Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Radek 1

Siedlisko- Budowa

Recommended Posts

Mam pytanie do tych którzy zajmowali się tematem budowy domu na siedlisku. Chcę kupić 1 hektar ziemi na części ziemi chciał bym posadzić orzechy a na części się wybudować i teraz pojawia się problem – nie jestem rolnikiem tzn. nie mam gospodarstwa ani moi rodzice go nie mieli ja kończyłem Akademię Techniczną Rolniczą ale nie rolnictwo a ochronę środowiska, jak to rozwiązać by przy kupnie ziemi nie zapłacić podatku i wybudować się jako rolnik bo w końcu chcę posadzić po zakupie na tej ziemi płody rolne. Jeśli ktoś orientuje się w tej tematyce z chęcią posłucham jakiejś rady.

Zakup gruntów rolnych o powierzchni powyżej 1 ha oraz odpowiednie przygotowanie zawodowe (w opisanym przypadku wystarczające) umożliwia uzyskanie statusu rolnika, a więc i możliwości budowy na gruntach rolnych.

Bardzo dziękuję oto mi się rozchodziło, jeszcze jak by ktoś wiedział czy po przepisie notarialnym muszę uiścić podatek od zakupu czy nie, a jak nie to co kieruje lub jaka informację przesyłam do US lub do gminy

Podatek od czynności cywilno-prawnych pobiera notariusz po sporządzeniu aktu notarialnego jeśli sprzedający nie jest zobowiązany do odprowadzenia podatku VAT. Nie ma zatem potrzeby zgłaszać transakcji w urzędzie skarbowym. Jedynie w przypadku gdy US uzna że wartość nieruchomości wpisana w umowie nie odpowiada cenie gruntów w okolicy może wezwać kupującego w celu korekty wartości.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować