Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Dominika Chojnacka

Działka jest, co dalej?

Recommended Posts

Witam,

Kupiliśmy działkę i teraz pytanie co dalej? 🤔

Sprawdziliśmy, że nasza działka nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Bedziemy wysylać wniosek o decyzję o warunkach zabudowy, ale czekamy za geodetą by sporządził mapki, które musimy załączyć do wniosku.

Z racji, że obok naszej działki jest niewielka rzeczka, mamy podmokły teren to musimy podnieść teren na ok. 50-80cm (do wysokości drogi). 

Wydaje mi się że wybudowanie fundamentów np. z bloczków komórkowych i wtedy podniesienie terenu będzie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Ale co po kolei?

Co dalej gdy już otrzymamy decyzję o warunkach zabudowy, jakie formalności, jakie czynności? Będę wdzięczna za każdą poradę i informacje.

Radzę pospieszyć się z rozpoczęciem formalnym budowy. Rząd szykuje ustawę która uniemożliwi budowę domów na działkach nieobjętych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jeżeli działka nie sąsiaduje z działką na której jest postawiony jakiś budynek.

Powiedział mi o tym mój znajomy który pracuje w rządzie oraz dodatkowo coś znalazłem na stronie biura projektów w którym chcę kupić projekt. 

https://z500.pl/abc/31671,marzysz-o-wyjatkowym-domu-pod-lasem-z-dala-od-wscibskich-sasiadow-lepiej-sie-pospiesz.html

Jeżeli dla danego terenu jest uchwalony MPZP to nie ma możliwości na budowę ani uzyskania WZ dla działki która nie jest ujęta w planie.

Warunkiem aby uzyskać WZ było  aby sąsiednia działka była zabudowana było i jest jak na razie w przypadku gdzie nie ma planu dla tego terenu.

1 godzinę temu, Dominika Chojnacka napisał:

Sprawdziliśmy, że nasza działka nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Czyli dla tego terenu gdzie jest Wasza działka mam rozumieć, że jest MPZP. 

Z racji, że obok naszej działki jest niewielka rzeczka, mamy podmokły teren to musimy podnieść teren na ok. 50-80cm (do wysokości drogi). 

To należy zgłosić.

Wydaje mi się że wybudowanie fundamentów np. z bloczków komórkowych i wtedy podniesienie terenu będzie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Źle Ci się wydaje, na ściany fundamentowe bloczki betonowe, bloczki komórkowe a w zasadzie bloczki z betonu komórkowego na ściany powyżej gruntu.

Co dalej gdy już otrzymamy decyzję o warunkach zabudowy, jakie formalności, jakie czynności? Będę wdzięczna za każdą poradę i informacje.

Najpierw załatw aby działka była ujęta w MPZP, a zanim to załatwisz to dużo wody upłynie w tej rzeczce koło Twojej działki. Do tej pory dużo, oj dużo w przepisach może sie zmienić.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jeżeli nie spróbujesz to sie nie dowiesz czy masz dwie lewe czy dwie prawe ręce   Nie martw się, najgorzej zacząć, jak zaczniesz to i skończysz   Dzięki za słowa uznania  
    • Mi się na pierwszy rzut oka nie podobają te schody biegnące wzdłuż przybudówki. Jeżeli nie masz parcia na ten dom to sobie odpuść, nie masz pojęcia ile kosztuje mieć święty spokój.  Jeżeli nie znajdziesz ani jednego argumentu przeciw aby to kupić to kupuj, w innym przypadku  ja bym podziękował.
    • Czy przeczytałeś to co napisałeś? masło maślane. Nie ma żadnej zmiany funkcji, to tylko i wyłącznie Twoje koloryzowanie przepisu, jest zmiana sposobu użytkowania obiektu a nie zmiana funkcji, bo takiego czegoś nie ma po prostu. Trzymaj się nazewnictwa takiego jak jest w art 71 PB na które się tak bardzo powołujesz. Pokaż mi gdzie w tym art 71 jest wzmianka o zmianie funkcji. Niekompetencją jest to że wprowadzasz nazewnictwo którego nie ma w PB.
    • Nic nie odpinaj bo sterowanie pogodowe to bardzo dobra sprawa.  U Ciebie występuje taka huśtawka temperaturowa, bo masz za wysoką krzywą grzania. Musisz wejść w ustawienia serwisowe i obniżyć na 1 lub nawet na 0,9. Porównywałem ten wykres krzywych grzania od Vaillanda z krzywymi od Wolfa i mniej więcej się pokrywają, dlatego rzucam konkretnymi liczbami, bo sam mam piec Wolfa.  Ale tak na 100% procent to trudno dobrze doradzić bo nawet nie wiem jaką masz faktycznie nastawioną tę krzywą grzania. Możesz ją zobaczyć w ustawieniach fabrycznych wyświetlając na sterowniku kolejne nastawy fabryczne. Serwisant to zazwyczaj nic nie ustawia albo na pałę i ma w nosie ile piec będzie palił. Jak zmniejszysz krzywą grzania to będziesz miał mniejsze spalanie gazu i będzie ono przebiegać bardziej wydajnie bo będzie lepsza kondensacja. Ogólnie rzecz biorąc taka huśtawka temperaturowa jest bardzo niekorzystna i wpływa na większe zużycie gazu, a najlepiej jak piecyk chodzi dłużej na niskiej modulacji. Duży masz ten kociołek bo 25 kW i modulacja do 20%, więc będzie schodził z modulacją do 5 kW a to musi powodować pracę z przerwami, niestety dość częstymi. A sam dom jak ocieplony ?  
  • Popularne tematy