Skocz do zawartości

Tercja / MTM Styl


Robertu

Recommended Posts

witam !!!!!chcę się podzielić z wami nowiną !!!!! icon_surprised.gif dostaliśmy pozwolenie i pozałatwiane mamy wszystkie potrzebne papiery !!!! w końcu !!!!hura !!!!!działka ogrodzona ,sprzęt zebrany na budowę !!!!! pani z geodezji była , koparka wykopała to co trzeba ,dziś kupiliśmy pręty i teraz będziemy je ciąć i wyginać czyli zbrojenie ,bloczki zamówione !!!! wszystko idzie z planem oby tak dalej icon_mrgreen.gif prawdę mówiąc mieliśmy nie zaczynać w tym roku ale plan się zmienił wprawdzie małymi kroczkami ale do przodu !!!! MY jesteśmy z woj lubuskiego pozdrawiamy TERCJOWICZÓW !!!!!! PS . Szczęśliwi !!!!!
Link do komentarza
Witam bardzo nowych uczestników forum. Marcines O - gratuluję i życzę siły- tej fizycznej i tej psychicznej ( bo przy budowie to trzeba i takiej i takiej )
Okipniak - faktycznie my wprowadzamy się lada dzień. Trwają ostatnie malowania, meble pomontowane, elewacja w toku.
Jak wiesz my budowaliśmy tzw. systemem gospodarczym. Koszt wybudowania i wyposażenia domu - to kwota ok. 350 000 zł .Mówię o kwocie przeznaczonej na budowę i wyposażenie domu ( kompletne) Przy czym podkreślam , że do budowy i wyposażenia domu użyliśmy materiałów średniej klasy ( czytaj żadnego chłamu z supermarketu) Za parę dni wrzucę fotki z wewnątrz i wyglądu elewacji.
Pozdrawiam i zachęcam do budowy

Robertu
Zaniepokojona jestem nieco twoją nieobecnością na forum.
Odezwij się , bo wszystko jest ok, prawda ????
Pozdrawiam i ściskam z życzliwością
Link do komentarza
Cytat

Robertu
Zaniepokojona jestem nieco twoją nieobecnością na forum.
Odezwij się , bo wszystko jest ok, prawda ????
Pozdrawiam i ściskam z życzliwością



Wywołany do tablicy melduję się icon_smile.gif.
Wszystko jest O.K. i dlatego ucichłem, po prostu jest tyle roboty, że nie mam kiedy uzupełnić mojego albumu, bo lato minęło i wstyd się przyznać nie zrobiłem fotki, teraz jesień złapałem ale nie mam kiedy fotek wstawić, oglądam na bieżąco wasze poczynania, i jestem pod wrażeniem. Oczywiście, bez kultury, wpraszam się, jak skończycie icon_smile.gif.

pzdr
Robert

P.S. Cieszę się, że wszystkim idzie do przodu.
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie do Roberto czy u ciebie też są piwnice pod całością?? Jeśli tak to jakiej grubości są ściany?? Pozdrawiam wszystkich serdecznie. icon_smile.gif



Witam,
piwnica jest pod: łazienką, "prawym" pokojem i korytarzem, taka, dla nas, jest wystarczająca, właściwie dla mnie, bo zrobiłem tam winiarnię, żona ma tylko ogórki (najlepsze tylko z piwnicy - tak mówi hehe..). ściany są odpowiednie dla wina, czyli 45 cm betonu bez ocieplenia i podłogi (piach). To daje mi stałą temperaturę i wilgotność przez cały rok.

pzdr
Robert
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystkich i ściskam serdecznie

Mieszkam już prawie 3 tygodnie i powoli przyzwyczajam do faktu że to mój dom ( bo też cały czas mam dziwne przeświadczenie że jestem u kogoś w gościnie) Na pewno jesteście ciekawi , jak wyszło i jak mieszka się w rezydencji ... Otóż jesteśmy cały czas , jakby na walizkach i nie do końca rozlokowani , więc trudno to do końca ocenić ale na pewno jest super Wkrótce umieszczę fotki i dokładniej wszystko opisze

Pozdrawiam
Link do komentarza
BeataWacek wielkie gratulacje icon_cool.gif , teraz koniecznie musicie wszystko zabrudzić, żeby domek nabrał Waszej duszy icon_smile.gif.

Poza tym, proponuję żebyście prześledzili ten temat od początku i przypomnieli sobie historię budowy Waszego domku. Najlepiej skopiuj to wszystko i wypal na CD, żeby dla potomnych było icon_wink.gif, ja takiego luksusu nie miałem.

Pamiętam, jak próbowałem coś utworzyć na forum MTM Styl, ale bezskutecznie. Moje fotki, które im wysłałem, przepadły. A dodatkowo forum się ciężko obsługiwało. Dopiero tutaj się udało, więc niech wszyscy piszą, ile chcą, im nas więcej tym lepiej. Wklejajcie foty, opinie, pytania. Dodatkowo promujcie nas wśród znajomych, wtedy będzie nas jeszcze więcej.

pzdr
ROBERTu
Link do komentarza
WITAM !!!! BeataWacek Również gratulujemy !!!! super sprawa juz mieszkać we własnym zbudowanym przez siebie domu !!ja juz sama nie mogę się doczekać tej chwili icon_smile.gif my już mamy zalane ławy cięzko było ale wszystko jest możliwe ! kopałam łopatą i kręciłam również zbrojenie !niczego sie nie boje, wszystko już wiem jestem pod tym względem doświadczona hahaha !!!teraz już tylko bloczki do góry i stop na ten rok !!!a póżniej ruszamy pełną parą icon_biggrin.gif pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam wszystkich
Poniżej zamieszczam kilka fotek z domu.
Pozdrawiam

Ps. Nie mam w domu jeszcze internetu, a w pracy nie mam czasu na rozpisywanie się ....



http://beatawacek.fotosik.pl/albumy/542903.html



Kilka, to skromnie powiedziane 55 szt. icon_wink.gif. Ładne fotki, prawda, że fajnie mieszka się u siebie po tylu dniach nerwów?
A czy z wanny już korzystaliście? Bo my tylko raz, jak się śpieszyliśmy i żona pod prysznicem, a ja w wannie szybkie mycie.
Link do komentarza
Witam wszystkich Tercjowiczów!!!! To ja poszukiwałam takiego klanu od prawie 2-ch lat, czytałam forum Muratora i tam było niewiele a tu proszę - są, budują, wybudowali i mieszkają. Pozdrawiam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif .
Od września mieszkamy, jeszcze nie jest wykończony ale to jest nasz dom i czujemy się w nim wspaniale. Jest to Tercja-3 z użytkowym poddaszem, koło Krakowa. Wstawię zdjęcia jak się wyuczę wstawiania i zrobię jakiś porządek w albumach.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich Tercjowiczów!!!! To ja poszukiwałam takiego klanu od prawie 2-ch lat, czytałam forum Muratora i tam było niewiele a tu proszę - są, budują, wybudowali i mieszkają. Pozdrawiam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif .
Od września mieszkamy, jeszcze nie jest wykończony ale to jest nasz dom i czujemy się w nim wspaniale. Jest to Tercja-3 z użytkowym poddaszem, koło Krakowa. Wstawię zdjęcia jak się wyuczę wstawiania i zrobię jakiś porządek w albumach.



Witajcie,

Miło, powitać kogoś nowego. Wstawiajcie fotki, wpisujcie, jakie zmiany wprowadziliście i jakie przygody mieliście z budową.
A do wstawienia fotek macie poniżej po prawej przycisk "Przeglądaj..." klikacie, wybieracie plik, który chcecie wstawić, a potem "Wyślij" i gotowe.

DSC01446.jpg




żeby wstawić fote w konkretne miejsce, należy umieścić tam kursor, potem rozwinąć listę "Zarządzaj aktualnymi załącznikami" i wybrać interesujący nas plik. Pojawi się w miejscu, gdzie był kursor.
Aha, fotki mają ograniczenie wielkości, dlatego ja trzymam się najmniejszej standardowej wielkości 640x480.
oczywiście wszystko to robimy w trybie odpowiadania na temat.

Jeszcze jedna fotka z pierwszym śniegiem tej... jesieni:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich klubowiczów i miłośników Tercji.Wraz z mężem również zdecydowaliśmy się na projekt domu Tercja,problem w tym,że jeszcze nie wiemy dokładnie która????(1,2,3,4)?Otóż chcielibyśmy dom o łącznej powierzchni 150metrów,ale koniecznie z poddaszem użytkowym,tak więc wysłaliśmy zapytanie do biura projektowego i tam pani odpowiedziała nam,że w zasadzie każdy projekt jest odpowiedni,ponieważ można jeden powiększyć a drugi zmniejszyć.Także dalej jesteśmy w kropce i kolejny problem jest w tym,że obecnie mieszkamy za granicą i bardzo częste przyjazdy ze względu na prace nie są możliwe a pod koniec stycznia przylatujemy na tydzień i chcielibyśmy złożyć wniosek o warunki zabudowy.Najpierw jednak strasznie chciałabym zobaczyć jakąś Tercje na żywo(to chyba normalne)i tu pytanie do Ani i Grzesia z Radomia czy już wasza Tercja stoi?Jeśli nie to może Robertu by mógł pokazać swoją Tercje?Ponieważ jesteśmy z Radomia jest to dla nas najbliżej.Mam również prośbe....czy mógły ktoś przedstawić mi całą procedure związaną z budową a raczej przed budową,tzn o jaki papier,wniosek krok po kroku muszę się starać i jaki jest czas oczekiwania.Zgóry dziękuje. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam po raz drugi wszystkich uczestników klanu!
Trochę czasu spędziłem czytając opisy i analizując zdjęcia zamieszczone przez Was na forum. Przez co trochę skomplikowałem życie architektowi dokonującemu wszelkich uzgodnień do projektu.
( Czy ktoś obiecywał że będzie lekko?) Lecz wiedząc od początku jakiego projektu szukam, mialem niejako ułatwione zadanie podczas rozmów z projektantami. Właśnie czekam za pozwoleniem na budowę i ... . I mam zamiar zacząć budować swoje małe miejsce na ziemi. Wybrałem projekt : Tercję 4.
Jak sądzę pewien kompromis potrzeb, marzeń z możliwościami. Zaczynam coraz mniej przepadać za kompromisami. Oczywiście było dla mnie jasne, że pewne zmiany muszą się dokonać. Tak więc poszeżyłem dom do 17m, podniosłem strop, wyrównałem poziom posadzek i zmieniłem lekko wielkość i układ pomieszczeń. Jak Ktoś w poprzednich postach napisał " zmiany mają pasować domownikom". Dzięki Państwa zjęciom i opisom uniknołem już na etapie projektu kilku wpadek za co jestem bardzo wdzięczny. Tak więc cierpilwie czekam na magiczny papier ze stosownymi pieczątkami, a dalej to już tylko jak wynika z niektórych opisów może być tylko gorzej. Lecz za to jaki cudowny będzie finał i smak zwycięstwa. Puki co na mojej działce leży śnieg. Zdjęcie poniżej. Pozdrawiam serdecznie i do uslszenia na forum. Przemko.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam po raz drugi wszystkich uczestników klanu!
Trochę czasu spędziłem czytając opisy i analizując zdjęcia zamieszczone przez Was na forum. Przez co trochę skomplikowałem życie architektowi dokonującemu wszelkich uzgodnień do projektu.
( Czy ktoś obiecywał że będzie lekko?) Lecz wiedząc od początku jakiego projektu szukam, mialem niejako ułatwione zadanie podczas rozmów z projektantami. Właśnie czekam za pozwoleniem na budowę i ... . I mam zamiar zacząć budować swoje małe miejsce na ziemi. Wybrałem projekt : Tercję 4.
Jak sądzę pewien kompromis potrzeb, marzeń z możliwościami. Zaczynam coraz mniej przepadać za kompromisami. Oczywiście było dla mnie jasne, że pewne zmiany muszą się dokonać. Tak więc poszeżyłem dom do 17m, podniosłem strop, wyrównałem poziom posadzek i zmieniłem lekko wielkość i układ pomieszczeń. Jak Ktoś w poprzednich postach napisał " zmiany mają pasować domownikom". Dzięki Państwa zjęciom i opisom uniknołem już na etapie projektu kilku wpadek za co jestem bardzo wdzięczny. Tak więc cierpilwie czekam na magiczny papier ze stosownymi pieczątkami, a dalej to już tylko jak wynika z niektórych opisów może być tylko gorzej. Lecz za to jaki cudowny będzie finał i smak zwycięstwa. Puki co na mojej działce leży śnieg. Zdjęcie poniżej. Pozdrawiam serdecznie i do uslszenia na forum. Przemko.




Cieszę się, że nasze opisy pomogły. Doradzę jeszcze, żadnych kompromisów, to Twój dom na całe życie, chyba że planujesz sprzedać w najbliższym czasie. Ja mam dwa kompromisy i za każdym razem, jak na nie patrzę, to myślę o wymianie, na szczęście baterie w łazience i drzwi wewnętrzne można wymienić bez wielkich remontów. Znam wiele osób, które zgodziły się na kompromisy w czasie budowy, a teraz tylko narzekają i mówią, że gdyby zaczynali od nowa, to.... i leci cała lista zażaleń, tylko wtedy powinni stanąć przed lustrem icon_smile.gif.
A ja mam ciepło i przyjemnie, bo tak planowałem. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Cieszę się, że nasze opisy pomogły. Doradzę jeszcze, żadnych kompromisów, to Twój dom na całe życie, chyba że planujesz sprzedać w najbliższym czasie. Ja mam dwa kompromisy i za każdym razem, jak na nie patrzę, to myślę o wymianie, na szczęście baterie w łazience i drzwi wewnętrzne można wymienić bez wielkich remontów. Znam wiele osób, które zgodziły się na kompromisy w czasie budowy, a teraz tylko narzekają i mówią, że gdyby zaczynali od nowa, to.... i leci cała lista zażaleń, tylko wtedy powinni stanąć przed lustrem icon_smile.gif.
A ja mam ciepło i przyjemnie, bo tak planowałem. Pozdrawiam.


Witam serdecznie!
Kompromisy to niejako wypadkowa możliwości w czasie. Oczywiście sa elementy które rzutują na późniejszą eksploatację na wygląd i estetykę domu, a które to bez sporych nakładów i bałaganu nie sposób zmienić. Lecz są miejsca gdzi człowiek jest zmuszony do samo ograniczenia z przyczyn oczywistych.
Mam świadomość tego co mnie czeka (może nie do końca) takiej małej wojenki gdzie rannych się nie zabiera. Jestem już lekko zaprawiony w boju z urzędnikami. Wszelkie uzgodnienia i formalności zajely mi jakieś 26 miesięcy. Od kategorycznej odmowy wydania zgody na warunki zabudowy poprzez innych świętych do urzędu archeologa i zody na prace ziemne. Jak wspomniałem czekam za magicznym podpisem. W dole zdjęcie mojej drogi do celu. Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam wszystkich!Wraz z mężem wybraliśmy projekt Tercja 1.Budowę rozpoczęliśmy w 2008 roku.Jesteśmy bardzo zadowoleni. W naszym domku wprowadziliśmy kilka zmian:-nie ma małej łazienki za to kotłownia jest większa i wejście do niej jest od holu,-podłogi są na jednym poziomie przez co salon wydaje się jeszcze większy,- nie ma ściany z luksferów i zmieniliśmy taras.Teraz jesteśmy na etapie krycia dachu dachówką.Przesyłam kilka fotek.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Bardzo dawno nic nie pisałam i widzę że u większości chyba prace nieco się spowolniły. To pewnie przez zimę , a nie przez brak ochoty na budowanie. Oj, ubiegła zima była lepsza do budowy ( wszak u nas na budowie w ubiegłym roku prace szły pełną parą ) My jesteśmy na etapie " radosnego mieszkania" i ciągłego wykańczania . Wiele jest jeszcze do zrobienia ( lampy, obrazy, gadżety i takie tak ...) ale pieniędzy jest coraz mniej , więc to trwać będzie jeszcze trochę. A tu już wkrótce wiosna i ruszą pracę na zewnątrz ( ogrodzenie, ogród, kostka) więc powtarzam w kółko mężowi aby kończył środek , czym denerwuję go niezmiernie.
Dom jest świetny - a ponieważ nasza rodzina to tylko 3 osoby i pies - to jest dla nas i wygodny. Życie dzienne zasadniczo skupia się w salonie i kuchni ( bo to praktycznie jedna przestrzeń) Dużo palimy w kominku ( z którym mamy niestety problemy - bo często się przegrzewa i woda w rurach gotuje. Mąż rozpuścił wici o przyczynę takiego stanu, ale każdy mówi co innego . W końcu trzeba jednak będzie coś z tym zrobić.
Świetna jest spiżarka - można tam upchnąć wszystko co nie mieści się w kuchni i lodówce. CUDO.
Świetna jest też garderoba ( którą ja mam zrobioną z holu) Tam prasuję , dosuszam pranie, magazynuję itp.

TERCJA TO ŚWIETNY DOM Z KLIMATEM . A JESZCZE GDY MIESZKAJĄ TAM ŚWIETNI LUDZIE - TO TO JEST DOPIERO PRAWDZIWY DOM.
I TAKI JEST WŁAŚNIE NASZ .....

EKSPLOATACJA - koszty ogrzewania domu gazem + kominek to ok. 700 zł / msc. DLA MNIE DUŻO , ALE PIERWSZA ZIMA PODOBNO NIE ODDAJE RZECZYWISTYCH KOSZTÓW OGRZEWANIA DOMU. Nie ocieplony strop i stosunkowo mokre mury - robią swoje ( temperatura w dzień utrzymywana jest na 19 - 20 C w nocy 19C)

KOSZTY BUDOWY - ogólnie zliczając , do tej pory koszt budowy , wykończenia i wyposażenia domu to daje to kwotę ok. 350 000 zł ( system gospodarczy, średniej jakości wykończenie , bez działki) TO DAJE BARDZO ROZSĄDNĄ KWOTĘ, UWZGLĘDNIAJĄC ŻE MIESZKANIE U NAS 4 POKOJOWE TO KWOTA OK. 250 000 ZŁ ( OK. 70 M2 )

http://beatawacek.fotosik.pl/albumy/577662.html - kilka nowych zdjęć z nowymi elementami domu...


Robertu - jak z twoim przyjazdem. icon_biggrin.gif
Zapraszam serdecznie, rusz się z domu icon_biggrin.gif
Zapraszam z Paniami icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

witam ! wszystkich ! po długiej przerwie nie pisałam nic ponieważ prace staneły na czas zimy ! ale na nasz klan tercjowiczów wchodzę co kilka dni (-: Mam pytanie do ,,gabik ,, - jaki koszt już ponieśliście stanu surowego TERCJI tak ja pokazaliście na zdjęciach ! ( bez działki ) ????


Witam !Łączny koszt wliczając wszystkie materiały razem z dachówką i rynnami oraz koszt pracy wykonawców to 120tyś zł. Nie wiem czy dużo czy tak akurat, gdyż nie mam pojęcia jakie były koszty budowy (na tym samym etapie) innych TERCJI.
Link do komentarza
Cytat

Robertu - jak z twoim przyjazdem. icon_biggrin.gif
Zapraszam serdecznie, rusz się z domu icon_biggrin.gif
Zapraszam z Paniami icon_biggrin.gif




Nie zapomniałem, ale właśnie przechodzimy grypę, a raczej powrót do zdrowia po grypie.
Moja duża dziewczyna w 7 m-cu ciąży uchroniła się przed grypą dzięki czosnkowi, ja przechorowałem "zwykłą" grypę, a najgorzej mała, złapała ode mnie moją grypę plus żołądkową w przedszkolu. Po tygodniu całkowitego poszczenia dopiero zaczyna jeść. Trochę czasu upłynie zanim wróci do wagi sprzed choroby. Ale na pewno was odwiedzimy.
Link do komentarza
Witam wsystkich!
Liczyłem już, że dostanę z końcem sycznia wyśniony papier ze starostwa, a tu kolejne poprzeczki i kolejne dokumenty do uzupełnienia. Mam tylko cichą nadzieję że nie opóźni to zbytnio moich planów. Po mału kończę rozmowy z wykonawcami. Proszę napiszcie jak prowadzicie prace budowlane. Lepiej Waszym zdaniem brać osobne ekipy, czy jedną ( o ile się sprawdzi) lecz rozliczać sie za kolejne etapy?
Do miłego, pozdrawiam!
Link do komentarza
NIE PŁAĆ ZALICZEK I RAT W TRAKCIE ROBOTY, TYLKO PO SKOŃCZONEJ ROBOCIE!!!!!
Przepraszam, że krzykiem, ale wykonawcy są..... (poczytaj wcześniejsze posty). Do tego nigdy nie przestawaj szukać nowej ekipy, ponieważ zawsze, jak zwrócisz na coś przykrego uwagę, to obecna ekipa może zostawić Cię z zaczętą robotą i wtedy problem gotowy. Różne cuda miałem na swojej budowie. Najgorzej miałem z architektem ten zrobił wszystko, jak chciałem i oddał mi dokumenty dopiero, jak zagroziłem sądem.
Link do komentarza
Cytat

NIE PŁAĆ ZALICZEK I RAT W TRAKCIE ROBOTY, TYLKO PO SKOŃCZONEJ ROBOCIE!!!!!
Przepraszam, że krzykiem, ale wykonawcy są..... (poczytaj wcześniejsze posty). Do tego nigdy nie przestawaj szukać nowej ekipy, ponieważ zawsze, jak zwrócisz na coś przykrego uwagę, to obecna ekipa może zostawić Cię z zaczętą robotą i wtedy problem gotowy. Różne cuda miałem na swojej budowie. Najgorzej miałem z architektem ten zrobił wszystko, jak chciałem i oddał mi dokumenty dopiero, jak zagroziłem sądem.



Witam Robertu!
Dziękuję za rady. Ja na szczęście z architektem nie miałem problemów. Chyba, że kwiatki wyjdą w trakcie pracy.
Lecz jak na razie to współpraca układa się dobrze. Jest kila miejsc gdzie jeszcze nie jestem zdecydowany jaki wariant wybrać. Umówiliśmy się że w trakcie budowy zostaną one zmienione. A w celu złożenia dokumentów w starostwie musieliśmy mieć pracę zakończoną.
Mam pytanie do Ciebie, Ty jak sądzę z tego klanu pierwszy się wprowadziłeś do własnego domu. A więc czy Twoim zdaniem salon nie jest trochę za niski? Co zmienił byś teraz w domu? Oczywiście mam na myśli elementy, które budując dom po "poprzednikach" można zmienić czerpiąc z dobrych rad i cudzych błędów.
Przemko.
Link do komentarza
Cieszę się, że mogę pomóc. Zmieniam różne rzeczy, właściwie to dodaję: w korytarzu między pokojami a salonem dodałem mały grzejnik (pisałem w pierwszym poście), w "prawym" i "lewym" pokoju pod każdym oknem grzejnik, ponieważ przy bardzo niskich temperaturach czuć wymianę powietrza przy oknach, przy których nie ma grzejników. Dla mnie salon jest odpowiedni (h=3,0m), nie potrzebuję wyższych pomieszczeń. Poza tym nic innego nie przychodzi mi do głowy, ponieważ budowałem bez kompromisów icon_wink.gif.
Aha, średnica komina min. 180, o tym też pisałem.

Dodam jeszcze, że do wymiany sposób wentylacji, grawitacja przy użyciu otworów z boku komina, to pomyłka, chyba, że ktoś lubi chłodny nawiew zimą. Ten model ciągnie tylko przy "dobrym" kierunku wiatru. Rozwiązanie w moim przypadku to "portki" lub różne inne wariacje typu turbowent poprawiające ciąg.
Link do komentarza
Cytat

Cieszę się, że mogę pomóc. Zmieniam różne rzeczy, właściwie to dodaję: w korytarzu między pokojami a salonem dodałem mały grzejnik (pisałem w pierwszym poście), w "prawym" i "lewym" pokoju pod każdym oknem grzejnik, ponieważ przy bardzo niskich temperaturach czuć wymianę powietrza przy oknach, przy których nie ma grzejników. Dla mnie salon jest odpowiedni (h=3,0m), nie potrzebuję wyższych pomieszczeń. Poza tym nic innego nie przychodzi mi do głowy, ponieważ budowałem bez kompromisów icon_wink.gif.
Aha, średnica komina min. 180, o tym też pisałem.

Dodam jeszcze, że do wymiany sposób wentylacji, grawitacja przy użyciu otworów z boku komina, to pomyłka, chyba, że ktoś lubi chłodny nawiew zimą. Ten model ciągnie tylko przy "dobrym" kierunku wiatru. Rozwiązanie w moim przypadku to "portki" lub różne inne wariacje typu turbowent poprawiające ciąg.



Witam Robertu!
Chciałem zapytać Ciebie, czy w Twoim projekcie "Tercia" wysokość w salonie jest jak piszesz 3m czy 2,9 m?
Może coś przeoczyłem przeglądając projekty.
Pozdrawiam Przemko.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam !!!!!! gratuluję przemysław1 icon_biggrin.gif najważniejszego papierku !!! i najbardziej oczekiwanego !!!!! u nas nic ciekawego przez pogodę jaka wciąż trwa czyli zima chociaż pomału wszystko już zaczyna topnieć i mamy nadziej że ruszymy dalej z budową naszej Tercji bo wszystko już czeka z niecierpliwością icon_biggrin.gif !!!!!!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
witam ! my po przerwie zimowej ruszyliśmy dalej z budową a raczej ze skończeniem fundamętu icon_biggrin.gif !!! nie spieszy nam się więc robimy pomału i dokładnie icon_biggrin.gif . Mam pytanie !? prawdopodobnie zrezygnujemy z małej łazienki bo tam by mogły być schody na górę bo w innych miejscach raczej by nie mogły być? a w drugiej łazience? musimy podjąć decyzje juz teraz w jakich miejscu musi być toaleta ,wanna i prysznic ? i ciężko mi juz teraz podjąć tę decyzję icon_confused.gif . Może ktoś podpowie jak rozwiązał to ! albo prześle jakieś zdjęcia ? My budujemy zwykłą TERCJĘ 128m
Link do komentarza
Cytat

witam ! my po przerwie zimowej ruszyliśmy dalej z budową a raczej ze skończeniem fundamętu icon_biggrin.gif !!! nie spieszy nam się więc robimy pomału i dokładnie icon_biggrin.gif . Mam pytanie !? prawdopodobnie zrezygnujemy z małej łazienki bo tam by mogły być schody na górę bo w innych miejscach raczej by nie mogły być? a w drugiej łazience? musimy podjąć decyzje juz teraz w jakich miejscu musi być toaleta ,wanna i prysznic ? i ciężko mi juz teraz podjąć tę decyzję icon_confused.gif . Może ktoś podpowie jak rozwiązał to ! albo prześle jakieś zdjęcia ? My budujemy zwykłą TERCJĘ 128m




Cześć
Mając przekład 2 łazienek ( swojej i Robertu) widzę jak różnie można rozwiązać aranżację wnętrz.
U nas jest duża, przestronna łazienka , u Robertu raczej mała.
Myślę że u nas doskonałym pomysłem było wyrzucenie - kotłowni - na poddasze , przez co wygospodarowaliśmy dużą wnękę , wykorzystaną na szafę z zabudowaną pralką i koszem na bieliznę.
W mojej galerii jest mnóstwo zdjęć z łazienki, można więc spojrzeć jak to wygląda. U nas duża , narożna wanna jest pod oknem , zaraz przy wejściu jest toaleta i obok umywalka , zmieściła się również duża kabina prysznicowa.
No ale my nie likwidowaliśmy toalety na schody i mamy małą łazienkę dla gości .

Robertu - czy ty jesteś już podwójnym ojcem ???? może ????
Wszystko dobrze ????
Mocno całuję i pozdrawiam --- nie całujemy wszyscy , żeby nie było że tylko ja.

Ja czekam na wiosnę !!!! Kurczę jak wstałam dzisiaj to znowu było biało !!! Ta zima to jakaś nienormalna jest !!!
Teraz znowu stopniało i słońce świeci .
Tak czekam na tą wiosnę, bo chcę trochę porządku koło domu zrobić. Zamówiłam tuje , na początku kwietnia chcę sadzić , mąż myśli o skończeniu ogrodzenia ( 3 stron- bo na front nie mamy kasy) trzeba ziemi nawieść , zasiać trawę i nieco zagospodarować przód domu i zrobić jakieś klomby pod oknami . I taki mam plan na ten rok.
Nic więcej, bo podobno kryzys idzie , idzie, idzie....... i jak przyjdzie ... to wtedy się zobaczy ...... icon_biggrin.gif

Pozdrawiam wszystkich i życzę aby kryzys was nie dopadł
Link do komentarza
Witam ! dziękuję za odpowieć ! icon_biggrin.gif wszystkie rury porozkładaliśmy tak jak w projekcie a zmiany zrobimy w czasie budowy, kotłownia zostaje na swoim miejscu tylko wejście zrobimy w po prawej stronie czyli w pierwszym przedpokoju ,w łazience zamurujemy wejście które jest na projekcie łączące kotłownie , małej łazienki prawdopodobnie nie będzie bo będą schody na górę , w przyszłości chcemy tam zrobić 2 pokoje i łazienkę dla naszych chłopców !.Prysznic zostawimy tak jak jest na projekcie tylko będzie w dużej łazience mam nadzieje że wszystkie nasze zmiany nie zakłócą 'cm " icon_biggrin.gif !!!
Mam jeszcze pytania !beatawacek !my również chcemy powiększyć okna bo raczej wydają się nam za małe ! czy ty jesteś zadowolona ze swojej decyzji ? i o ile je powiększyliście ? Pozdrawiam !
Link do komentarza
Witam Wszystkich bardzo serdecznie!
Przyłączam sie do pytania o okna (ich wielkość). Sam mam mieszane uczucia, więc proszę o opinie. Zwłaszcza Te osoby ktore już mieszkają lub mają stan zamknięty domu, gdzie widać ilośc światła wpadającą do pomieszczeń.
Puki co zmagam sie z wykopem i majstrem od wodociągu. Pozdrawiam Przemko.
Link do komentarza
W naszej Tercji okna zostały powiększone - co uważamy było słuszną decyzją .
W projekcie są okna 150 / 120 a my zrobiliśmy 150/150 a w salonie 150/180 + okno balkonowe 180/200 ( co spowodowało że salon jest bardzo jasny i nasłoneczniony) Zdecydowanie doradzam powiększenie okien - doradzam jasne kolory ścian - bo jest wówczas świetliście, przyjemnie i miło ................ icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
WITAM ! my w tą sobotę już skończyliśmy fundamęt !!!!! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif zrobiona wylewka !!! aż miło patrzeć icon_biggrin.gif najbardziej ciężka praca, za bardzo tego nie widać bo wszystko w ziemi ale satysfakcja WIELKA !!!!teraz trochę przerwy bo czekamy na murarzy którzy obok stawiają mury ! ale to w niczym nam nie stoi na przeszkodzie bo nam się nie spieszy icon_biggrin.gif pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Mam jeszcze pytanie do Tercjowiczów !!!????? myślimy nad zmianą stropu betonowego na drewniany icon_surprised.gif ! czy ktoś z was już zrobił taką zmianę? albo pamięta jaki koszt poniósł ze stropem betonowym ?



Witam marcines0!
Myślałem o stropie drewnianym, (lecz o takim tradycyjnym krzyżowym, masywnym). Sądzę, że zapłaciłbym bardzo dużo.
A i tak mam wątpliwości czy z czasem nie miałbym efektu skrzypienia i prężenia. Raczej jestem przekonany że tak. Przecież to jest drewno a w domu wraz ze zmianą pór roku zmienia sie wilgotność. Tak czy inaczej mam podniesioną wysokość w świetle kondygnacji i zastanawiam się nad przymocowaniem stropu (nie do końca imitacji lecz nie spełniającego funkcji nośnych do sropu beteonowego. Zastanawiam sie nad wyborem ferta lub odmiany czy płyty zamówione na wymiar. Pozdrawiam Przemko!
Link do komentarza
Witam wszystkich budujących i mieszkających!
Po długiej przerwie, czyli, jak przyszła wiosna i czas kontynuacji budów, znalazłem trochę czasu na pisanie.
Odpowiadając Beacie - jeszcze jest nas troje, ale czwarte jeszcze ze dwa tygodnie i będzie z nami icon_biggrin.gif.
Nasza łazienka jest zdecydowanie mniejsza od waszej.

Odnośnie drenażu, to ja go zrobiłem, jak już mieszkaliśmy, ponieważ w piwnicy zrobił się basen. Cały domek dookoła sprytny operator koparki i ja z ojcem zrobiliśmy w 8 godzin. Następnego dnia naprawdę, czułem, że żyję icon_wink.gif. Obecna wiosna jest bardzo hojna w wodę, ponieważ nie pamiętam tak wysokiego poziomu wód gruntowych od 8 lat!
Studnia, która miała być zrzutową okazała się kubkiem wygrzebanym w glinie, więc konieczne było zastosowanie pompy z pływakiem. Oto kilka fotek, jak dużo wody jest w tym roku:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Podając w litrach, to drenaż ściąga jakieś 200 l wody w ciągu 10 min, czyli na godzinę 1200 l. Tyle wody nigdy nie było.

Na koniec kilka fotek wiosny:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam marcines01
Trochę zazdroszczę Wam zakończenia tego etapu. Ja nie mogę zacząć ponieważ mam problem z wysoką wodą gruntową.
Zastanawiam się jak obejść ten problem na wypadek utrzymującej się dłużej wód gruntowych. Pozdrawiam!



Jeżeli teraz masz problem z wodą, to potem może być jeszcze gorzej. Moja propozycja zainwestować dodatkowo 3000,- i zrobić drenaż przed budową, czyli wytyczyć budynek, a następnie 2m od budynku zrobić wykop, ułożyć drenaż i spokojnie możesz za 3 - 4 dni wchodzić na budowę, miejsce, gdzie będzie stał budynek będzie wysuszone (oczywiście pod warunkiem, że drenaż wkopiesz min. 2,5m pod powierzchnię). I ostatnia uwaga, tylko miejsce budowy będzie osuszone, wszystko inne będzie mokre, więc samochody z materiałem raczej nie wjadą.

Beatawacek, dzięki za przygarnięcie icon_wink.gif na te dwie godzinki.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...