Skocz do zawartości

Działka jest, co dalej?


Recommended Posts

Witam,

Kupiliśmy działkę i teraz pytanie co dalej? 🤔

Sprawdziliśmy, że nasza działka nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Bedziemy wysylać wniosek o decyzję o warunkach zabudowy, ale czekamy za geodetą by sporządził mapki, które musimy załączyć do wniosku.

Z racji, że obok naszej działki jest niewielka rzeczka, mamy podmokły teren to musimy podnieść teren na ok. 50-80cm (do wysokości drogi). 

Wydaje mi się że wybudowanie fundamentów np. z bloczków komórkowych i wtedy podniesienie terenu będzie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Ale co po kolei?

Co dalej gdy już otrzymamy decyzję o warunkach zabudowy, jakie formalności, jakie czynności? Będę wdzięczna za każdą poradę i informacje.

Link do komentarza

Radzę pospieszyć się z rozpoczęciem formalnym budowy. Rząd szykuje ustawę która uniemożliwi budowę domów na działkach nieobjętych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jeżeli działka nie sąsiaduje z działką na której jest postawiony jakiś budynek.

 

Powiedział mi o tym mój znajomy który pracuje w rządzie oraz dodatkowo coś znalazłem na stronie biura projektów w którym chcę kupić projekt. 

 

https://z500.pl/abc/31671,marzysz-o-wyjatkowym-domu-pod-lasem-z-dala-od-wscibskich-sasiadow-lepiej-sie-pospiesz.html

Link do komentarza

Jeżeli dla danego terenu jest uchwalony MPZP to nie ma możliwości na budowę ani uzyskania WZ dla działki która nie jest ujęta w planie.

Warunkiem aby uzyskać WZ było  aby sąsiednia działka była zabudowana było i jest jak na razie w przypadku gdzie nie ma planu dla tego terenu.

1 godzinę temu, Dominika Chojnacka napisał:

Sprawdziliśmy, że nasza działka nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Czyli dla tego terenu gdzie jest Wasza działka mam rozumieć, że jest MPZP. 

 

1 godzinę temu, Dominika Chojnacka napisał:

Z racji, że obok naszej działki jest niewielka rzeczka, mamy podmokły teren to musimy podnieść teren na ok. 50-80cm (do wysokości drogi). 

To należy zgłosić.

1 godzinę temu, Dominika Chojnacka napisał:

Wydaje mi się że wybudowanie fundamentów np. z bloczków komórkowych i wtedy podniesienie terenu będzie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Źle Ci się wydaje, na ściany fundamentowe bloczki betonowe, bloczki komórkowe a w zasadzie bloczki z betonu komórkowego na ściany powyżej gruntu.

1 godzinę temu, Dominika Chojnacka napisał:

Co dalej gdy już otrzymamy decyzję o warunkach zabudowy, jakie formalności, jakie czynności? Będę wdzięczna za każdą poradę i informacje.

Najpierw załatw aby działka była ujęta w MPZP, a zanim to załatwisz to dużo wody upłynie w tej rzeczce koło Twojej działki. Do tej pory dużo, oj dużo w przepisach może sie zmienić.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...