Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

Nie ma historii konta do pokazania lub ten komentarz był edytowany przez moderatora.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie mierzylem ile jest do wyrównania, obawiam się że sporo. Na poddaszu nikt tam raczej nic nie planował i w jednym rogu na oko widać że kilka centymetrów jest wyżej. Musze sobie dozować te wszystkie informacje, bo potem spać nie mogę. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
    • zenek - widziałeś ten link ode mnie, na koncu było wyliczenie nośności ściany i były tez układy ze ścianami niesymetrycznymi. Co ty chcesz udowodnić "zwyczajowo"? Cegła, bloczek, dodatkowe zbrojenie bednarką, to wszystko ma znaczenie. Jeżeli ściana wytrzyma z zapasem bezpieczeństwa obciążenie od stropu to oprzec można, jeżeli nie wytrzyma to nie można. Nad czym tu debatować. Przeciez wiadomo, ze nikt nie buduje ścian zewnętrznych 12 cm z pół cegły  z wielu względów, ale w pomieszczeniu taka ściana może stanowić dodatkową podporę w pewnym zakresie obciążenia. Jakim zakresie - no takim, jaki wyjdzie Ci z wyliczeń. Strop tez przekazuje w punkcie podparcia pewne obciazenie - jakie - no wyjdzie z wyliczeń i co tu jeszcze nie jest jasne? Wiedza akademicka i chyba na tym zakończymy dywagacje  - można nie można, trzeba, nie wolno. http://il.pw.edu.pl/~kwal/BO/BOI_Mat1 O Chińczykach powiadasz - nie zrozumiałeś, że rozwalacie kolejny temat, który ktos czyta i próbuje zasięgnąć jakiejś wiedzy a Wy tu znowu cyrk robicie. Ja mam za wami latać i usuwac posty, w których dorośli faceci nie mogą kulturalnie wymienic kilku zdań bo zaraz na noże idzie. Czyta cała Polska a nawet Chińczycy. Przegapiłeś nawałnicę spamów czcionką zza Wielkiego Muru lub z Korei?
    • Pytanie jest proste jak drut - czy strop żelbetowy mozna oprzeć na ścianie o grubości 12 cm z cegły. Wiadomo, że strop ma ok 3 m. Dla mnie nie ma problemu, żeby odpowiedzieć - nie, nie można. Odpowiednia grubość ściany z cegły  będzie 25 cm. Nie musze tego liczyć - WIEM! Tak jest przyjęte w podręcznikach i zwyczajowo. Nie jestem konstruktorem - nie muszę tego liczyć. Ale wiem, że nigdy bym nie proponował konstruktorowi zastosowania cegły 12 jako podparcia stropu zelbetowego o szer. 3 m (ani drewnianego) - nie tylko ze względu na wytrzymałość, ale i na tęgość muru (oczywiście są dodatkowe jeszcze czynniki - ale pozakonstrukcyjne). No i na wspomnianą zasadę - zwyczajowe stosowanie pewnych wymiarów - które nie są zwyczajem utartym przy kuflu piwa - tylko opartym na tradycji - a tradycja na doswiadczeniu. To jest tak, jak przy tradycyjnej więźbie drewnianej - nikt nie liczy przekroju płatwi, stolca czy murłaty, albo krokwi - jeśli dach jest typowy. Przyjmuje się typowe, zwyczajowe wymiary.   A więc nadal pytanie do ekspertów: 1. Czy można oprzec strop żelbetowy na ściance ceglanej 12 cm grubej? 2. Pytanie dodatkowe takie: - jeśli można? - to czy dlaczego nie stawia się domów z cegły (bloczka) 12 cm? Oszczędnie, szybko, tanio. Przecież w takim razie bloczki 20 cm, cegła 25, czy pustak 18cm ze wzmocnieniem szkieletem zelbetowym - to czysta rozrzutność.     
    • Gość Henry
      Te na aku to takie zabawki tylko. 20-30 min.i klapa bo na tyle wystarcza prądu.
    • Pełna zgoda, wiem coś o tym i tez tak uważam. Nie mam dywanów w domu. Kurzołapek pełno w domach. Bez dywanu mogę sie obejsć.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...