Skocz do zawartości

Tercja / MTM Styl


Robertu

Recommended Posts

Ach… Tercja to obok projektu Opus jeden z naszych ulubionych projektów, którego... nie będziemy budować. Nie prezentowałby się dobrze na naszej 25 metrowej działce (67m długości), więc musieliśmy postawić na skromniejszy dom w stylu dworkowym. Niemniej pozdrawiamy wszystkich budujących Tercję i dziękujemy za wiele ślicznych fotek. Część Waszych praktycznych porad można z powodzeniem zastosować w innych domach w stylu dworkowym, za co serdecznie dziękujemy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam,

Wczoraj zakończyliśmy zmagania z dachem.

Powierzchnia dachu po obmiarze 270m2, nadbitka 60m2, drewniany ganek, dwa wole oczka, 4 okna dachowe, wyłaz kominiarski, dwa kominy (dymowy i spalinowy + 5 wentylacji) z ławami, dwa kominki wentylacyjne.

Materiały:

- Dachówka karpiówka Koramic - angoba brąz,
- rynny GALECO Stal i obróbki Aluminium w kolorze ciemny brąz - RAL 8019,
- Kominy - systemowe Schiedel + cegła klinkierowa szczelinowa i pełna Terca Dresden brąz/antracyt,
- Okna Fakro FTP-V 78x140 cm.


Zmieniłem układ okien dachowych w porównaniu do wcześniej omawianego schematu (łazienka z 2=>1 i duży pokój z 3=> 2) w sumie z 6 na 4 + oczywiście wole oczka.

Po podsumowaniu faktur podzielę się z Wami ilościami i kosztami.

Pozdrawiam,

MAL

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez MAL (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich!

Przymierzamy się do zakupu projektu Tercji 2. Jak wiadomo na samym początku jest więcej pytań niż odpowiedzi. W związku z tym szukamy osób które zaczęły lub zakończyły budowę Tercji gdyby była taka możliwość podjechania, porozmawiania, obejrzenia budowy bylibyśmy bardzo wdzięczni. icon_biggrin.gif

Mieszkamy w woj.wielkopolskim, miasto Leszno

Pozdrawiam
Roman



Witam
Budujemy Tercje w Gnieźnie zmienilismy troszeczke projekt . Wyszło fajnie......
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam
Budujemy Tercje w Gnieźnie zmienilismy troszeczke projekt . Wyszło fajnie......



Witam Wszystkich Forumowiczów. Jesteśmy tutaj "nowi" i w sierpniu zaczynamy budowę Tercji 5. Bardzo chętnie skorzystamy ze wszystkich porad i podpowiedzi doświadczonych budowniczych Tercji.
Monika i Julek-my również jesteśmy z Gniezna-którą Tercję budujecie? Czy byłaby możliwośc spotkac się i podyskutowac na temat budowy? Bylibyśmy bardzo wdzięczni.
Pozdrawiamy wszystkich!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam,

Po przeczytaniu tego forum, a zwłaszcza po obejrzeniu zdjęć, zdecydowalismy się na Tercję. Jest śliczna, mała, funkcjonalna. Bardzo dziekuję ze zamiesciliscie tyle pięknych zdjęc zwłaszcza beatawacek, Robertu, Mal, karolek i inni.

Mam tylko pytanie gdzie i jakie zrobić schody na poddasze, i czy muszę wprowadzac te zmiany do projektu, czy też mozemy to zrobić na własną ręke (chodzi mi o koszty, bo w biurze projektowym wycenili nam te zmiany na jakies 800 zł). To samo pytanie mam do tych okienek w dachu wole oko, czy też musimy je wprowadzac do projektu. A czy w ogóle można zamiast tego wole oka zrobic w dachu takie jaskółki czyli takie okna z malym trójkątnym daszkiem jak w Tercji 3 bez wprowadza ich do projektu??

Błagam kogoś o radę. A jak macie jeszcze jakies zdjęcia to proszę chwalcie się bo az miło sie jej ogląda. Tez bym juz chciała mieć swój kąt, ale jeszcze długa droga przede mną, ale dzięki temu forum sporo się dowiedziałam.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Po przeczytaniu tego forum, a zwłaszcza po obejrzeniu zdjęć, zdecydowalismy się na Tercję. Jest śliczna, mała, funkcjonalna. Bardzo dziekuję ze zamiesciliscie tyle pięknych zdjęc zwłaszcza beatawacek, Robertu, Mal, karolek i inni.

Mam tylko pytanie gdzie i jakie zrobić schody na poddasze, i czy muszę wprowadzac te zmiany do projektu, czy też mozemy to zrobić na własną ręke (chodzi mi o koszty, bo w biurze projektowym wycenili nam te zmiany na jakies 800 zł). To samo pytanie mam do tych okienek w dachu wole oko, czy też musimy je wprowadzac do projektu. A czy w ogóle można zamiast tego wole oka zrobic w dachu takie jaskółki czyli takie okna z malym trójkątnym daszkiem jak w Tercji 3 bez wprowadza ich do projektu??

Błagam kogoś o radę. A jak macie jeszcze jakies zdjęcia to proszę chwalcie się bo az miło sie jej ogląda. Tez bym juz chciała mieć swój kąt, ale jeszcze długa droga przede mną, ale dzięki temu forum sporo się dowiedziałam.



Witam,

Wszystkie zmiany w zakupionym projekcie wprowadził oczywiście architekt na etapie jego adaptacji - koszt adaptacji projektu i wykonania planu zagospodarowania działki wyniósł 1400 zł - 2009 rok. Resztę nieistotnych zmian może wprowadzić kierownik budowy, na etapie realizacji, jednak przed zakupem projektu należny sprecyzować wszystkie potencjalne zmiany aby otrzymać pisemną zgodę od autora projektu.
W moim przypadku schody zaplanowałem w centralnej części domu z wejściem z salonu ( w załączeniu zdjęcie). Wole oczka zostały również zaznaczone na planie bez ich precyzyjnego zaprojektowania, wykonali to cieśle w trakcie realizacji - mam nadzieję, że zgodnie ze sztuką ;o). Uważam więc, że architekt może naszkicować proponowane lukarny na projekcie, a panowie od dachu wykonają je prawidłowo podczas budowy.

Pozdrawiam,

MAL

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam,

Mal bardzo dziękuję za odp, a także za wszystkie Twoje posty, które są bardzo rzeczowe, konkretne i fachowe. Bardzo pomocny był dla nas Twój post na temat dokładnych kosztów budowy, i pozwolił nam mniej więcej określic na ile mozemy sobie na razie pozwolić.

Czytałam też Twój post na temat: ściana jednowarstwowa z 44 a ściana dwuwarstwowa z ociepleniem. Pisałeś tam ze lepiej dwuwarstwowa z ociepleniem. Zastanawiam się nad tym, bo wszyscy bardzo zachwalają ten porotherm 44, ze jest taki super, ze całe ściany oddychaja i nie ma mowy o jakiejs wilgoci, grzybach itp. nawet za 30 lat, ze nie trzeba tego ocieplac, ze zimą jest cieplutko a latem chłodno. Nasza kierowniczka budowy tez sie do tego przychyla, i ja tez coraz bardziej, ale cena jest kosmiczna, okolo 10zł za jeden pustak. Pisałes równiez, ze koszt otynkowania takiej sciany jednowarstwowej a ocieplenia dwuwarstwowej niewiele się różni. Ja dodam tylko że mój brat ma firmę która zajmuje się ociepleniem domów, i zrobiłby mi to po kosztach. Mnie zalezy zeby było wszystko dobrze i solidnie, ale tez musimy liczyć sie z kosztami. Co radzisz, tak zeby było jak należy, ale też zeby cenowo wyglądało to przystępnie.

Ja przyznam, ze mnie juz od tego wszystkiego głowa boli, a jeszcze nie zaczelismy, ale jest tyle decyzji które trzeba podjąć na tym etapie, a najgorsze ze człowiek nie ma o tym wszystkim bladego pojęcia. A opinie bywają tak bardzo podzielone. Kogo słuchać??? Myślę ze tych, którzy do niedawna przechodzili przez to samo co my teraz. Są na bieżąco i mają doświadczenie. Mimo wszystkich trudności i tak jestem szczesliwa, że moze za rok, a moze za dwa będe miec swoj domek, swoje miejsce.

Pozdrawiam bardzo gorąco (u nas w mieszkaniu dziś 38 stopni)
Link do komentarza
Witam,

Dziękuję za uznanie ;o)

Odnośnie technologi budowy ścian, wybór materiału to indywidualna sprawa, dlatego nic oczywiście nie sugeruję.

Ja osobiście wybrałem ścianę dwuwarstwową, której wykonanie nie wymaga dużej precyzji i dokładności od wykonawców, ponieważ wszystkie potencjalne błędy (spoiny, wieńce, nadproża) czyli w czasie eksploatacji mostki termiczne, są korygowane warstwą docieplania. Dodatkowo ważny jest współczynnik przenikania ciepła całej przegrody i wreszcie domu, który powinien być jak najniższy i wpłynie ostatecznie na klasę energetyczną budynku (zakres A-G) zapisaną w certyfikacie energetycznym.

Poniżej przykładowe wyliczenie wskaźnika dla różnych przegród, źródło (http://www.spytajfachowca.pl/pytanie/172/Jaki-powininen-byc-wspolczynnik-przenikalnosci-ciepla-dla-sciany-zewnetrznej)

- ściana jednowarstwowa Porotherm 38 cm - 0,41 W/(m2*K)
- ściana dwuwarstwowa: pustak ceramiczny 25cm + styropian 12 cm - 0,29 W/(m2*K)
- ściana trójwarstwowa: pustaki szczelinowe U220, wełna mineralna 15 cm, cegła kratówka K-3 - 0,22 W/(m2*K)

Pozdrawiam i życzę samych właściwych wyborów oraz rzetelnych fahofcuf ;o)

MAL


Cytat

Witam,

Mal bardzo dziękuję za odp, a także za wszystkie Twoje posty, które są bardzo rzeczowe, konkretne i fachowe. Bardzo pomocny był dla nas Twój post na temat dokładnych kosztów budowy, i pozwolił nam mniej więcej określic na ile mozemy sobie na razie pozwolić.

Czytałam też Twój post na temat: ściana jednowarstwowa z 44 a ściana dwuwarstwowa z ociepleniem. Pisałeś tam ze lepiej dwuwarstwowa z ociepleniem. Zastanawiam się nad tym, bo wszyscy bardzo zachwalają ten porotherm 44, ze jest taki super, ze całe ściany oddychaja i nie ma mowy o jakiejs wilgoci, grzybach itp. nawet za 30 lat, ze nie trzeba tego ocieplac, ze zimą jest cieplutko a latem chłodno. Nasza kierowniczka budowy tez sie do tego przychyla, i ja tez coraz bardziej, ale cena jest kosmiczna, okolo 10zł za jeden pustak. Pisałes równiez, ze koszt otynkowania takiej sciany jednowarstwowej a ocieplenia dwuwarstwowej niewiele się różni. Ja dodam tylko że mój brat ma firmę która zajmuje się ociepleniem domów, i zrobiłby mi to po kosztach. Mnie zalezy zeby było wszystko dobrze i solidnie, ale tez musimy liczyć sie z kosztami. Co radzisz, tak zeby było jak należy, ale też zeby cenowo wyglądało to przystępnie.

Ja przyznam, ze mnie juz od tego wszystkiego głowa boli, a jeszcze nie zaczelismy, ale jest tyle decyzji które trzeba podjąć na tym etapie, a najgorsze ze człowiek nie ma o tym wszystkim bladego pojęcia. A opinie bywają tak bardzo podzielone. Kogo słuchać??? Myślę ze tych, którzy do niedawna przechodzili przez to samo co my teraz. Są na bieżąco i mają doświadczenie. Mimo wszystkich trudności i tak jestem szczesliwa, że moze za rok, a moze za dwa będe miec swoj domek, swoje miejsce.

Pozdrawiam bardzo gorąco (u nas w mieszkaniu dziś 38 stopni)

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witajcie.
Relacje z przygotowań do budowy:

2011-07-29 Koszenie przed geodetą

DSC01446.jpg



2011-07-30 Tyczenie domu - pomagaliśmy dzielnie

[attachment=11053:DSC03068.JPG]

DSC01446.jpg



2011-08-02 Droga dojazdowa- rzecz niezbędna

DSC01446.jpg

[attachment=11046:DSC03126.JPG]

2011-08-03 Wozimy gruz czym się da i skąd się da
[attachment=11048:DSC03145.JPG]

DSC01446.jpg



2011-08-04 Jeszcze 2 wozy gruzu + 1 auto gruzu i 2 auta żużlu i droga gotowa :-)

DSC01446.jpg

[attachment=11049:DSC03182.JPG]

Dziś zapłaciliśmy już za stal i zaliczkowaliśmy beton.
Jutro zaczynamy!!! K O P A Ć
Przynajmniej mamy taką nadzieję bo dziś padało i trochę jest mokro. Edytowano przez jacek i kinga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
U D A Ł O S I Ę -wczoraj budowa ruszyła icon_mrgreen.gif

O 7 rano panowie zaczęli kopać.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Koparka pracowała 7,5h i o 14:30 wykopy były gotowe.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Przywieźli stal więc reszta robiła zbrojenie.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Pan góral przywiózł też drewno na szalunki.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Padła decyzja "dziś zalewamy". Pierwsza betoniarka przyjechała o 18. Ostatnia odjechała o 22. W ziemię weszło 55m3 betonu!!!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Oczywiście w fundament powrzucaliśmy groszówki (tak na wszelki wypadek) żeby pieniądze domu się trzymały icon_lol.gif

DSC01446.jpg



Dzień długi i męczący, ale UDANY.

Pozdrawiam i... jadę na budowę - dziś szalują!!! icon_biggrin.gif Edytowano przez jacek i kinga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam!
Ostatnio pisałam, że w piątek 13 icon_biggrin.gif sierpnia wylaliśmy resztę fundamentów i urządziliśmy ognisko na działce.
Potem przez trzy dni było tylko polewanie wodą. Tak naprawdę polewaliśmy tylko 2 dni, bo w trzeci wyręczyła nas natura - padał deszcz.

DSC01446.jpg


We wtorek 17.08 wieczorem zadzwoniłam do majstra i umówiłam się na rozszalowywanie na środę. Rano na budowie stawił się majster z jednym pomocnikiem i zaczęli rozszalowywać. Tymczasem Jacek z Tatą robili kanalizację.

DSC01446.jpg


Doszło tez do małej spinki z majstrem. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze! Majster chciał więcej, bo jak powiedział "będzie musiał do tego dołożyć". Nie daliśmy się - wcześniej widział plany i działkę i cena została uzgodniona. Dostał tylko 1000zł zaliczki jako wyraz dobrej woli, w następny dzień obiecaliśmy mu następny 1000zł, ale reszta po skończeniu pierwszego etapu, czyli po podbetonce. Najbardziej nie leżały mu fundamenty pod zewnętrzne filary. Bronił się jak mógł, żeby tylko nie kopać, ale jak wiadomo najlepszą motywacją są pieniądze. W czwartek Jacek z Tatą kończyli kanalizację, wybijali gwoździe z desek, a ja malowałam fundamenty Dysperbitem.

DSC01446.jpg


Ok. 14:00 pojawił się majster przemyślał sprawę i postanowił, że w piątek robimy podbetonkę. Przywieźliśmy 2 auta pospóły do wibrowania, zamówiliśmy na piątek jeszcze 2 i oczywiście koparkę. W piątek od rana zaczęli wsypywać najpierw ziemię, potem pospółę i wibrować. O 16:00 miał przyjechać beton, ale nieszczęsne fundamenty pod filary spowodowały opóźnienie. O 18:00 zaczęli zalewać, a ok. 20:00 zakończyli. 20:15 wiecha i koniec fundamentów!!!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Teraz znowu 2 dni polewania wodą.
W poniedziałek 22.08 zaczynają murować. Kupiliśmy już papę i lepik. W poniedziałek rano przyjedzie piasek, pustaki, cement i wapno. I zaczynamy stawiać mury. W środę nastepny transport pustaków i pełnej cegły. Kominy też już zamówione. NIECH SIĘ MURY PNĄ DO GÓRY!!!
Pozdrawiam wszystkich Tercjowiczów i innych obserwatorów.
Odezwę się jeszcze na pewno. Edytowano przez jacek i kinga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam wszystkich Tercjowiczów

A zwłaszcza aktywnych ostatnio Jacka i Kingę icon_smile.gif

Planujemy również rozpocząć budowę Tercji 2 jesteśmy właśnie w trakcie dokumentacji - mamy nadzieję na wiosnę rozpocząć budowę.

Jesteśmy ciekawi ile Jacku i Kingo kosztowały was same fundamenty? (beton, stal, robocizna)

Zaczynamy liczyć, przeliczać, kalkulować :-)

Pozdrawiamy i życzymy szybkiego ukończenia Tercji :-) Edytowano przez Kasia i Andrzej (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witajcie,
długo się nie odzywaliśmy, bo czasu jakoś ostatnio brakuje.

Witajcie Kasiu i Andrzeju!
Pytacie o koszt fundamentów. Szczegóły wysłałam wam na e-maila, a ogólnie wygląda to tak:
91m3 betonu - w ziemię, w szalunki i na podbetonkę
220kg drutu fi 6 i 760kg fi 12 drut wiązałkowy 10kg - dużo zostało (ok połowę), bo nie robiliśmy wieńca górą (u nas fundament lany do ziemi w wykop i szalowany tylko nad ziemią- żadnych bloczków betonowych)
do szalunku potrzeba ok 5m3 desek i 200kołków
4 auta spóły do zasypania fundamentów, resztę zasypaliśmy naszą ziemią tą z wykopów fundamentowych
2x20kg dysperbitu do pomalowania fundamentów
praca koparki 7,5h pracy
rury kanalizacyjne
wynagrodzenie robotników 4000zł

razem ok 30 000zł
Pamiętać trzeba jeszcze o kosztach wstępnych icon_rolleyes.gif adaptacja projektu do działki, tyczenie domu przez geodetę, utwardzona droga dojazdowa do budowy

gdybyście chcieli pytać o szczegóły to piszcie- jesteśmy na bierząco.

A gdzie będziecie budować Tercję?

pozdrawiamy
Kinga i Jacek

P.S. U nas zbroją płytę - może już w sobotę zalejemy
Link do komentarza
Pięknie, klub żyje i mam nadzieję, że dopóki są chętni do budowania Tercji temat nie umrze.
Ja niewiele się udzielam, ponieważ już trochę czasu minęło i moje doświadczenia mogą być niezbyt aktualne. Niemniej jednak zaglądam tutaj i cieszę się, przeżywanymi po raz kolejny radościami spowodowanymi powstającym gniazdkiem rodzinnym.
Gratuluję wszystkim odważnych decyzji, które pozostawią trwały ślad w historii Waszych rodzin.
Pamiętajcie o bardzo ważnym warunku: ŻADNYCH KOMPROMISÓW. Każda ugoda, to potem ciągłe "gdybanie", jak by było, gdy to zrobić inaczej. Ja z żoną nie szliśmy na ugody i teraz twierdzimy, że mamy idealny dom. Oczywiście wszystkie rozwiązania były wcześniej dokładnie przemyślane i dzięki temu nic nie przerabialiśmy od czasu zamieszkania.
Jeszcze raz powodzenia wszystkim i dużo sił, bo na końcu jest najciężej.
Pozdrawiam.
R.P.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Witajcie Tercjowicze
Cieszymy się że mogliśmy dołączyć do grona ludzi o podobnych gustach budowlanych.
Tercja podoba nam się od dawna ale decyzję że to jest ten projekt podjęliśmy miesiąc temu. od razu okazało się że w naszej okolicy stoją już trzy sztuki .Co ciekawe każda inna różniące się detalami ale w końcowym efekcie wizualnym różne.
Beata miała okazję już zwiedzać jedną w piątek, bo akurat trwały tam prace zabezpieczające stan zamknięty przed zimą, a okazało się że to dom ludzi których znamy.
Jesteśmy jeszcze w fazie wytyczania gruntu pod budowę z większego kawałka ziemi i cieszymy się że nie będziemy aż tak ograniczeni wielkością działki.Myślimy też o budowie garażu podobnego do domu i umieszczeniu tam kotłowni. W samym domu musimy zrezygnować ze schodów w salonie ( mimo że nam się to podoba) i o zaadoptowaniu poddasza oraz połączenia łazienki z pomieszczeniem gospodarczym dla uzyskania dużej łazienki.
Mamy nadzieję że skorzystamy z wielu Waszych doświadczeń zdobytych na budowach
Pozdrawiamy
Beata i Grzegorz
Link do komentarza
Witajcie
Cieszymy się że nie zapadliście w zimowy sen i będzie od kogo doświadczenia przez zimę zbierać.
Myślimy o postawieniu tercji 4,ale po wprowadzeniu pewnych zmian -niewielkich zmian związanych ze specyfiką naszej rodziny. Musimy mieć równe podłogi i szersze drzwi. Miejmy nadzieję że ruszymy z budową w przyszłym roku.
Tak ,że mamy trochę czasu żeby dowiedzieć się od Was i innych tercjowiczów co w trawie piszczy.
Pozdrowionka z południowej wielkopolski
Beata i Grzegorz
Link do komentarza
Witajcie Kasiu i Andrzeju!

Koszt naszego dachu o powierzchni 315m2:

MATERIAŁ
impregnowane drewno na więźbę 10700zł (550zł/m3)
deski na podbitkę 2500zł (25zł/m2)
dachówka z rynnami i resztą akcesoriów: 19700zł (Tondach marsylka czerwona angoba)
impregnat do podbitki: 730zł (altax kolor pik)
gwoździe: 400zł (potworna ilość ich weszła!!!)
jeszcze jakieś 100zł na krążki do szlifowania, zszywki do takera, wiertełka i folię pod belki

ROBOCIZNA
19000zł dach +3000zł za podbitkę (z rzeźbieniem i szlifowaniem belek)

Do całości należy jeszcze doliczyć kominy tzn. zależy jakie będziecie robić. U nas są zwykłe systemowe Leiera oklejone styropianem 2cm, potem klej i siatka i to pokryte akrylowym pucem w kolorze białym. Góra okuta blachą w kolorze dachu.
Ale oczywiście może być coś innego np klinkier więc ceny materiału i robocizny też różne.

Pozdrawiamy i życzymy dużo samozaparcia :-)
Nie dajcie się wykonawcom!!

Kinga i Jacek Edytowano przez jacek i kinga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dziękujemy
Życzymy Wam i reszcie forumowiczów "Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2012 roku .Szybkiego wykańczania swoich Tercji bez kłopotów z fachowcami po najniższych cenach i przeprowadzki do swoich nowych gniazdek
Beata i Grzegorz


Dziękujemy
Życzymy Wam i reszcie forumowiczów "Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2012 roku .Szybkiego wykańczania swoich Tercji bez kłopotów z fachowcami po najniższych cenach i przeprowadzki do swoich nowych gniazdek
Beata i Grzegorz
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam wszystkich!

Planujemy podjąć sie wyzwania jakim jest budowa Tercji 4 icon_smile.gif

jestesmy na etapie zbierania informacji o kosztach takiej budowy, na ile kosztorysy podawane przy projekcie na różnych stronach są według was życiowe i realne?

Budować będziemy systemem gospodarczym, mamy kilka znajomych osób które trudnią się budownictwem i z chęcią nam na pewno pomogą.

Interesuje nas natomiast koszt materiałów z jakim musimy się liczyć. Czy według was 200k bez robocizny jest realnym kosztem na materiały aby doprowadzić dom do stanu surowego zamkniętego z oknami, drzwiami zewn. + może zrobić instalacje wszystkie w środku?

dzięki za pomoc!
Link do komentarza
Witam,

Baaardzo dawno tutaj nie zaglądałem, ale widzę, że temat cały czas się rozwija i przyciąga nowych "Tercjowiczów".

Odpowiadając "jestemwszkole", jeżeli będziesz używał tylko najtańszych materiałów, to powinno wystarczyć, ale czy takie postępowanie ma sens? Decyzja należy do Ciebie. Bardziej proponuję zakup materiałów na przedpłatę właśnie teraz w marcu, można bardzo dużo utargować i ustawić realizację na późniejszy termin.
Link do komentarza
Witam! " jacek i kinga" zwracam się szczególnie do Was, ponieważ zauważyłam że jesteście z Targowiska. Wybraliśmy tak jak Wy projekt Tercja 2, jesteśmy w 99% zdecydowani na właśnie ten, ale przed ostateczną decyzją bardzo byśmy chcieli taki domek zobaczyć na żywo. Bardzo bym prosiła o jakikolwiek kontakt z Waszej str w razie możliwości obejrzenia domu. Podaję swój e-mail: kaskabed15@interia.pl Pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedź icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Analizuję możliwość wykonania Tercji z bali drewnianych. Czy jest na naszym forum ktoś, kto wykonał taką opcję?




Za nami chodził kanadyjczyk ale nie wiem czy dostępne plany w tej technologii.Pewnie zostaniemy przy tradycyjnej, bo raczej trudno o dobrą ekipę wykonawców w tej technologii.
Link do komentarza
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "Tercja"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt do 30.04.2012 przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza
Witamy wszystkich, tych nowych i tych zasłużonych icon_smile.gif.

My w poprzednim tygodniu mieliśmy Panów od prądu, i mamy już pociągniętą instalację na słupie do skrzynki, oraz dociągnięty kabelek do domu wraz ze skrzynką bezpiecznikową. Teraz czekamy na fakturę z elektrowni i będziemy mieli światłość.

W planach mamy centralne, i tu pytanie do Szanownych mieszkańców Tercji ???.
Jaką ilość kaloryferów, i w którym miejscu w pokojach macie pozakładane. Bo zastanawiam się czy gdzieś nie dołożyć, kaloryferów.

Pozdrawiam

Jacek i Kinga

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witam Was,

może jakiś wątek o instalacjach np.: elektrycznej i wod-kan + CO. Jestem właśnie na tym etapie i zaczyna mnie bolec głowa, tzn. wiem, że nic nie wiem :o/

Dla przykładu:

Instalacja elektryczna + domofon + 6 x TV: robocizna 3000zł + osprzęt 6000 zł (2 rozdzielnie, osprzęt 7 różnicówek, nadprądowe, przepięciowy B+C, gniazda i włączniki Legrand CARIVA). (oczywiście Kanlux do wymiany na Legranda) ;o//

WOD-KAN i CO - rozprowadzenie i połączenie instalacji (2 zestawy podtynkowe, 9 grzejników, 1 kanałowy i 4 obwody podłogówki) przygotowanie po podłączenie kotła gazowego i kominka z płaszczem wodnym - cena robocizny 4900 zł + 7700zł materiał (oczywiście bez grzejników, kotła, kominka, zaworków i baterii itd). A ile jeszcze, who knows?

Czekam na Wasze doświadczenia

Pozdrawiam,

MAL

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez MAL (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...