jeszcze 2 małe pomieszczenia piwnicy. Oczywiście trzeba było nanieść
zmiany do projektu i na razie czekamy na info ze starostwa. Wrzucam kilka fotek tego, co udało się do tej pory zrobić.


Poza tym zrobiliśmy kilka zmian w elewacji: dodaliśmy bawole oczy, zwęziliśmy, wydłużyliśmy i rozsunęliśmy okna tak, żeby
dom bardziej nawiązywał do staropolskiego dworku. Chcemy założyć także okiennice.

Rozważaliśmy pokrycie dachu wiórem osikowym, ale na żywo nie wygląda tak atrakcyjnie. Szkoda, bo cenowo jest świetnie :(
Zastanawiamy się jeszcze nad blachą z posypką ceramiczną (imitacja gontu drewnianego), ale cenowo wychodzi nie wiele
mniej niż dachówka więc chyba nie warto, zwłaszcza że z dachówką pewnie nic się nie będzie dziać przez wiele lat a z blachą
nie wiadomo ale a pewno nie wytrzyma tyle,
co ceramika. Jak sądzicie?



Jakiej wysokości zbudowaliście ściankę kolankową? Oryginalnie przewidziano 50 cm, rozważamy 70 cm. Myślicie, że proporcja
budynku na tym nie straci?








Poza tym chcę bardzo mocno podziękować Kindzie i Jackowi za przemiłe przyjęcie nas i oprowadzenie po ich Tercji.
Daliście nam mnóstwo cennych uwag i sugestii, z których już skorzystaliśmy icon_smile.gif Jeszcze raz bardzo dziękujemy icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gratulacje

Niech się mury pną do góry )))
Dach pokryty wiórem wygląda interesująco a już na pewno inaczej, jest też pewnie cieplejszy od blachy i dachówki. Piszesz że cena jest rewelacyjna to jest nad czym myśleć, pytanie ile wezmą panowie za robociznę. Nas dach wyszedł sporo, a mamy dachówkę. Pytacie o wysokość ścianki kolankowej, my mamy jak w projekcie choć też się zastanawialiśmy nad podwyższeniem ale panowie od dachów powiedzieli że trzeba by było zrobić nowe zestawienie materiału, chodziło o to że pionowe części konstrukcji dachu musiały by być dłuższe niż te, które zostały zamówione, a kolejna rzecz, żeby dom nie stracił proporcji pasowałoby wydłużyć tą część dachu, która wystaje poza obrys ścian. My mamy takie dylematy już za sobą czego i Wam Życzymy )))))

Na strychu jest i tak wystarczająco dużo miejsca, śmiało można wstawiać stoły bilardowe, flipery, urządzić salę kinową a na koniec pole do mini golfa. Wszystko zależy od pomysłowości $$$$ właściciela domu.

Pozdrawiamy
Kinga i Jacek Edytowano przez jacek i kinga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
A jeszcze jedna bardzo ważna sprawa, panowie murarze nie umrą z głodu jak nie dostaną zaliczki. Rozliczamy się za wykonaną pracę, nigdy na przód, no i oczywiście sprzątają po sobie, trzeba przygotować kosz na śmieci ( konserwy po śniadaniu, butelki po mineralnej, opakowania po kawie, herbacie, cukrze itd. ) oraz zbić z palet coś na podobieństwo kosza na puste worki po wapnie i cemencie. Jak coś jeszcze przyjdzie nam do głowy to będziemy pisać.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witamy

A zastanawialiście się może nad wybraniem Tercji 2 ? Dla czego pytam, salony są tej samej wielkości, kuchnie również łazienka w tercji 2 jest odrobinę większa a w dodatku ma na parterze 3 pokoje z czego dwa prawie 24 m. W sypialni można zrobić klatkę schodową i garderobę, a jest tylko 2,5 m szersza. Cała góra do zagospodarowania ????? Jak zabiłem klina to sorki ale kto wie czy klin nie wyjdzie na dobre.

Pozdrowienia dla obecnych i miejmy nadzieję przyszłych TERCJOWICZÓW
Link do komentarza
Jacek i Kinga icon_smile.gif powiedzcie mi, czy zostawiliście okna w pokojach i w salonie tak przy samej ścianie? Nie jest to niewygodne...?
Bo mam w Tercji 5 zagwozdkę, i chyba przebuduję ścianę między jadalnią i kuchnią, bo okno w jadalni jest wsadzone tuż przy ścianie - elewacja super, ale funkcjonalność takiego rozwiązania jakoś mi nie leży... gdzie miejsce na zasłonki? wiecznie w świetle okna... z boku...? Jak sobie z tym poradziliście?
Link do komentarza
Zostało jak w projekcie, w pokojach okna i tak są odsunięte od ściany o około 10 cm, w salonie na ścianie między kuchnią a właśnie salonem ma stanąć komoda ??? A kolejna sprawa jest taka że okna i tak są osadzane na lico z zewnętrzną powierzchnią pustaków i otwierają się do kąta prostego ( prawie ). Ale jak jest taka możliwość to faktycznie warto odsunąć się z oknami trochę od ściany bo faktycznie brakuje miejsca co wyszło podczas wieszania karniszy

Zadbaj o wysokość osadzenia okien od podłogi bo ktoś na forum miał problem z otwieraniem okna w kuchni, wyszło mu na wysokości blatu.

Pozdrowienia
Link do komentarza
Cytat

(...) Ale jak jest taka możliwość to faktycznie warto odsunąć się z oknami trochę od ściany bo faktycznie brakuje miejsca co wyszło podczas wieszania karniszy

Zadbaj o wysokość osadzenia okien od podłogi bo ktoś na forum miał problem z otwieraniem okna w kuchni, wyszło mu na wysokości blatu.

Pozdrowienia



No właśnie w Tercji 5 jest jeszcze gorzej niż w Tercji 2 - jak spojrzycie na rysunki parteru - okno między kuchnią i salonem jest w salonie dosłownie w ścianie - nie ma ani 1 cm przerwy - jakaś totalna porażka...
Teraz jak usiłuję sobie rozplanować urządzenie kuchni i salonu wychodzą mi takie kwiatki.
Okno jest na wysokości 80 cm od podłogi, ja chcę zrobić podłogówkę więc to też zajmuje miejsce.
Obecnie mam w domu blaty na wysokości 90 cm... też musiałam w gotowym domu wyciąć okno i wstawić mniejsze, bo blat wychodził w świetle okna, które było na wysokości 80 cm (!) teraz jest 15 cm powyżej blatu - było to o tyle łatwiejsze, że to było jedyne okno na ścianie i poza spartaczonym dokładanym tynkiem od zewnątrz dało się zrobić bez strat wizualnych dla domu, ale tutaj...
Podniesienie okien w kuchni oznaczałoby podniesienie okien na całej elewacji frontowej i bocznej...

Im dłużej przyglądam się temu projektowi tym więcej takich "kwiatków" dostrzegam - np. brak doświetlenia schodów - nie ma tam ani jednego okna... dołożyłam dwa dachowe, żeby nie włączać światła za każdym razem kiedy ktoś wejdzie na schody.

Mam wrażenie, że projekt został zrobiony przez mocno początkującego studenta architektury, który nigdy nie mieszkał w domku...
Z zewnątrz projekt jest super... ale środek... :(

Ponawiam swoją prośbę- jeśli ktoś buduje Tercję 5 bardzo proszę o kontakt.
Link do komentarza
To ja może jeszcze jednego gwoździka, w tercji 5 na rzucie piętra widać 4 punkciki a to oznacza nic innego jak to że w tych miejscach będą stały pionowe elementy konstrukcji dachu ( wydaje mi się że będzie ich więcej ale może się mylę ).
Możliwe jest też to że zostało to inaczej rozwiązane, ale co one miałyby oznaczać ?

A tych którzy budują prosimy oczywiście o chwalenie się postępami na budowie no i oczywiście zdjęcia dużo zdjęć!!!!!!!

Gorąco pozdrawiamy
Link do komentarza
Tych słupów drewnianych jest w sumie 8 z czego 3 schowane w ściankach działowych, ale pozostałe... jeden jest na wyjściu ze schodów (!) w poniedziałek będę widziała dokładnie jak to rozwiązał architekt adaptujący projekt, bo zmieniamy schody na proste ze spocznikiem i jakoś widzi mi się, że słup będzie na wylocie centralnie...
dwa słupy w sypialni - może uda się powiesić hamak... i po jednym w pokojach chłopaków. Murarz namawia mnie, żeby nie robić ich z drewna, tylko wylać z betonu. Jeszcze się nie zdecydowałam - tak samo namawia mnie na wymurowanie lukarn zamiast robienia ich z drewna...
No cóż, kasa zapłacona, dokumenty na ukończeniu... teraz wiem o co chodzi wszystkim, którzy robią projekty indywidualne...

Zdjęcia oczywiście będą - mnóstwo icon_biggrin.gif niech tylko budowa się rozpocznie.
Link do komentarza
Cytat

No cóż, kasa zapłacona, dokumenty na ukończeniu... teraz wiem o co chodzi wszystkim, którzy robią projekty indywidualne...

Zdjęcia oczywiście będą - mnóstwo icon_biggrin.gif niech tylko budowa się rozpocznie.



Ja nie ukrywam ,że Tercja 2 bardzo mi się podobała w postaci bryły. Ale wirtualny spacer mnie do niej zniechęcił.
A co do projektów indywidualnych - też bywają babole - ja np mam w projekcie słup pośrodku okna icon_smile.gif
Pozdrawiam tercjanów icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam

A skąd jesteście? Bo jak macie ochotę zobaczyć tercję na żywo to zapraszamy. Na temat wykorzystania strychu pisałem kilka postów wcześniej, wszystko zależy od pomysłowości $$$$$$ właściciela ))



Jacku zachodnia strona Krakowa, czyli prawie rzut beretem do Was. icon_smile.gif Bardzo chętnie byśmy skorzystali z Waszego zaproszenia. Napisz tylko kiedy możemy do Was podjechać.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

Albo nie budujecie, albo budujecie tylko nie robicie zdjęć, albo budujecie, robicie zdjęcia tylko się nie chwalicie :-)



Rozgryźliście mnie icon_biggrin.gif Buduję, robię zdjęcia ale się nie chwalę bo prace posuwają się w takim tempie, że nie nadążam ze zrzucaniem fotek na kompa icon_biggrin.gif
Ale żeby nie było, że nie jestem chętna do dzielenia się doświadczeniami.

Tak wyglądało to na początku - na działce były dwa budynki - olbrzymia stodoła i obora - obie do wyburzenia, gruz poszedł na drogę dojazdową:

DSC01446.jpg


zburzone budynki - kupa gruzu

DSC01446.jpg


tu już korytujemy drogę

DSC01446.jpg


lifting gruszek - będą po prawej stronie domu:

DSC01446.jpg


wytyczamy ławy fundamentowe - zdjęty tylko humus, bo robimy bez piwnicy i ziemia jest idealna do wykopania ręcznego ław:

DSC01446.jpg



budowa rusza:

DSC01446.jpg



ciąg dalszy nastąpi icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
No to lecimy dalej.
Budowlańcy ślicznie wykopali równiutkie ławy, zaszalowali. Na dno poszło 10 cm chudziaka (B15),
Na to 40 cm betonu B25

wykopane ławy zaszalowane:

DSC01446.jpg



zbrojenie pod kolumnami:

DSC01446.jpg



zbrojenie ław - kazałam im dołożyć wiązanie narożnika, bo chcieli zakończyć na krzyż

DSC01446.jpg



pierwszy kleks chudziaka:

DSC01446.jpg



beton B25

DSC01446.jpg



i gotowe icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg



cdn...
Link do komentarza
Kinga, Jacek, my już będziemy strop wylewać icon_biggrin.gif po prostu nie miałam czasu się z Wami podzielić postępami prac, bo posuwają się błyskawicznie.
Teraz właśnie Budowlańcy chcą mi odchudzić strop w stosunku do projektu gdzie jest różnej grubości - od 16 do 25 cm (najgrubszy nad salonem jeśli dobrze czytam projekt) do 15 cm po całości jednakowo... Będę jechać do KierBuda, żeby to ustalić.
Muszę im podać wysokość wylewki na piętrze, żeby schody mi się nie rozjechały... ech.. normalnie nie nadążam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...